Sağlık Bakanlığı İŞKUR üzerinden ilkokul mezunu temizlik görevlisi alıyor! Başvuru detayları neler?

Sağlık Bakanlığı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden 4032 temizlik görevlisi alımı yapıyor. En az İlkokul mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacak olan Bakanlık 21 Mart 2022 tarihine kadar başvuruları online olarak toplamaya devam edecek. İşte başvuru şekli...

Sağlık Bakanlığı İŞKUR üzerinden ilkokul mezunu temizlik görevlisi alıyor! Başvuru detayları neler?
Sağlık Bakanlığı İŞKUR üzerinden ilkokul mezunu temizlik görevlisi alıyor! Başvuru detayları neler?
GİRİŞ 21.03.2022 09:59 GÜNCELLEME 21.03.2022 10:00
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanlığı personel alımı tüm hızı ile devam ediyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden 4032 temizlik görevlisi alımı gerçekleştireceğini açıklayan Bakanlık, başvuruları online olarak toplamaya devam ediyor. En az ilkokul mezun adaylar arasından istihdam sağlayacak olan kurum, adaylardan KPSS puan şartı aramıyor. İŞKUR üzerinden duyurulan detaylarda ise başvuru şartlarından merak edilen tüm detaylara kadar ayrıntılar paylaşıldı. İşte Sağlık Bakanlığı 2022 temizlik görevlisi alımı başvuru şekli...

Nasıl Başvuru Yapılır?

Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi alımına başvuruda bulunmak için İŞKUR https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet adresine gidin. "İşyeri Ünvanı" yazan bölüme "SAĞLIK BAKANLIĞI" yazın ve ara ikonuna tıklayın.

Karşınıza çıkan ilanlar arasından Temizlik Görevlisi alımı için yayınlanan ilan tıklayın. E-Devlet şifresi ile giriş yaparak başvurunuzu tamamlayın.

BAŞVURU EKRANI

Son Başvuru Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi alımı başvurular 15 Mart 2022 tarihinde başlayıp 21 Mart 2022 tarihine kadar devam edecek. Başvurular ise İŞKUR üzerinde online olarak tamamlanacak.

Başvuru Şartları Neler?

 1. 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.

 2. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

 3. Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

 4. 18 yaşını tamamlamış olmak. 

 5. İlan tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak (15 Mart 1982 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

 6. Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere son başvuru tarihi itibariyle sahip olmak.

 7. Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemek (Atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir).

 8. İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

 9.   9. 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu hükümleri gereğince arşiv araştırması sonucuna göre atama işlemi yönünden bir engeli bulunmamak.

Özel Başvuru Şartları Neler?

 • İlköğretim kurumlarının birinden (5 yıllık ilkokul mezunu ile 8 yıllık ilköğretim okulundan 6., 7. ve 8. sınıfı terk edenler de dahil) veya ortaöğretim kurumlarının birinden veya önlisans programlarının birinden mezun olmak.

 • Lisans mezunu adayların başvuruları değerlendirilmeyecektir.

YORUMLAR 17
 • Abdullah 1 yıl önce Şikayet Et
  Sağlıktaki sıkıntının en büyük sebeplerinden biri de budur. 20 yıl önce sağlık bakanlığında 12 bin civarında olan vasıfsız eleman sayısı 200 binin üzerine çıktı, kimsenin ekmeği ile uğraşmıyorum, vasıfsız elemanlara görev verildi ise 2 yıllık eğitim de verilmeli
  Cevapla
 • Yıldız kaya 2 yıl önce Şikayet Et
  Nereye baş vursak yaş sınırı var nasıl iş bulalım
  Cevapla
 • Yıldız kaya 2 yıl önce Şikayet Et
  Nereye baş vursak yaş sınırı var nasıl iş bulalım
  Cevapla
 • Soner.kartal 2 yıl önce Şikayet Et
  Temizlik.isleri.istiyorum.
  Cevapla
 • Erol 2 yıl önce Şikayet Et
  Neden yas slnlrl var
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bakan Yerlikaya açıkladı: Bilanço ağırlaşıyor! Uyarı üstüne uyarı
Katar son dakika duyurdu! İsrail ile Hamas arasında flaş ateşkes gelişmesi