Onsekiz Mart Üniversitesi en az lise mezunu personel arıyor! Başvurular ne zaman bitiyor?

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi en az lise mezunu personel aradığını açıkladı. Hemşire, Sağlık Teknikeri, Büro Personeli, Tekniker, Teknisyen, Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve Destek Personeli kadrolarına alım yapacak olan kurum, başvuru sürecine ilişkin merak edilen tüm detayları açıkladı. İşte başvuru ekranı...

Onsekiz Mart Üniversitesi en az lise mezunu personel arıyor! Başvurular ne zaman bitiyor?
Onsekiz Mart Üniversitesi en az lise mezunu personel arıyor! Başvurular ne zaman bitiyor?
GİRİŞ 27.03.2022 09:43 GÜNCELLEME 27.03.2022 09:44

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca 48 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacak olan kurum, KPSS puan sıralaması esas alarak atamasını gerçekleştirecek. Başvuru tarihi ve şartlarına ilişkin merak edilen esaslar ise yayınlanan ilan ile duyuruldu. İşte detaylar...

Son Başvuru Ne Zaman?

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları 21 Mart 2022 tarihinde başlayıp 4 Nisan 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar https://ilan.comu.edu.tr/ adresi üzerinden başvuru yapılacak pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemek koşulu ile online olarak başvurularını tamamlayabilecek. 

BAŞVURU EKRANI

Başvuru Şartları Neler?

  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

  • KPSS B grubu sınavlarından; Lisans mezunları için 2020 KPSS P3 puanı, Ön lisans mezunları için 2020 KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için 2020 KPSS P94 puanı esas alınacaktır.

Özel Başvuru Şartları Neler?

  • Tercih edilecek pozisyonun hizasında yer alan şartları taşıyor olması. 

  • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması. 

  • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması. 

  • Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmü gereğince başvuru yapamazlar. Bu hükme aykırı durumu tespit edilenler yerleşmeye hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

RESMİ İLAN METNİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
MHP'den Cumhur İttifakı açıklaması
Beşiktaş ilk transferini KAP'a bildirdi!