En az KPSS 70 puan ile Zabıta Memuru alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak?

Zeytinburnu Belediyesi, en az KPSS 70 puan ile Zabıta Memuru alımı yapacağını ilan etti. Başvuru şartları ve şekline ilişkin tüm detayları adaylar ile paylaşan belediye, en az ön lisans mezunları arasında görevlendirme yapacak. İşte merak edilen tüm detaylar...

En az KPSS 70 puan ile Zabıta Memuru alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak?
En az KPSS 70 puan ile Zabıta Memuru alım ilanı! Başvurular ne zaman başlayacak?
GİRİŞ 30.03.2022 16:43 GÜNCELLEME 30.03.2022 16:44

Zeytinburnu Belediyesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi olarak istihdam edilmek üzere 42 Zabıta Memuru alımı yapacağını açıkladı. En az ön lisans mezunu adaylar arasından görevlendirme yapacak olan belediye, yine adaylardan en az 70 KPSS puan şartı arıyor. Yayınlanan ilanda başvuru şartlarından şekline kadar merak edilen tüm detaylar adaylar ile paylaşıldı. İşte Zabıta Memuru alımı başvuru şekli...

Son Başvuru Ne Zaman?

Zeytinburnu Belediyesi, Zabıta Memuru alımı başvuruları 4 Nisan 2022 tarihinde başlayım 8 Nisan 2022 günü mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 09:00-16:30 arasında) devam edecek.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvuru formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurarak ve istenen belgelerle birlikte Beştelsiz Mahallesi Belediye Caddesi No:5 Zeytinburnu/İstanbul adresinde yer alan Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğüne teslim ederek başvurularını şahsen tamamlamaları gerekiyor.

Zabıta Memuru Alımı Kadro Detayları

Gerekli Belgeler Neler?

1. Başvuru Formu, (Kurumumuzdan ya da Belediyemizin internet sayfasından www.zeytinburnu.istanbul adresi üzerinden temin edilecektir.)

2. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

3. Diploma veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği ya da e-Devlet üzerinden alınmış barkotlu mezuniyet belgesi (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

4. KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu çıktısı.

5. Yabancı okul mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

6. Görevini devamlı olarak yapmaya engel durumu olmadığına dair beyanı,

7. 2 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi başvuru formuna yapıştırılacaktır),

8. Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

9. Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (Aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir)

Başvuru Şartları neler?

1. Türk vatandaşı olmak.

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Özel Başvuru Şartları neler?

1. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibari ile öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Lisans 2020-KPSSP3 türünde, Önlisans 2020 KPSSP93 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanın karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

2. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

3. 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. (Boy ve kilo tespitleri belediyemizce başvuru evrakları teslim alınmadan önce yapılacaktır.)

4. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

5. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

RESMİ İLAN METNİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dünya genelinde 9 ülke, nükleer silahlar için 91 milyar dolar harcadı
Bildiri kabul edildi! Rusya'dan Türkiye açıklaması: İlişkileri etkileyecek mi?