MEB en az lise mezunu 1.651 personel alımı sürüyor! Başvuru için bugün son...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) en az lise mezunu 1.651 fizyoterapist, aşçı ve aşçı yardımcısı alımı için ilan yayınladı. 21 Mart 2022 tarihi itibari ile başvuruları online olarak toplamaya başlayan Bakanlık, en düşük 5 bin TL maaş ile atama gerçekleştirecek. İşte detaylar...

MEB en az lise mezunu 1.651 personel alımı sürüyor! Başvuru için bugün son...
MEB en az lise mezunu 1.651 personel alımı sürüyor! Başvuru için bugün son...
GİRİŞ 01.04.2022 09:10 GÜNCELLEME 01.04.2022 09:12
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca  63 sözleşmeli fizyoterapist, 1.588 aşçı, aşçı yardımcısı olmak üzere toplamda 1.651 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan Bakanlık, KPSS puan sıralaması esas alarak merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirme yapacak. İşte başvuru şekli ve tarihi...

Son Başvuru Ne Zaman?

MEB 1.651 sözleşmeli personel alımı başvuruları 21 Mart 2022 tarihinde başladı. Adaylar 1 Nisan 2022 tarihine kadar e-Devlet – Millî Eğitim Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden başvurularını online olarak tamamlayabilecek. 

Şahsen, kargo ya da posta yoluyla yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecek.

BAŞVURU EKRANI

Maaş Tablosu

MEB atamasını gerçekleştireceği 63 sözleşmeli fizyoterapist, 1.588 aşçı, aşçı yardımcısı için maaş tablosu açıkladı. İşte tablo;

MEB Maaş Tablosu

Ataması Yapılanlardan İstenecek Belgeler Neler?

 • Başvuru sonuç belgesi,

 • 2020 KPSS (B) grubu sonuç belgesi,

 • Diploma veya e-Devlet üzerinden alınacak mezuniyet belgesi,

 • Aşçı ve aşçı yardımcısı unvanına yapılan başvuru için istenilen sertifika veya belge,

 • Güncel tarihli adli sicil kaydını gösterir belge,

 • Sağlık kurulu raporu,

Başvuru Şartları Neler?

 • 2020 yılı KPSS lisans düzeyinde KPSSP3, ön lisans düzeyinde KPSSP93, ortaöğretim düzeyinde KPSSP94 puan türlerinden puan almış olmak.

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak.

 • Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak.

 • Olağanüstü hal kapsamında yürürlüğe konulan kanun hükmünde kararnamelerle kamu görevine son verilmemiş olmak.

 • Mesleğin ifasına engel olacak bir hastalığı bulunmadığını, tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek.

 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

Özel Başvuru Şartları Neler?

a) Sözleşmeli Fizyoterapist

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun olanlardan sözleşmeli fizyoterapist pozisyonlarına, 13.11.2021 tarihli yerleştirmede en son ataması yapılmış adaydan sonra Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan üstünlüğü çerçevesinde sıradaki adayların atamaları yapılacaktır.

b) Sözleşmeli Destek Personeli (Aşçı ve aşçı yardımcısı)

- Lisans düzeyinde;

Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

- Ön Lisans düzeyinde;

Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir ön lisans programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

- Ortaöğretim düzeyinde;

Ortaöğretim kurumlarının aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim programından mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek.

- (Servis, pastacılık, bar, host ve hosteslik vb. bölüm mezunlarının başvuruları geçersiz sayılacak; hizmet sözleşmesi yapılmış olsa dâhi iptal edilecektir.)

Sertifika Tablosu;

Sertifika Tablosu

RESMİ İLAN METNİ

YORUMLAR 2
 • Süleyman aktarcı 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben iki üniversite diplomasını almaya hak kazanan bir mazlumum,dedem çanakkale şehitllerinden,ama on yıldır halen işsizim,dedemin kemikleri sızlamazmı.
  Cevapla
 • Ruken 2 yıl önce Şikayet Et
  Bence çok iyi
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Akrabalarını belediyeye dolduran CHP’li başkandan akla ziyan savunma!
Türkiye'den dünyanın en büyük ikinci rezervi için Çin ile işbirliği kararı