Kayseri Üniversitesi, en az 50 KPSS puan personel alımı bugün başladı! Başvurular ne zaman bitiyor?

Kayseri Üniversitesi, en az 50 KPSS puan ile Tekniker, Teknisyen ve Destek Personeli kadroları için alım ilanı yayınladı. En az lise mezunu adaylar arasından istidam sağlayacağını açıklayan kurum başvuru detaylarına ilişkin merak edilen tüm ayrıntıları açıkladı. İşte başvuru şekli...

Kayseri Üniversitesi, en az 50 KPSS puan personel alımı bugün başladı! Başvurular ne zaman bitiyor?
Kayseri Üniversitesi, en az 50 KPSS puan personel alımı bugün başladı! Başvurular ne zaman bitiyor?
GİRİŞ 02.04.2022 15:54 GÜNCELLEME 02.04.2022 15:55

Kayseri Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise ve dengi okullardan mezun adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan üniversite, yine ne az 50 KPSS puan şartı arıyor. Ayrıca yayınlanan ilan ile başvuru şartları ve tarihine ilişkin merak edilen tüm detaylar paylaşıldı. İşte başvuru detayları...

Son Başvuru Ne Zaman?

Kayseri Üniversitesi sözleşmeli personel alımı başvuruları 31 Mart 2022 tarihinde başlayıp 14 Nisan 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar e-Devlet Kapısı üzerinden “Kayseri Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya “Kariyer Kapısı” https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden online olarak başvurularını tamamlayabilecek.

Başvuru Şartları Neler?

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48/A maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2- Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

3- Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak.

4- KHK ile kamu görevinden çıkarılmamış olmak.

5- Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan öğrenim düzeyinden mezun olmak, başvurunun son günü itibariyle aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.

6- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

7- “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen; “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne aykırı durumu tespit edilenler atanmaya hak kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

8- 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu uyarınca yaptırılacak olan Güvenlik Soruşturması/Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak.

9- Her aday ilan edilen bir kadroya başvuruda bulunabilecektir. Birden fazla kadroya başvuruda bulunan adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

10- Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan nitelikler ile Genel ve Özel Şart olarak belirtilen şartları birlikte taşıyor olmak.

11- Adayların yirmi dört saat esasına göre vardiyalı çalışmasına ve iç/dış mekânlarda çalışmasına engel durumu bulunmamak.

12- Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 6’ncı maddesi gereği “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birinin taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.

13- Yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup, bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların denklik gösterir belgelerini pdf ya da jpeg formatında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

RESMİ İLAN METNİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dünyanın en güçlü ordusu açıklandı! İşte Türkiye'nin sırası...
Husiler'den Han Yunus'taki katliama Kızıldeniz'de cevap! Dev gemi böyle havaya uçuruldu