OGM ve DSİ bünyesine 5 bin 64 personel alımı yapılacak! Başvurular ne zaman bitiyor?

Tarım ve Tarım ve Orman Bakanlığı, OGM ve DSİ bünyesinde yer alan birimlere 5 bin 64 personel alımı yapacağını açıkladı. Gerçekleştirilecek istihdama ilişkin kadrolar ve özel başvuru şartları henüz ilan edilmedi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapılan açıklama....

OGM ve DSİ bünyesine 5 bin 64 personel alımı yapılacak! Başvurular ne zaman bitiyor?
OGM ve DSİ bünyesine 5 bin 64 personel alımı yapılacak! Başvurular ne zaman bitiyor?
GİRİŞ 25.03.2022 09:42 GÜNCELLEME 25.03.2022 09:43
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan birimlere personel alımı yapacak. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapılan duyuruya göre kurumlarca açıklanacak olan birimlere 5 bin 64 kişinin doğrudan ataması gerçekleştirilecek. İşte merak edilen detaylar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan Personel Alımı Müjdesi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay "Tarım ve Orman Bakanlığımızın taşra teşkilatlarında, Orman Genel Müdürlüğü ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü emrinde görev yapmak üzere toplam 5 bin 64 personel alımı yapılacaktır." şeklinde açıklamada bulundu.

Alımlar Ne Zaman Başlayacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek 5 bin 64 personel alımına ilişkin başvuru tarihi ve alım yapılacak kadrolara ilişkin detaylar henüz resmi olarak açıklanmadı. Söz konusu alımlara ilişkin ilanın önümüzdeki günlerde adaylara dururulması ve başvuruların başlaması bekleniyor.

İlanın yayınlanması ile birlikte haberimizden ulaşabilirsiniz.

OGM personel alımı başvuru şartları nelerdir?

1. Türk vatandaşı olmak,

2. 18 yaşını tamamlamış olmak,

3. Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

5. Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

6. Adayların, başvurunun son günü itibarıyla talep edilen öğrenim durumu ve özel şartlara haiz olmak,

7. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

8. İŞKUR Açık İş İlanında belirtilen yerleşim biriminde/birimlerinde ikamet ediyor olmak,

9. Her aday, yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

DSİ başvuru şartları

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İş yerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.

2) 18 yaşını tamamlamış olmak.

3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.

4) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

5) Yaptırılacak Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.

6) Askerlik ile ilişiği olmamak. (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)

7) Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmamak.
8) Her aday, Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

9) Adayların Türkiye iş Kurumu'nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.

10) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.

11) İşe alınacak işçilerin deneme süresi dört ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.

12) Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

13) Sınav öncesi sınava katılacakların tespitine yönelik noter huzurundaki kura çekimi; açık iş sayısının dört (4) katı asil ve aynı sayıda yedek olacak şekilde 06.09.2021 tarihinde saat 10:00 da Bölge Müdürlüklerinde yapılacaktır. Kurada belirlenen adaylar daha sonra Bölge Müdürlükleri internet sitesinde ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

14) İşçi alımında yapılacak sınav; yazılı-sözlü-uygulama yöntemleri kullanılarak, meslekî bilgi ve becerilere ilişkin konulardan yapılacaktır.

15) Yapılacak sınavlar 100 puan üzerinden değerlendirilecek olup başarı puanı altmış (60) olarak belirlenmiştir. Altmış (60) puan altındaki başarı puanları dikkate alınmayacaktır.

16) Kurumumuza ataması yapılan personel 4 ay deneme süresine tabi tutulacaktır. Arşiv araştırması deneme süresi içerisinde yapılacaktır, neticenin olumsuz olması halinde iş akdi feshedilecektir.

YORUMLAR 2
  • ..... 2 yıl önce Şikayet Et
    Noter çekilişi 06.09.2021 tarihindeymiş
    Cevapla
  • kenan 2 yıl önce Şikayet Et
    mülakat tarihi 2019 diyor.. 13 madde
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Beşiktaş, Immobile'yi resmen duyurdu
En düşük emekli maaşına zamda tarih belli oldu