Kocaeli Üniversitesi sağlık personeli alımı yapıyor! KPSS 50 puan ile başvuru...

Kocaeli Üniversitesi en az lise mezunu 110 kişilik sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. Biyolog, Hemşire, Sağlık Teknikeri, Diğer Sağlık Personeli, Büro Personeli, Destek Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi unvanlı pozisyonlar için KPSS (B) grubu puan sırasına konulmak kaydıyla alım yapılacaktır. Peki başvuru şartları neler?

Kocaeli Üniversitesi sağlık personeli alımı yapıyor! KPSS 50 puan ile başvuru...
Kocaeli Üniversitesi sağlık personeli alımı yapıyor! KPSS 50 puan ile başvuru...
GİRİŞ 03.06.2022 09:12 GÜNCELLEME 03.06.2022 09:12

Resmi Gazete’de yayınlanan ilana göre; Kocaeli Üniversitesi personel ihtiyacını karşılamak üzere personel alımı yapacağını açıkladı. Söz konusu ilanda ‘’657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesine göre, 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe giren “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre Üniversitemiz birimlerinde (tüm ilçeler dâhil) görevlendirilmek üzere sözleşmeli personel istihdamı yapılacaktır’’ ifadelerine yer verildi. Farklı kriterlerde toplamda 7 unvanda olmak üzere 110 kişilik sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvuru yapacak adaylarda, öğrenimle ilgili koşullar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'ınci maddesindeki aşağıda belirtilen Genel Şartlar aranır. 

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, 

 • Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak.

 • Son başvuru tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak. 

 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 

 • 657 sayılı Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak. 

 • Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler. 

 • Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. 

 • KPSS puan sıralamasıyla atanmaya hak kazanıp göreve başlatılacak olanlar, istihdam edilecekleri birimlerde aynı sınıftaki diğer personelin tabi olduğu çalışma saat ve usulüne tabi olarak çalışacaklardır. 

 • Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenen belgeleri ibraz edemeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacak, sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecek, hakkında yasal işlem yapılacaktır. 

 • İlanın yayım tarihinden sonra alınan sertifika ve kurs bitirme belgeleri başvurularda kabul edilmeyecektir. 

KPSS ŞARTI

2020 KPSS (B) grubu sınavlardan lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, lise mezunları için KPSSP94 puanı esas alınacaktır. 

KADRO DAĞILIMI VE ÖZEL ŞARTLAR
*Hemşire unvanına Hemşirelik bölümüne eşdeğer diğer bölüm mezunları başvuru yapamaz.

BAŞVURU SIRASINDA İSTENİLEN BELGELER

 1. 1 adet fotoğraf 

 2. Başvuru formu 

 3. 2020 KPSS sonuç belgesi (Kpss Puanı virgülden sonrası da dâhil tam olarak yazılmalıdır. Örn:70,98765) 

 4. Nüfus cüzdan fotokopisi. (E-Devletten alınan karekodlu belgeler kabul edilir) 

 5. Diplomanın önlü arkalı fotokopisi veya E-devletten alınan karekodlu mezuniyet belgesi. 

 6. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge.(E-Devletten son bir ay içinde alınan karekodlu belgeler kabul edilir) 

 7. Adli sicil kaydı örneği (E-Devletten son bir ay içinde alınan karekodlu belgeler kabul edilir, kurum türünün “RESMİ” belgenin neden verileceği “DEVLET MEMURİYETİ” seçilerek alınması gerekmektedir.) 

 8. Başvurulan unvanda eğitim belgesi, sertifika veya çalışma belgesi istenmiş ise fotokopisi. 

 9. Destek Personeli (Şoför) unvanı için en az yeni tip D sınıfı sürücü belgesi fotokopisi. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlana başvurular bugün itibari ile başlamış olup, 15 haziran 2022 tarihine kadar devam edecektir.

Adayların https://basvuru4b.kocaeli.edu.tr internet adresinden online olarak başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Şahsen ve posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru süresinin son günü resmi tatil gününe rastlaması halinde takip eden iş günü saat 18:00’e kadar müracaat kabul edilecektir. Süresinde yapılamayan veya sistemde meydana gelen gecikmeler sebebiyle geç yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. 

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Gazze'deki Nasır Hastanesi'nde bulunan toplu mezardan 190 ceset çıkarıldı
Diyarbakır Belediyesi'nde bir skandal daha: Web sitesinden Türk bayrağı kaldırıldı