Ankara Üniversitesi en az lise mezunu personel arıyor! Başvurular ne zaman sona erecek?

Ankara Üniversitesi en az lise mezunu sözleşmeli personel alımı ilanı yayınladı. Kadrolara ve başvuru şekline ilişkin merak edilen tüm detayları açıklayan Üniversite, en az ortaöğretim mezunu adaylar arasından görevlendirme yapacağını açıkladı. İşte başvuru ekranı...

Ankara Üniversitesi en az lise mezunu personel arıyor! Başvurular ne zaman sona erecek?
Ankara Üniversitesi en az lise mezunu personel arıyor! Başvurular ne zaman sona erecek?
GİRİŞ 03.06.2022 09:09 GÜNCELLEME 03.06.2022 09:10

Ankara Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan kurum, Büro Personeli, Hasta Bakıcı, Hemşire, Sağlık Teknikeri, Tekniker ve Teknisyen kadrolarında görevlendirme yapacak. İlanda başvuru şekli, tarihi ve gerekli belgelere ilişkin ayrıntılara ise yer verildi. 

Başvurular Ne Zaman?

Ankara Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı başvuruları 30 Mayıs 2022 tarihinde başlayıp 13 haziran 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığının https://pbs.ankara.edu.tr/basvuru) web sayfası üzerinden online olarak gerçekleştirebilecek. 

BAŞVURU EKRANI 

Başvuru Şartları Neler?

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

2) 2020 KPSS (B) gurubu sınavlarından ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93, lisans mezunları için KPSSP3 puanı esas alınacaktır. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3) Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

4) Başvuracak adayların; Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda yer alan "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler" hüküm gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.

5) Üniversitemiz kampüsleri ve bağlı tüm birimlerinde 24 saat Nöbet/Vardiya esasına dayalı çalışmaya engel durumu bulunmamak.

6) Yerleştirileceği pozisyonun gerektirdiği teknik bilgiye sahip olmak.

İlan Metniİlan Metni

RESMİ İLAN METNİ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Merkez Bankasından enflasyon açıklaması! 'En büyük hedefimiz' deyip duyurdu!
Ali Koç'tan TFF için olay iddia: Son derece yadırgadık