Sivas Cumhuriyet Üniversitesi en az lise mezunu personel arıyor! Başvuru için son 6 gün...

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi en az lise mezunu 35 personel alımı yapacağını ilan etti Başvuru şartları ve tarihi ile birlikte alım yapılacak kadro ve kontenjan detaylarını da açıklayan kurum 20 Haziran 2022 itibari ile başvuruları topalamaya başladı. İşte başvuru şekli...

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi en az lise mezunu personel arıyor! Başvuru için son 6 gün...
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi en az lise mezunu personel arıyor! Başvuru için son 6 gün...
GİRİŞ 28.06.2022 09:33 GÜNCELLEME 28.06.2022 09:34

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. Maddesinin (B) fıkrası uyarınca Büro Personeli, Destek Personeli, Tekniker, Sağlık Personeli, Diyetisyen, Eczacı, Fizyoterapist, Spor Uzmanı ve Teknisyen kadrolarına personel alımı yapacak. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacak olan kurum, başvuru şartları ve tarihine ilişkin merak edilen tüm detayları açıkladı. 

BAŞVURU ŞEKLİ VE ZAMANI

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi personel alımı başvuruları 20 Haziran 2022 tarihi itibari ile başlayıp 4 Temmuz 2022 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar Cumhuriyet Üniversitesi resmi internet sayfası www.cumhuriyet.edu.tr üzerinden temin edilecek başvuru formu ve gerekli  belgelerle birlikte (belgelerin aslı görülerek) Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekiyor.

Kadro ve Kontenjan DetaylarıKadro ve Kontenjan Detayları

GEREKLİ BELGELER

1) Başvuru formu (Bilgisayar ortamında doldurulacaktır).

2) Mezuniyet belgesi (Barkodlu e-devlet çıktısı kabul edilecektir).

3) 2020 KPSS (B) Grubu Sınav Sonuç Belgesi.

4) Tecrübe istenen pozisyonlara başvuran adaylar için, Çalışma Belgesi ve SGK Dökümü veya Hizmet Belgesi (SGK Dökümü Barkodlu e-devlet çıktısı da kabul edilecektir).

5) Sertifika veya Belge (Başvurulan unvanda isteniyorsa fotokopisi, aslı görülerek fotokopisi alınacaktır).

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kampüsü

BAŞVURU ŞARTLARI

 • Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

 • 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak, lisans mezunlarında KPSSP3, önlisans mezunlarında KPSSP93 ve lise mezunlarında KPSSP94 puan türleri dikkate alınacaktır.

 • Eczacı pozisyonuna başvuracak adaylarda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca KPSS puan şartı aranmamaktadır. Aday sayısının pozisyon sayısından fazla olması durumunda bu pozisyon için sözlü sınav yapılacak olup, ayrıca duyuru yapılacaktır.

 • Spor Uzmanı pozisyonuna başvuracak adaylarda KPSS (B Grubu) puan sırası esas alınarak en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen her bir kadronun 10 (on) katı kadar aday sözlü sınava çağrılacak olup, ayrıca duyuru yapılacaktır.

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53’üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engeli bulunmamak.

 • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması gerekmektedir.

 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvuran adaylar için başvuru bitim tarihi itibariyle 40 (kırk) yaşını bitirmemiş olmak, diğer pozisyonlara başvuran adaylar için başvuru bitim tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını bitirmemiş olmak,

 • Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamak.

 • Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.’’ hükmüne uygun olması.

 • Başvuru ve atama işlemleri sırasında gerçeğe aykırı belge verenler, beyanda bulunanlar veya herhangi bir şekilde gerçeği sakladığı tespit edilenlerin hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir. Sözleşme yapılmış olsa dâhi feshedilir.

 • Üniversitemiz gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.

RESMİ İLAN METNİ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
HDP'li Ömer Öcalan'dan Meclis'te skandal sözler: Kürtçe bu ülkenin resmi dili olacak
MSB en zor şartlarda terörle mücadeleyi sürdüren Mehmetçiğin görüntülerini paylaştı