Dicle Üniversitesi KPSS 60 puan ile personel arıyor! Başvuru ne zaman bitecek?

Dicle Üniversitesi, KPSS 60 puan ile sözleşmeli personel aradığını açıkladı. Alım yapılacak kadro ve özel şartlarını yayınlanan ilan ile açıklayan kurum, en az lise mezunu adaylar arasından tercih yapacak. İşte başvuru ekranı...

Dicle Üniversitesi KPSS 60 puan ile personel arıyor! Başvuru ne zaman bitecek?
Dicle Üniversitesi KPSS 60 puan ile personel arıyor! Başvuru ne zaman bitecek?
GİRİŞ 10.07.2022 09:34 GÜNCELLEME 10.07.2022 09:34
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Dicle Üniversitesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) maddesi uyarınca Hemşire, Röntgen Teknikeri, Eczacı, Sağlık Teknikeri, Diğer Sağlık Personeli, Büro Personeli ve Temizlik Görevlisi kadrolarına personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan üniversite, en az 60 KPSS puan şartı arıyor. Başvuru şartları ve şekline ilişkin detayları ise haberimizde sizler için derledik. 

Altın fiyatlarında büyük dalgalanma! Çeyrek altın, gram altın, bilezik alış satış fiyatlarıAltın fiyatlarında büyük dalgalanma! Çeyrek altın, gram altın, bilezik alış satış fiyatları

SON BAŞVURU NE ZAMAN?

Dicle Üniversitesi, personel alımı başvuruları 6 Temmuz 2022 tarihi itibari ile başlayıp 25 Temmuz 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar üniversitenin  http://pbs.dicle.edu.tr/ web adresi üzerinden gerekli bilgileri doldurmak ve istenen belgeleri yüklemek koşulu ile başvurularını online olarak tamamlamaları gerekiyor.

Kadro ve DetaylarıKadro ve Detayları

BAŞVURU EKRANI

GEREKLİ BELGELER NELER?

1-Başvuru formu (sistemden online olarak doldurulacaktır.)

2-Nüfus cüzdanı fotokopisi.(ön ve arka yüz)

3-Diploma veya geçici mezuniyet belgesi (noter tasdikli veya barkotlu e-devlet çıktısı kabul edilecektir.)

4-Lisans mezunları için 2020 KPSS (P3), önlisans mezunları için 2020 KPSS (P93) ve lise için 2020 KPSS (P94) puan türü sınav sonuç belgesi.

5-Lisans programından mezuniyet derece belgesi-transkript 100’lük sistem (eczacı için)

6-Yalnız DS 02 ve BÜR 01 bölümlerinden kurumundan alacağı çalışma süresini ve unvanını açıkça belirtilmiş ONAYLI çalışma belgesini yüklemeleri gerekmekte olup, diğer bölümlerde deneyim belgesi isteniliyor ise edevletten alacakları barkodlu SGK hizmet dökümünü (meslek kodunu gösterir) ve kurumundan alacağı çalışma süresini ve unvanını açıkça belirtilmiş ONAYLI çalışma belgesini yüklemeleri gerekmektedir.

7-Başvurulan unvanda istenilen sertifikaların eklenmesi.

8-Ehliyet Belgesi

Dicle Üniversitesi Kampüs

GENEL VE ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1-657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2-Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 (bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

3-Lisans mezunları için 2020 KPSS (P3), önlisans mezunları için 2020 KPSS (P93) ve lise mezunları için 2020 KPSS (P94) sınavına girmiş olmak.

4-Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

5-Adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi ve sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması.

6-Erkekler için; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak.

7-Adaylarla yapılacak hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getirmeyenlerin sözleşmeleri feshedilecektir.

8-Kanun Hükmünde Kararname kapsamında kurumlarıyla ilişiği kesilenler veya sözleşmesi tek taraflı fesih edilenler başvuruda bulunamazlar.

9-Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması.

10-Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

11-Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmadığını tam teşekküllü bir sağlık kuruluşundan aldığı sağlık raporu ile belgelendirmek. (Atanmaya hak kazanma durumunda istenecektir.)

12-Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri önlisans programlarından mezun olanlar için yapılan alıma başvuruda bulunanlar çekim, rapor okuma vb. yapacaklardır.

13-Staj süreleri mesleki deneyim olarak kabul edilmeyecektir.

14-Atanmaya hak kazanan adaylar arşiv araştırması olumlu gelenlerin atamaları yapılacaktır.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR 4
 • Gülce 1 yıl önce Şikayet Et
  Başvursak neye yarar çoktan önceden almışlardır birilerini. Bu ülkede torpille işe giren bunu övünerek anlatıyor kimsede utanma şeref kalmamış
  Cevapla
 • zeynep 1 yıl önce Şikayet Et
  sertifikan var mı
  Cevapla
 • Jiyan 1 yıl önce Şikayet Et
  60 puan yaziyolar ama sistem kabul etmiyor
  Cevapla
 • Realist 1 yıl önce Şikayet Et
  Yav kardeşim zahmet etme yaaav 80, 79,78,77 alanlar bisey yapamiyor
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İspanyollar duyurdu! Real Madrid'e Süper Lig'den bir Türk daha
Kassam'dan İsrail askerlerine pusu: Çok sayıda ölü ve yaralı var