Milli Saraylar İdaresi en az lise mezunu personel alımı yapıyor! Başvuru ne zaman sona eriyor?

Milli Saraylar İdaresi en az lise mezunu personel alım ilanı yayınladı. Başvuru şartları ve tarihine ilişkin merak edilen tüm detaylara ise haberimizden ulaşabilirsiniz.

Milli Saraylar İdaresi en az lise mezunu personel alımı yapıyor! Başvuru ne zaman sona eriyor?
Milli Saraylar İdaresi en az lise mezunu personel alımı yapıyor! Başvuru ne zaman sona eriyor?
GİRİŞ 22.11.2022 09:31 GÜNCELLEME 22.11.2022 09:31
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında Temizlik Görevlisi, Büro Personeli ve Güvenlik Görevlisi kadrolarında personel alımı yapacağını açıkladı. Başvuru şartları ve tarihine kadar merak edilen tüm detayları açıklayan kurum en az lise mezunu adaylar arasından istihdam gerçekleştirecek. Ayrıca başvuruda bulunacak adayların en az 60 KPSS puanına sahip olması gerekiyor. İşte merak edilen diğer tüm detaylar...

POMEM 13 bin Polis alımı başladı! 29. Dönem POMEM Giriş Sınavı Aday Belirleme Ön Başvuru ekranıPOMEM 13 bin Polis alımı başladı! 29. Dönem POMEM Giriş Sınavı Aday Belirleme Ön Başvuru ekranı

Kamuya en az ilkokul mezunu 2.433 memur ve personel alımı! Güncel Kasım ayı güncel kamu iş ilanlarıKamuya en az ilkokul mezunu 2.433 memur ve personel alımı! Güncel Kasım ayı güncel kamu iş ilanları

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Milli Saraylar İdaresi personel alımı başvuruları 10 Kasım 2022 tarihinde başlayıp 21 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar e-Devlet üzerinden Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet sitesinden e- Devlet şifresi ile elektronik ortamda başvurularını yapabilecek.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI

 • Başvuru özel şartlarına sahip olmak,

 • 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlara sahip olmak.

 • 18 yaşını tamamlamış olmak.

 • Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak.

 • Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta iken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak.

 • Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş olmak.

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

 • Adaylar, Başkanlık tarafından ilan edilen sözleşmeli personel pozisyonlarından yalnızca birine müracaatta bulunabilecektir.

 • 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinde belirtilen istisnalar hariç olmak üzere hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

 • Büro Personeli pozisyonu için ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP(3) puan türünden 60(altmış) ve üzerinden KPSS puanı almış olmak.

 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu için ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunları için KPSSP(3), ön lisans mezunları için KPSSP(93), ve ortaöğretim mezunları için KPSS (94) puan türünden 60(altmış) ve üzerinden KPSS puanı almış olmak.

 • Destek Personeli (Temizlik Görevlisi) pozisyonları için KPSS puan şartı aranmaz.

 • Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı tarafından daha önce aynı unvan için yapılan sözlü sınava katılmaya hak kazanmamış olmak. (Aynı unvan için daha önce yapılan sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir)

 • Sınava ilişkin bilgiler kısmında yer alan başvuru özel şartlarını taşımak.

KADROLAR İÇİN ÖDENECEK MAAŞLAR

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı personel alımına ilişkin yayınladığı ilan ile kadrolara göre ödeme yapacağı maaş tablosunu açıkladı. İşte kadrolara göre maaşlar;

Kadrolara göre maaşlar

 • Destek Personeli (Temizlik Görevlisi): 5.818,41 TL

 • Büro Personeli: 6.389,55 TL

 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi: 6.847,71 TL

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR 2
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  Nasip olmayınca heryerden bir engel çıkıyor bizde yaşla kaçırdık çok şeyi
  Cevapla
 • Ali Koç 1 yıl önce Şikayet Et
  Yaşımız 31 di alımları 30 la sınırlıyorladdı. Şimdi 36 olduk 35 le sınırlıyorlar. 70 yaşına kadar memurların çalıştığı bir ülkede 35 yaş saçmalığı ne zaman bitecek? Biz 41 olunca galiba
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İran'dan, İsrail ve ABD'ye tehdit: Olacaklardan siz sorumlusunuz!
Son Dakika: Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50'nci yılında 50 gemiyle geçit töreni