SEDDK yazılı ve sözlü sınav ile personel alımı! Başvuru için bugün son...

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Sigortacılık Uzman Yardımcısı alım ilanı yayınladı. KPSS puan sıralaması esas alınarak görevlendirme yapacak olan tüm detayları açıkladı.

SEDDK yazılı ve sözlü sınav ile personel alımı! Başvuru için bugün son...
SEDDK yazılı ve sözlü sınav ile personel alımı! Başvuru için bugün son...
GİRİŞ 25.11.2022 09:32 GÜNCELLEME 25.11.2022 09:32

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK)açık bulunan Sigortacılık Uzman Yardımcısı kadrolarına atama yapılmak üzere 30 (otuz) Sigortacılık Uzman Yardımcısı alimi gerçekleştirecek. Yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı sınava tabi tutulacak adaylar KPSS puan sıralaması esas alınarak görevlendirilecek. Başvuru tarihi ve şekline dair merak edilen tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz. 

Kamuya en az ilkokul mezunu 1.253 memur ve personel alımı! Güncel Kasım ayı kamu iş ilanlarıKamuya en az ilkokul mezunu 1.253 memur ve personel alımı! Güncel Kasım ayı kamu iş ilanları

BAŞVURU ŞEKLİ BE TARİHİ

SEDDK Sigortacılık Uzman Yardımcısı alımı başvuruları 14 Kasım 2022 tarihinde başlayıp 25 Kasım 2022 Cuma günü saat 17.00’ye kadar devam edecek.

Adaylar e-Devlet üzerinde Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını online olarak gerçekleştirebilecek.

Sınav Tarihleri

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

2) En az dört yıllık lisans eğitimi veren; hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile ekonometri, aktüerya bilimleri, bankacılık, sigortacılık, bankacılık ve sigortacılık, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen öğrenim dallarından mezun olmak.

3) 01.01.2022 tarihi itibarıyla 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1987 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak.)

4) ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP1, KPSSP2, KPSSP18, KPSSP28, KPSSP47, KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak.

5) Giriş sınavının son başvuru tarihinden önceki 2 (iki) yıl içinde ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinin herhangi birinden en az (C) düzeyinde puan almış olmak veya buna denkliği ÖSYM tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.

6) Aranılan şartları taşıyan adaylardan KPSSP1, KPSSP2, KPSSP18, KPSSP28, KPSSP47, KPSSP48 puan türlerinden, en yüksek puanı alan adaydan başlanarak yapılan sıralama sonucunda, atama yapılacak kadro sayısının 20 (yirmi) katı aday arasına (600 kişi) girmiş olmak.

7) Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da giriş sınavına katılmaya hak kazanır

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Putin'den sürpriz ziyaret! Nükleer mesaj mı? Kremlin: Son derece ender bir gezi...
Ezeli rakipten sürpriz hamle! Galatasaray'ın gözdesine teklif yaptılar