KPSS'ye girmiş olmak yeterli! Bakanlık personel alımı yapıyor! Başvuru için bugün son gün

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) aracılığıyla 80 çevre mühendisi alımı yapacağını ilan etti. İşte başvuru şartları ve ekranı

KPSS'ye girmiş olmak yeterli! Bakanlık personel alımı yapıyor! Başvuru için bugün son gün
KPSS'ye girmiş olmak yeterli! Bakanlık personel alımı yapıyor! Başvuru için bugün son gün
GİRİŞ 17.11.2022 09:34 GÜNCELLEME 17.11.2022 09:35

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) aracılığıyla sözleşmeli çevre mühendisi alım yapılacak. Başvuru şartları ve tarihine kadar merak edilen tüm detayları açıklayan kurum, KPSS’ye girmiş ve 2022-KPSS Lisans sonuçlarına göre KPSS P3 puanı almış olma şartı aranıyor. İşte detaylar...

15 bin TL maaş verecek! SGK KPSS 60 puan ile personel alımı yapıyor! Başvuru ekranı ve tarihi15 bin TL maaş verecek! SGK KPSS 60 puan ile personel alımı yapıyor! Başvuru ekranı ve tarihi

POMEM 13 bin Polis alımı başladı! 29. Dönem POMEM Giriş Sınavı Aday Belirleme Ön Başvuru ekranıPOMEM 13 bin Polis alımı başladı! 29. Dönem POMEM Giriş Sınavı Aday Belirleme Ön Başvuru ekranı

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı çevre mühendisi alımı başvuruları 11 Kasım 2022 tarihinde başlayıp 17 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) üzerinden KPSS-2022/10 Tercih Kılavuzu kurallarına göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak başvurularını kolayca gerçekleştirebilecek. 

ÖSYM

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI 

  • İlan edilen pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile aynı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1, (*), 4, 5, 6 ve 7 nci bentlerindeki ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların EK-1 inci maddesindeki şartları da taşımaları gerekmektedir.

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 1 inci bendi gereği bu tercih kılavuzunda yer alan sözleşmeli pozisyonları tercih edecek adayların Türk Vatandaşı olmaları gerekmektedir. (Bulgaristan’dan Türkiye’ye mecburi göç eden Türk soyundan olanlarda bu şartın aranmayacağı 27/06/1989 tarihli ve 375 sayılı KHK’nın geçici 5 inci maddesi ile hükme bağlanmıştır.

  2. Bu kapsamda, ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde uyruğundan biri “T.C.” (Bulgaristan’dan göç dâhil) olarak kayıtlı olan adaylar KPSS’de tercih yapabilirler. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde uyruk bilgisi “KKTC”, “2527 Sayılı Kanun Kapsamında Bulunanlar”, “Yabancı Uyruklular” ve/veya “Mavi Kartlı” olarak kayıtlı olan adaylar KPSS’de tercih yapamazlar.

  • Bu kılavuzda bulunan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleşen adaylarla ilgili iş ve işlemler 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar"ın ilgili maddeleri uyarınca yürütülecektir. Bahsi geçen Kanun ve Esaslarda belirtilen şartların herhangi birini taşımayan adayların yerleştirilmeleri yapılmış olsa dahi atamaları yapılmayacaktır. Ancak, SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLAR’ın Ek 1 inci maddesinde belirtilen istisnalar hariç olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli mühendis pozisyonunda istihdam edilenlerin bu kılavuzda ilan edilen aynı unvanlı pozisyonlara yerleştirilmeleri halinde Bakanlık tarafından atamaları yapılmayacaktır.

  • Sözleşmeli Personel pozisyonlarına yerleşen adaylar, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin dördüncü fıkrasında yer alan istisnalar dışında, üçüncü fıkrasında yer alan “Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.” hükmüne tabidir. Bu hükme aykırı durumu tespit edilenlerin yerleştirilseler dahi Bakanlık tarafından atamaları yapılmayacaktır.

  • Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alanların yerleştirilmeleri yapılmış olsa dahi Bakanlık tarafından atamaları yapılmayacaktır.

  • Yerleştirme işlemleri yapılan adaylar hakkında 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanununun 3 üncü maddesi uyarınca güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır. (Söz konusu sonucun olumlu olması halinde ilgililerin atamaları yapılacaktır)

  • Başvurma genel ve özel şartlarına ve yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan, aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde getirmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Otomotiv sektöründe takas dönemi! Sıfır araçlarda kampanya dönemi sürüyor
Süleyman Soylu'dan flaş karar: TBMM’ye müracaat edeceğim