Yıldırım Beyazıt Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapıyor! Başvurular bugün bitiyor

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi KPSS puan sıralamasını esas alarak belirtilen kadrolara personel alımı yapacağını ilan etti. Başvuru sürecine ilişkin detaylara ise haberimizden ulaşabilirsiniz.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapıyor! Başvurular bugün bitiyor
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi en az lise mezunu personel alımı yapıyor! Başvurular bugün bitiyor
GİRİŞ 09.01.2023 08:55 GÜNCELLEME 09.01.2023 09:36

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin B fıkrası uyarınca Teknisyen, Tekniker, Sağlık Teknikeri, Büro Personeli, Bahçıvan, Kaynakçı, Seramik-Boya İşçisi, Bakım Onarım Personeli, Kaloriferci, Şoför ve Güvenlik Görevlisi kadrolarına personel alımı yapacak. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan kurum, adayları KPSS puan sıralaması esas alınarak görevlendirecek. İşte detaylar...

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi personel alımı başvuruları 26 Aralık 2022 tarihinde başlayıp 9 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek. 

Adaylar Sadece internet üzerinden https://aybu.edu.tr/pdb adresindeki ilgili duyuru metninde linki bulunan AİBS (AYBÜ İlan Bilgi Sistemi) üzerinden gerçekleştirilecek.

BAŞVURU EKRANI

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

a) Üniversitemize şahsen gelerek veya posta / e-posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

b) Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvuru yapabilecektir.

c) Birden fazla başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır.

d) Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

e) Adayın, 657 Sayılı Kanun’un 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile ilgili herhangi bir engeli olmadığını sağlık raporuyla belgelemesi gerekmektedir.

f) İlana başvurular, atama sonuçları, itirazlar ve sonuçları, yedek listeler vb. tüm duyurular https://aybu.edu.tr/pdb internet adresimizden yapılacağı ve ayrıca herhangi yazılı/sözlü tebligat yapılmayacağı için adayların;

  • Linki verilen internet sitemizi düzenli takip etmeleri,

  • Başvuru ve atanma esnasında doğru, hatasız ve eksiksiz veri/bilgi/belge/beyan sunmaları,

  • Sundukları belgelerin tamamının okunaklı olması, üzerinde silinti ve kazıntı olmaması,

  • Başvurularını hatasız, eksiksiz ve süresi içinde tamamlamaları gerekmektedir.

  • Yaptığı hatalı, eksik ve gecikmeli işlemlerde sorumluluk adaya aittir.

g) İlan şartlarına uygun olmayan, eksik, gerçeğe aykırı bilgi/belge/beyanla yapılan başvurular ile atama esnasında istenilen belgelerin asıllarını teslim etmeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

h) İlan şartlarını sağlamadığı halde başvuran, yanlış, yanıltıcı, gerçeğe aykırı bilgi/belge/beyanda bulunduğu sonradan tespit edilen adayların ataması yapılmış ise iptal edilecek, haklarında yasal işlem başlatılacak ve Üniversitemiz tarafından kendilerine herhangi bir ödeme yapılmış ise yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

i) Online olarak yapılan başvurular için istenen tüm bilgi ve belgeler, atama aşamasında fiziksel olarak da istenecektir. Ayrıca gerektiğinde ilanın ve atama sürecinin herhangi bir aşamasında da teyit ve kontrol amaçlı bilgi/belge istenilebilecektir.

j) Atanma hakkı kazanan ancak istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen, işe başlamayan, atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak işe başlatılmayan, arşiv araştırması olumsuz sonuçlananların yerine; atanma şartlarını taşıyan yedeklerin atamaları yedek listedeki sırayla internet sitemizden ilan edilerek yapılacaktır.

k) İlan başvuru tarihleri arasında atanmaya ilişkin askerlik, tecrübe, öğrenim durumu, ilgili KPSS puanı vb. tüm şartları sağlayarak atanmaya hak kazanan adaylardan; başvurusunu tamamladıktan sonra ortaya çıkan doğum, askerlik vb. mazeretleri sebebiyle göreve başlayamayacak olanların, bu durumlarını belgelendirerek Üniversitemize yazılı olarak başvurmaları halinde diğer atama şartlarını taşımaları kaydı ile göreve başlamalarına engel durumun sona ermesini müteakip en geç 30 gün içinde göreve başlamaları sağlanacaktır.

l) Asıl ya da yedek listedeyken atanma sırası kendisine gelen adayın işe başlamaktan vazgeçmesi durumunda, “Feragat Dilekçesi” doldurarak AİBS’ye yüklemesi gerekmektedir.

m)Üniversitemiz gerekli durumlarda ilan metninde ve ilanın her aşamasında iptal ve/veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.

n) İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri uygulanır.

o) Başvuru yapan adaylar ilan metnindeki tüm şartları kabul etmiş sayılır.

RESMİ İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Selçuk Bayraktar'dan İran'daki helikopter kazasıyla ilgili son dakika açıklaması!
İmamoğlu'na ‘Roma’ ziyareti tepkisi: 'Büyük gol yiyecekler'