KPSS 55 puan şartı arıyor! Kafkas Üniversitesi lise mezunu personel alımı ne zaman bitiyor?

Kafkas Üniversitesi en az lise mezunu adaylar arasından belirtilen kadrolara personel alımı yapacağını ilan etti. İşte merak edilen tüm detaylar...

KPSS 55 puan şartı arıyor! Kafkas Üniversitesi lise mezunu personel alımı ne zaman bitiyor?
KPSS 55 puan şartı arıyor! Kafkas Üniversitesi lise mezunu personel alımı ne zaman bitiyor?
GİRİŞ 20.03.2023 09:00 GÜNCELLEME 20.03.2023 09:36

Kafkas Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Diş Tabibi, Veteriner Hekim, Hemşire, Ebe, Spor Uzmanı, Programcı, Büro Personeli, Sağlık Teknikeri, Diğer Sağlık Personeli, Röntgen Teknisyeni, Tekniker, Teknisyen, Güvenlik Görevlisi ve Destek Personeli kadrolarına personel alımı yapacağını açıkladı. En az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıklayan kurum, yine adaylardan en az 55 KPSS puan şartı arıyor.

İŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu 4.321 temizlik görevlisi alımı yapılıyor! İŞKUR YENİ İLANLARİŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu 4.321 temizlik görevlisi alımı yapılıyor! İŞKUR YENİ İLANLAR

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Kafkas Üniversitesi personel alımı başvuruları 10 Mart 2023 tarihinde başlayıp 24 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Kat:2 Merkez/Kars adresine başvurularını şahsen yapmaları gerekiyor.

Kafkas Üniversitesi Kapak

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

1- Başvuru Dilekçesi

2- Başvuru Formu

3- 1 adet fotoğraf

4- 2022 yılı KPSS sonuç belgesi (Diş Tabibi pozisyonu hariç)

5- Nüfus cüzdan fotokopisi

6- Mezuniyet Belgesinin Karekodlu e-Devlet Çıktısı

7- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

A- Başvuru yapacak adaylarda, öğrenimle ilgili koşullar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesindeki aşağıda belirtilen genel şartlar aranır.

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Taksirli Suçlar hariç olmak üzere; affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,

3. Başvuru tarihi itibariyle en az (18) yaşını tamamlamış olmak,

4. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak,

5. 657 sayılı Kanununun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engeli bulunmamak,

B- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi gereğince, “sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmü uyarınca başvuruları kabul edilmeyecektir.

C- Daha önceden kurumumuzda çalışırken kurumumuzca iş akdi fesih edilenlerle, kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

D- KPSS (B) grubu sınavlardan lisans mezunları için 2022 KPSSP3, önlisans mezunları için 2022 KPSSP93, lise ve dengi okul mezunları için 2022 KPSSP94 puanı esas alınacaktır.(Diş Tabibi pozisyonu hariç)

E- KPSS puan sıralamasıyla atanmaya hak kazanıp göreve başlatılacak olanlar, istihdam edilecekleri birimlerde aynı sınıftaki diğer personelin tabi olduğu çalışma saat ve usulüne tabi olarak çalışacaklardır.

F- Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilenler ile istenen belgeleri ibraz edemeyenlerin başvuruları geçersiz sayılacak, sözleşmesi yapılmış olsa dahi iptal edilecek, hakkında yasal işlem yapılacaktır.

G- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

H- Yapılacak olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunun olumlu olması.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Yunanistan'dan Batı Trakya Türkleri için skandal karar: Lozan Antlaşmasına aykırı
Ersagun Yücel, İYİ Parti'den istifa etti