Hakkari Üniversitesi KPSS 55 puan ile personel alımı yapıyor! Son başvuru için 2 gün...

Hakkari Üniversitesi en az lise mezunu adaylar arasından belirtilen kadrolara personel alımı yapacağını ilan etti. Başvuru sürecine ilişkin detaylar ise haberimizde...

Hakkari Üniversitesi KPSS 55 puan ile personel alımı yapıyor! Son başvuru için 2 gün...
Hakkari Üniversitesi KPSS 55 puan ile personel alımı yapıyor! Son başvuru için 2 gün...
GİRİŞ 20.03.2023 09:20 GÜNCELLEME 20.03.2023 09:38

Hakkari Üniversitesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Büro Personeli, Aşçı, Destek Personli ve Güvenlik Görevlisi kadrolarına personel alımı yapacağını açıkladı. En az 55 KPSS puan şartı arayan üniversite, yine en az lise mezunu adaylar arasından istihdam sağlayacağını açıkladı. İşte ayrıntılar...

İŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu 4.321 temizlik görevlisi alımı yapılıyor!İŞKUR üzerinden en az ilkokul mezunu 4.321 temizlik görevlisi alımı yapılıyor!

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Hakkari Üniversitesi personel alımı başvuruları 8 Mart 2023 tarihinde başlayıp 22 Mart 2023 tarihine kadar devam edecek.

Adaylar Hakkari Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Merzan Mah. Küçük Sanayi Sitesi Arkası 433. Sokak No: 51 Merkez/Hakkari adresinde yer alan Hakkari Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile başvuruda bulunabilecek.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER NELER?

1) Başvuru Formu Üniversitemiz internet sayfasından temin edilecektir. (Fotoğraflı ve imzalı), (Nitelik kodu ve unvanı belirtilmek zorundadır),

2) Nüfus Cüzdanı / T.C. kimlik kartı fotokopisi (net ve okunur olmalıdır.)

3) Diploma fotokopisi veya Mezuniyet Belgesi (e-Devlet çıktısı kabul edilecek olup, sorgulama kodu net ve okunur olmalıdır.)

4) 2022 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi, (Sorgulama kodu net ve okunur olmalıdır.)

5) Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için), (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilecektir.)

6) Adli Sicil Kaydı (e-Devletten resmi kurum / memuriyet seçeneği kullanılmalı)

7) Başvurulan unvanda isteniyor ise, iş tecrübesini gösterir onaylı belge/ katılım belgesi/sertifika.

8) Detaylı Hizmet Dökümü (e-Devletten SGK tescil ve hizmet dökümü / barkotlu belge oluştur seçeneği kullanılmalı)

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak,

2) Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak.

3) 2022 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak, lisans düzeyi için KPSSP3, ön lisans düzeyi için KPSSP93 ve ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Adayların KPSS puanının, başvurduğu ilanın KPSS puan türünde uygun olması gerekmektedir.

4) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

5) Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması.

6) Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 6. maddesi gereğince “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birinin taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.

7) Görevini yapmasına engel hastalığı bulunmamak.

8) Büro Personeli ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosuna başvuracak adayların son başvuru tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olması.

İLAN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ahmet Özcan . Haber7.com - SEO
Haber 7 - Ahmet Özcan .
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Seçmen CHP-DEM iş birliğini doğru bulmuyor! İşte 'Sandığa gitmem' diyenlerin oranı
İttifak sebebi, Kandil'den gelen talimat oldu!