KGM işçi alımı kura çekimi başladı! İl - il kura sonuç sorgulama ekranı

Karayolları Genel Müdürlüğü kura çekiminin ne zaman yapılacağı, başvuruda bulunan kişiler tarafından sorgulanıyor. KGM işçi alımı için Mayıs'ta alınan başvuruların ardından kura çekim işlemleri ilk günü başladı. İşte KGM sonuç sorgulama ekranı…

KGM işçi alımı kura çekimi başladı! İl - il kura sonuç sorgulama ekranı
KGM işçi alımı kura çekimi başladı! İl - il kura sonuç sorgulama ekranı
GİRİŞ 01.06.2023 11:05 GÜNCELLEME 01.06.2023 11:06

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün kura çekim işlemleri başladı. 2 - 8 Mayıs 2023 tarihleri arasında başvuruları İŞKUR üzerinden alınan KGM işçi alımı için beklenen gün geldi. Peki, KGM 3 bin işçi alımı kuraları ne zaman, saat kaçta çekilecek?

KGM İŞÇİ ALIMI KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN?

KGM işçi alımı kura çekimi için tarihler kurum tarafından açıklandı.

Buna göre; İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayının 3 katı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 30-31 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

KGM KURA SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

Kura sonuçları noter onayından sonra​ internet adresinden ilan edilecektir.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYINIZ!

KGM İŞÇİ ALIM KADROLARI NELER?

- 80 Ağır Makine Yağcısı,

- 37 Asfalt Usta Yardımcısı,

- 20 Aşçı Yardımcısı,

- 75 Aşçı,

- 288 Atölye Usta Yardımcısı,

- 144 Bakım İşçisi,

- 7 Beton Asfalt Serici Operatör Yardımcısı,

- 249 Bina ve Mal Bakıcısı,

- 631 Düz İşçi,

- 25 Elektrik Tesisat ve Bakım Ustası,

- 17 Elektrik Tesisatçıcı,

- 42 Elektronik Ustası,

- 59 Greyder Operatörü,

- 168 İş Makinası Operatörü,

- 374 Kalifiye İşçi,

- 51 Kaynakçı (Oksijen ve Elektrik),

- 83 Laboratuvar ve Uygulama Tesis Ustası,

- 12 Makina Operatörü,

- 7 Marangoz,

- 15 Sıhhi Tesisatçı,

- 591 Sürücü Operatörü,

- 9 Traktör Operatörü,

- 15 Vinç Operatörü,

İLLERE GÖRE KURA TARİHİ

Kura çekilişi illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı kesintisiz kayıt altına alınarak yapılacaktır.

30 Mayıs 2023 (Salı) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars. (Kura çekilişi saat 10:00’da Adana ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Kars ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.)

31 Mayıs 2023 (Çarşamba) günü kura çekilişi yapılacak olan iller:

Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Karabük, Osmaniye, Düzce. (Kura çekilişi saat 10:00’da Kastamonu ili ile başlayarak il trafik koduna göre sıra ile çekilecek olup, en son Düzce ili için çekiliş yapılarak tamamlanacaktır.) ​

3 BİN ASİL VE 9 BİN YEDEK ADAY BELİRLENECEK!

Yapılacak kura işlemleri sonucunda kadro sayısı kadar ASİL aday seçilecekken kadro sayısının 3 katı aday da YEDEK olarak seçilecektir. İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayının 3 katı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile noter huzurunda 30-31 Mayıs 2023 tarihlerinde Genel Müdürlüğümüz konferans salonunda gerçekleşecektir. 

Ahmet Işık Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ahmet Işık

Editör Hakkında

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümünden (İngilizce-Almanca) 2015 yılında mezun oldu. 6 yıllık gazeteci. TRT’de staj yaptı. Haber7.com’da mesleğe ilk adımı atarak internet haberciliğine başladı. Halen Haber7.com’da SEO editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
EURO 2024'te şoke eden olay! Ortalık bir anda karıştı! Alman polisi vurdu!
Başıboş sokak köpekleriyle ilgili düzenlemede yeni detaylar! Cezası 10 kat artacak