Seçime 1 ay kala MAK anketinde son durum

MAK Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat 2015 seçimleri son seçim anket sonuçlarını canlı yayında açıkladı. İşte partilerin son oy oranları:

Seçime 1 ay kala MAK anketinde son durum
Seçime 1 ay kala MAK anketinde son durum
GİRİŞ 05.05.2015 11:33 GÜNCELLEME 06.05.2015 02:59
Bu Habere 105 Yorum Yapılmış

MAK Danışmanlık son genel seçim anket sonuçlarını dün akşam Habertürk canlı yayınında açıkladı. AK Parti yüzde 45,15 ile birinci olurken HDP yine baraj altında görülüyor.

7 Haziran seçimlerine sayılı günler kala gözler kamuoyu araştırma şirketlerinde. Anket firmaları son çalışmalarını kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor.

MAK Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat, bir önceki ay yaptıkları ankete göre kararsızlar dağıtıldıktan sonra AK Parti'yi giden oylarda küçük bir düşüş gördüklerini, HDP'de küçük çaplı artış gördüklerini söyledi.

'MİLLİ İTTİFAK'TA ARTIŞ

Saadet ve BBP'nin ittifakı sonrası küçük bir sinerji oluşturduklarını belirten Kulat, bir ay önceki ankete göre bu partilerin oy oranının yüzde 2'lerden yüzde 4,15'e çıktığını açıkladı.

18-25 Nisan 2015 tarihinde MAK Araştırma, kendi finanse ettiği çalışmasında 38 Büyükşehir ve 17 ilde 5400 kişiyle görüştü. "Yarın seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?" sorusuna kararsızlar dağıtıldıktan sonra ortaya işte bu tablo çıktı; MAK danışmanlık sonuçlarının 7 Haziran seçimlerinde çıktığı kabul edilirse, AK Parti 331 vekil elde ediyor. HDP barajı aşamadığı taktirde AK Parti'ye tek başına iktidar için yüzde 38-39'lar bile yetiyor.

YORUMLAR 105
 • kenan 7 yıl önce Şikayet Et
  Ben saadet partisi ve Büyük birlik partisinin yerine olsam MHP yi desteklerdim.
  Cevapla
 • fatih 7 yıl önce Şikayet Et
  Bu seçimde oylar milli ittifaka yani SAADET PARTİSİ ne
  Cevapla
 • Can Türk 7 yıl önce Şikayet Et
  Oylar saadete diyenler hepsi mhp liler. AKP den oy çalma derdinde olanlar. Saadettin son seçimde akp ye kayan oylarını düşünüyorlar.Bbp lilerin hiç biri ittifak oy vermeyecek. Bu apaçık belli.
  Cevapla
 • mehmet 7 yıl önce Şikayet Et
  Allah'ın izniyle Hdp yerine Saadet meclise !
  Cevapla
 • ENES 7 yıl önce Şikayet Et
  Allah insana akil verdiği için sorumlututar muslummüslüman ise akilli olmali ilmi siyaseti iyi anlamalidir. Erbakan hocanin dediği gibi refah ve diğerleri. Simdi ise ak parti ve diğerler var. Bütün düşmanlar bir oldu biz hala koltuk derdi çeyiz. Amaç alemi islama hizmet etmekte koltuk değil nizami alem olmali. Dine inanan tüm partiler birleşmeli ve din dusmanlarinin karsisinda tek. Vucut olmali.gerekirse birlesilen partilerden hangisinde iyi adamlar varsa görev verilmeli be ilayi kelimetullaha hizmet edilmeli.bütün müminler kardeştir, ve siz onların karsisinda Allah'in yolunda bir olmalisiniz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Genç kızlardan sinir bozan deprem sözleri! Böyle alay ettiler, sonu onlar için kötü oldu
Türkiye'deki depremler Japon bilim adamlarını bile şoke etti: Dünyanın en büyük iç depremi