Paralel Yapı AK Parti teşkilatına da sızmış

Kirli emelleri için hemen her yere sızan FETÖ, kripto elemanlarıyla AK Parti teşkilatını da ele geçirmeye ve içeriden yıpratmaya çalışıyor.

Paralel Yapı AK Parti teşkilatına da sızmış
Paralel Yapı AK Parti teşkilatına da sızmış
GİRİŞ 18.08.2015 06:55 GÜNCELLEME 18.08.2015 08:56
Bu Habere 25 Yorum Yapılmış

17-25 Aralık darbe girmişinde başarısız olan Paralel Devlet Yapılanması’nın, tüm kamu kurumları ile siyasi partilere sızan elemanlarının, FETÖ politikaları çerçevesinde sinsice çalışarak zafiyet oluşturmaya çalıştığı öğrenildi. Özellikle AK Parti hükümetini yıpratmak için her türlü yola başvuran paralel kripto elemanlarının, günü geldiğinde sızdıkları kurumları içten içe kemirmeye çalıştığı belirlendi. Bunların en çarpıcı örneği ise AK Parti’nin en güçlü olduğu illerin başında gelen Bursa’da yaşandı. AK Parti Bursa İl Başkanvekili, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı ve İl Seçim Koordinasyon Başkanı olan Abdullah Duman’ın Paralel Yapı’nın en önemli kripto elemanlarından biri olduğu ortaya çıktı.

Paralel okulun kurucu üyesi

Abdullah Duman’ın kripto paralelci olduğu, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın 18.02.2015 tarihli belgesiyle tespit edildi. Duman’ın Paralel Yapı’nın karargâhı konumunda olan Nilüfer Eğitim Kurumları’nın kurucu üyesi olduğu da belgelendi. STAR’ın ulaştığı belgede, Abdullah Duman’ın terör örgütü FETÖ ile 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra ilişkisini kesmiş gibi gösterdiği, ancak gizliden tüm faaliyetlerine devam ettiği ve AK Parti’yi içten içe zayıflatmaya çalıştığı iddia edildi.

1- Yargı, emniyet ve TSK’nın da aralarında bulunduğu devletin tüm kurumlarına sinsice sızan FETÖ’nün, AK Parti’nin içinde de gizlenerek faaliyetlerine devam ettiği belirlendi.

2- İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın Şubat 2015 raporuna göre, AK Parti Bursa İl Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı ve İl Seçim Koordinasyon Başkanı Abdullah Duman FETÖ ile ilişkili.

3- Abdullah Duman, aynı zamanda Paralel Yapı’nın karargâhı konumundaki Bursa Özel Nilüfer Eğitim Kurumları Dayanışma ve Eğitim Derneği’nin kurucu üyesi olarak görev yapıyor.

TORUN NEDEN KORUYOR

İl Başkanı Cemalettin Torun’un ise, Abdullah Duman’ın kripto olduğu konusunda bir çok kez uyarıldığı öğrenildi. Torun’un bu uyarılara rağmen Duman’ı koruduğu ileri sürüldü. Özellikle 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra Cemalettin Torun’un, Paralel Yapı’yla olan geçmişteki tüm bağlantılarını gizlemesini istediği Duman’ın, sosyal medyada temizlik yaptığı tespit edildi. Torun’un, paralelci olduğunu bilmesine rağmen Duman’ı neden koruyup kolladığı ise merak ediliyor.

KAYNAK: STAR
YAZDIR
YORUMLAR 25
 • Kek 4 yıl önce Şikayet Et
  Nilufer lisesi kuruldugunda Abdullah Duman 9 yada 10 yasindaydi. Ne kurucu uyesi ne paraleli. Okulda particiligini saklamayan biriydi. Hafizdir. Adam gibi adamdir.
  Cevapla
 • zadegan 4 yıl önce Şikayet Et
  Sadece bursa dami.. hemen hemen her ilde hatta milletvekili olan bile var sakarya ya da bir baksalar görecekler de
  Cevapla
 • AHMET 4 yıl önce Şikayet Et
  tabanın sesi tavana gitmiyormuş, şimdi gidiyor çok da dinliyorlar. milli eğitimdeki yanlışlar defalarca yukarıya anlatıldı. hiç tınmadılar bile
  Cevapla
 • hussoo 4 yıl önce Şikayet Et
  paralel yapı zonguldak ve ilçe yeşkilatlarındada var. örneğin parti genel bşk yardımcısı mustafa şentop hocamızın kayınbiraderi 2014 yerel ve cumhur bşk lığı seçimlerinde chp yi destekleyip mevcut ilçe bşk lığı yaparken ak partiliyim diye geçinenler var buna benzer halen bu parti çatısı aldında paralel yapıyı destekliyen arkadaşlarımız var.
  Cevapla
 • siirt 4 yıl önce Şikayet Et
  O yuzden tabanın sesi tavana gitmiyordu.bence ak parti genel merkez teşkilatında da sızmalar vardır birileri tabanın sesine engel oluyor.birde siirte bakın ilbaşkanlığı,teşkilat,kadın kolları,merkez ilçe bunları gözden gecirsinler bence il başkanları ve kurulacak yönetimler,ve aday adayları mit,veya emniyet istihbarat tarafından araştırılmalı kamu kurumlarda atanan idaeri amirleri,mdürüdürler vs cemmat,chp,hdp li ve bu atamayı yapan benim partim taban nasıl küs olmasın parti bitmiştir diuorlar tabanı dinlemiyorlarlar artık diyee hedef olmaktan artık kacınıyorlar yetrinc ehedef olduk zaten ama eğer dışlanıyorsak bizde yokuz diyorlar..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ne yaptın Ertuğrul! Fırtına gibi büyüyor, rekor dayanmıyor...
Milli Eğitim Bakanı Selçuk paylaştı! LGS nasıl yapılacak?