Erdoğan'ın Avrupa'daki Türk gençlere mesajı

Başbakan Erdoğan, Afganistan'da şehit olan 12 askerimiz nedeniyle Almanya'daki Avrupa Gençlik Çalıştayı'na katılımını son anda iptal etti. Gönderiği mesajda gençlere şöyle seslendi.

Erdoğan'ın Avrupa'daki Türk gençlere mesajı
Erdoğan'ın Avrupa'daki Türk gençlere mesajı
GİRİŞ 17.03.2012 16:20 GÜNCELLEME 17.03.2012 16:20
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Doğduğunuz, büyüdüğünüz, havasını soluduğunuz bu ülkelerde, birinci sınıf insan olarak yaşamak sizlerin ananızın ak sütü gibi helaldir'' dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın düzenliği Gençlik ve Spor Çalıştayı başladı. Afganistan'da 12 Türk askerinin şehit olması nedeniyle Almanya gezisini iptal eden Başbakan Erdoğan, çalıştaya mesaj gönderdi.

Almanya'da Türk gençleriyle bir araya gelmek, kucaklaşmak, hasret gidermek ve hasbihal etmek niyetinde olduğunu, ancak Afganistan'da meydana gelen elim olay nedeniyle programını değiştirmek zorunda kaldığını belirten Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

''Bu elim hadise sebebiyle bugünkü programda bir araya gelememiş olsak da gönüllerimizin, kalplerimizin, hissiyatlarımızın daima bir olduğunu, bütün olduğunu biliyoruz.

Siz kıymetli gençlerimizden en önemli beklentim, bir büyük devletin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, tarihe yön vermiş büyük bir medeniyetin, bilime, sanata, kültüre çok büyük katkılar yapmış şanlı bir geçmişin evlatları olduğunuzu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamanızdır.

Hiçbir zaman başınız öne eğik olmayacak, hiçbir zaman boynunuz yana düşük olmayacak, hiçbir zaman kendinizi yalnız hissetmeyeceksiniz. Çünkü sizin arkanızda, insanlık tarihinin en kudretli devletlerini, en zirve medeniyetlerini içinden çıkarmış bir millet var.

Daha da önemlisi, artık sizin arkanızda, dünyanın neresinde olursanız olun daima arkanızda olan, ister öğrenci, ister işçi, ister iş adamı ne amaçla orada bulunursanız bulunun ihtiyaç duyduğunuz an size elini uzatan, hakkınızı savunan, derdinize derman olmak için çalışan bir Türkiye var.''

Gençlere nasihat

Türkiye Cumhuriyeti'nin sadece kendi vatandaşlarının değil, Sana'dan Saraybosna'ya, Mogadişu'dan Bağdat'a, Şam'dan Gazze'ye kadar dünyadaki bütün mazlumlara kol kanaat geren, mağdurların elinden tutan, hakkı söyleyen, hakkı savunan ve hakkı tutup kaldıran bir Türkiye bulunduğunu anlatan Başbakan Erdoğan, bu anlayışla, bu güvenle, bu inançla yolumuza devam edildiğinde aşılamayacak bir engel olmayacağını ifade etti.

Başbakan Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

''Sizler Avrupa'da asla ikinci sınıf insan değilsiniz, kendinizi asla bu şekilde hissetmeyin. Unutmayın ki sizlerin büyük dedelerinizin, atalarınız o topraklarda emeği var, hakkı var. Sizlerin babalarınızın, ağabeylerinizin o topraklarda emeği, alın teri var.

Doğduğunuz, büyüdüğünüz, havasını soluduğunuz bu ülkelerde, birinci sınıf insan olarak yaşamak sizlerin ananızın ak sütü gibi helaldir. Yeter ki siz kendinizi geliştirin, eğitimin en iyisini alın, iş hayatında en iyi yerlere talip olun, birliğinizi, beraberliğinizi, dayanışmanızı en üst seviyelerde tutun. Biz de bu konuda üzerimize düşen her şeyi yapmanın çabası içindeyiz.''

İki gün sürecek Avrupa Gençlik Kurultayı'na Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gençler katılıyor.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 2
  • Ahmet Özbir 9 yıl önce Şikayet Et
    EY BÜYÜK ÖNDER SEN NE DERSEN O ÖTESİ FİYASKO!... Türkiye'yi yeryüzünün küresel gücü yaptın, tartışmasız küresel aktör oldun, ey büyük lider, önder sen ne dersen o olacak daima, kaosçulara dönüp bakmayacağız, yamuk yapanları her zaman şutlayacağız, seninle olup yeryüzünü titreteceğiz, demokrasiye, vatana, vatandaşa plan yapanları KİŞNETECEĞİZ!.. Seksen yılda yapılamayanı SEKİZ YILA SIĞDIRAN Büyük Lidersin, ÖNDERLİĞİ gerçekten de SEN DAİMA HAKEDERSİN! Seninleyiz daima, bugün, yarın ve her zaman! Rabbim seni korusun, sağlık ve afiyet üzre bir hayat nasip eylesin, dümende daima sen bulunasın, siyonistlerin uşaklarının yüreğini ağzına getiresin.
    Cevapla
  • mehmet akif 9 yıl önce Şikayet Et
    Evet Sayin Basbakanim. Anamizdan emdigimiz sütü burnumuzdan fitil fitil cikariyorlar.Irkcilikta Avrupadan daha baska bir lider yok.Avrupali siyasetcilerle bunlari tartisin siz.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika haberi! Yangına karşı tek yürek oldular: Ahmetler düşerse Toroslar düşer
Sabotaj sanılmıştı! Yangınlarda dikkat çeken 'karşı ateş' detayı