Pirinç yutarak zayıflama! Zor kilo verenler ve fazlalıkları olanlar için etkili yöntem

Beden kitle indeksinde normal (sağlıklı) bir seviyeye gelebilmek ve fazla kilolardan en hızlı şekilde kurtularak diledikleri gibi form elde etmek isteyenleri yakından ilgilendirecek pirinç yutarak zayıflama yönteminden tüm ayrıntılarıyla söz edeceğiniz. Kendileri için belirledikleri etkili kilo vermek ve hızlı zayıflamak hedefini isabet ettirmek isteyen kadın ve erkeklerin pirinç yutarak zayıflama tekniğini tecrübe edip daha önce görmediği müthiş etkilerini kendisinde gözlemlediği bilinmektedir. Metabolizma hızlandırmak ve beden inceltmek arzusu içerisinde olanların deneyimleyeceği en güzel seçeneklerden bir tanesidir. Peki, göbek yağlarını eriten pirinç diyeti listesini yaparken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir?

Pirinç yutarak zayıflama! Zor kilo verenler ve fazlalıkları olanlar için etkili yöntem
Pirinç yutarak zayıflama! Zor kilo verenler ve fazlalıkları olanlar için etkili yöntem
GİRİŞ 21.02.2023 15:24 GÜNCELLEME 21.02.2023 15:24
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Pirinç yutarak zayıflama yöntemi, iştahını zapt etmek noktasında zorluk yaşayan ve gün içerisinde devamlı surette yedikçe yeme isteği uyanan kişiler için son derece kurtarıcı bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Kilo vermek arzusu içerisinde olanlar çiğ pirinç yutma yöntemini uyguladıkları takdirde, hızlı bir şekilde acıkma hissiyatının önemli ölçüde önüne geçebilecek ve hatta bir türlü karşı koyamadığınız tatlı yeme duygusunu da kolaylıkla bastırabilecekler. Hem görünüm hem de sağlık açısından ideal derece zayıflamak isteyen kişiler için çiğ pirinç yutma tekniği oldukça yarar sağlayacak ve bu sayede gerek kısa gerekse uzun vadede kilo almayı durdurabilecek. Peki, fazla kilolarından kurtulmak ve yağ yakımını da hızlandırmak isteyenleri yakından ilgilendiren bir konu olan pirinç yutarak zayıflamak zararlı mı?

EN POPÜLER GLUTENSİZ BESLENME DİYETİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

 

PİRİNÇ YUTMAK ZAYIFLATIR MI?

Pirinç, çiğ bir şekilde yutulduğu takdirde iştah kapama özelliği bulunmaktadır. Sabah saatlerinde pirinç yutma yöntemini uygulamanız halinde gün içerisinde iştahınızı kontrol altına alabilecek ve fazla kalori içeren gıda/besinleri de tüketmemiş olacaksınız. Diğer taraftan çiğ pirinç yutma tekniği sayesinde fazla yemek yeme arzusunun da önüne geçmiş olacağınız için kilo vermek ve zayıflamak kaçınılmaz olacaktır.

Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus bulunmaktadır, yalnızca çiğ pirinç yutmak fazla kilolarınızdan kurtulmanıza ve yağ yakımını sağlamanıza yardımcı olmaz. Uygulayacağınız bu yöntemle beraber aynı zamanda yüksek kalorili yiyeceklerin tüketiminden de bir o kadar kaçınmanız gerekmektedir. Bu ikisini de hayata geçirdiğiniz anda kilo vermek ve zayıflamak hedefini gerçekleştirebilirsiniz.

pirinç yutmak zayıflatır mı

PİRİNÇ YUTARAK ZAYIFLAMA YÖNTEMİ…

Pirinç yutarak zayıflama yöntemi şu şekilde uygulanmaktadır; birinci günü yalnızca bir adet çiğ pirinç yutulması gerekmektedir. Sabah vakitlerinde aç karnınıza bir tane çiğ pirinç yutup diğer günlerde de bu miktarı birer birer artırmanız gerekmektedir. Otuzuncu günü gelindiğinde otuz tane çiğ pirinç yutulduktan sonra otuz birinci günde sayıları bu sefer birer birer azaltmanız lazım gelmektedir. Toplamda altmış gün boyunca devam edecek çiğ pirinç yutma yöntemini uygularken pirincinizi bir bardak ılık su yardımıyla yutmanız gerekmektedir.

pirinç yutarak zayıflama yöntemi

PİRİNÇ YUTMAK KAÇ KİLO VERDİRİR?

Başından sonuna kadar bahsi geçen tüm teknikleri doğru ve eksiksiz bir biçimde yapıldığı takdirde 2 ayda içerisinde 8 ila 14 arasında bir kilo verme durumu söz konusu olmaktadır. Ancak şu da unutulmaması gerekir ki, kilo verme oranı kişiden kişiye göre farklılıklar arz etmektedir. Şayet çiğ pirinç yutma yönteminin olumlu bir etkisi görür ve tekrardan kürü uygulamak isterseniz bunun için en az üç ay geçmesini beklemeniz gerekmektedir.

pirinç yutmak kaç kilo verdirir

PİRİNÇ YUTMAK ZARARLI MI?

Çiğ pirinç yemenin bilimsel araştırmalarla beraber saptanmış herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat pirinç ya da nişastaya karşı alerjik bir reaksiyonunuz varsa bu bağlamda uzman hekim desteği almanız gerekmektedir. Şayet çiğ pirinç yutma yöntemine başvurmak istiyorsanız, her şeyden önce doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

pirinç yutmak zararlı mı

YORUMLAR 15
 • Konya 4 yıl önce Şikayet Et
  Pirinç yutun ama yüksek kalorili yiyeceklerden de kaçının diyor zaten boğazımızı tutsak niye pirinç yutalım
  Cevapla
 • obezite 4 yıl önce Şikayet Et
  benim size tavsiyem boğazdan biraz kısın ayda 2 kilo zaten rahat veriliyor aksam yemeğinden sonra yatana kadar su ve caydan baska birşey yemeğin senede 10 kilo verirsiniz
  Cevapla
 • Ada 4 yıl önce Şikayet Et
  Dogru arkadaşlar ben uyguladim iki ay 8 kilo verdim sizde deneyin sanki bomba patliycak abartmayin arkadaslar
  Cevapla
 • Hüsna 4 yıl önce Şikayet Et
  Peki nasıl yaptın biraz anlatabilirmisin
  Cevapla
 • Japon 4 yıl önce Şikayet Et
  İnanıyorum deneyecegim ada tesekkurler
  Cevapla
 • Aysun 4 yıl önce Şikayet Et
  İnsan hayatıyla oynuyorlar ne kadar saçma pirinç diyetiymiş
  Cevapla
 • birisi 5 yıl önce Şikayet Et
  safra kesesini patlatırsiniz yutmayın sakın
  Cevapla
 • Suleha 3 yıl önce Şikayet Et
  Helal olsun kardeşim
  Cevapla
 • Gulay 5 yıl önce Şikayet Et
  Boş iş
  Cevapla
 • Vatandaş 34 5 yıl önce Şikayet Et
  Ya ne saçmalıyorsunuz yuttuğunuz pirinç midede şişecek ne safra kesesi Allah aşkına biraz mantıklı olun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte psikopatların gizli davranışları
Çin'de tarihi Filistin toplantısı! Ayrılık bitecek mi? Peş peşe açıklamalar