Sağlıklı protein diyeti listesi: Kilo vermek artık hayalden ibaret değil!

Yalnızca protein içerikli yiyecek-içeceklerle beslenme rutinine geçerek gerçekleştirilen ve acilen faydasını görmenize ışık tutacak protein diyetiyle evde kolay ve sağlıklı biçimde yağ kaybedeceğinizi biliyor muydunuz? Vücuttaki kas oranını çoğaltmasıyla beraber yağ yakma görevini de aktif hale getirerek hızlı kilo verdiren protein diyeti listesinde hangi besinlerin yenilip içilmesi gerekmektedir? İşte, anında yakındığınız probleme çözüm olmaya gelecek kesin ve garanti zayıflatan sağlıklı protein diyeti listesi...

Sağlıklı protein diyeti listesi: Kilo vermek artık hayalden ibaret değil!
Sağlıklı protein diyeti listesi: Kilo vermek artık hayalden ibaret değil!
GİRİŞ 31.08.2019 21:55 GÜNCELLEME 04.10.2019 11:31

Hızlı kilo verdiren sağlıklı protein diyeti, gün boyunca içerisinde zengin miktarda protein bulunan gıdalarla beslenme esasına dayanması sayesinde tokluk hissinin daima devam etmesini sağlayıcı mükemmel bir zayıflama yöntemidir. Kesin zayıflatan protein diyetinin en büyük avantajı ise kısa bir zaman içerisinde vermiş olduğunuz kiloları tekrardan almamanıza destek vermesi nedeniyle kalıcı kilo verdiren diyet olarak da bilinmektedir. Peki, metabolizmayı hızlandırma görevini de etkili bir şekilde üstlenmesiyle birlikte sabahtan akşama kadar açlık hissiyatı duymaksızın hedeflerinize evde kolay yoldan erişmenize kapı aralayacak garanti kilo verdiren protein diyeti listesinin içerisinde hangi yiyecek ve içecekler bulunmaktadır? İşte, çoğu zaman aktif olarak spor faaliyetiyle uğraşan kişilerin de uyguladığı en hızlı zayıflatan sağlıklı protein diyeti listesinde hangi püf noktalarına uyulması gerekmektedir?

EN POPÜLER ALKALİ DİYETİNİN NASIL YAPILDIĞINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK İÇİN SAF PROTEİN DİYETİ NEDİR?

En hızlı kilo verdiren sağlıklı protein diyeti; yumurta, tavuk, yoğurt, kırmızı et, süt ve balık gibi yüksek protein içeren gıdaların tüketilmesini esas olarak alan bir zayıflama yöntemidir. Bununla birlikte kesin zayıflatan protein diyetinin içerisinde şeker ve karbonhidrat bakımından zengin gıdalar bulunmamaktadır.

protein diyeti nedir

PROTEİN DİYETİNİN HIZLI ZAYIFLAMAK AÇISINDAN FAYDALARI NELERDİR?

Proteinli gıdaların glisemik endeksi oldukça düşüktür ve sindirimi uzun sürer. Bu yüzden sık sık acıkmaya engel olur. Bu besinler metabolizmayı hızlandırır. Şok diyetlerde sadece ödem atıldığından diyet bittiğinde vücudun kaybettiği su, kilo almak suretiyle geri gelir. Ancak protein tüketimi vücutta biriken yağların enerjiye çevrilmesini sağlayarak yağdan kilo kaybettirir.

Protein diyetinin içerisinde glisemik indeks seviyesi son derece düşük olan yiyecekler ve içecekler bulunmaktadır. Bu da sizin acıkma sürenizin uzamasına yardımcı olmaktadır ve gün boyunca tok kalmanıza destek vererek kilo verme sürecinizi bir hayli kolaylaştırmaktadır.

Bununla birlikte protein bakımından yüksek olan yiyecek ve içeceklerle beslenmek vücudunuzdaki kas oranının artışa geçmesine önemli ölçüde katkı sağlamaktadır.

3 günlük uygulanan protein diyeti sayesinde etkili ve kalıcı zayıflayanların vücudundaki kilo kaybı kastan değil de yalnızca yağdan olduğu için verilmiş olan kilolar kolay kolay geri alınmamaktadır. Bu nedenden dolayı kalıcı kilo vermenin en güzel yöntemi olan protein diyeti aktif sporcular da başta olmak üzere pek çok kişinin favorisidir.

Proteinli gıdaların vücuttaki sindiriminde yağ veya karbonhidrata kıyasla çok daha fazla enerjinin harcanması gerekmektedir. Bu bağlamda protein açısından zengin yiyecek ve içeceklerle beslenmek vücutta daha fazla kalorinin yakılması anlamına gelmektedir.

Protein diyeti yüksek enerji veren besinlerden meydana geldiği için kişilerin zayıflama / kilo verme sürecinde gün boyunca halsizlik ve yorgunluk gibi sorunlar yaşamayıp, enerjik ve zinde bir şekilde gününü tamamlamasına yardımcı olmaktadır.

En hızlı, sağlıklı ve etkili zayıflama / kilo verme programının 3 gün gibi çok kısa bir zaman uygulanması ve üzerine 3 kilo birden vermeyi vaat olarak sunması diyet yapanlar ciddi bir motivasyon kaynağıdır.

protein diyetinin kilo vermek açısından faydaları nelerdir

KESİN ZAYIFLATAN PROTEİN DİYETİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN PÜF NOKTALARI NELERDİR?

3 gün süresince uygulanması gereken protein diyetinde kabızlık, şişkinlik ve hazımsızlık gibi problemlerin doğmasının önüne geçmek ve sindirim faaliyetlerinin düzene girmesi açısından gün boyunca en az 2 litre su tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Aynı zamanda metabolizmanın çalışma hızını artırmak ve yağ yakımını hızlandırarak hızlı bir şekilde kilo vermek için diyet boyunca yeşil çayın tüketimine de yer verilmesi tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte bağırsakların da hızlı bir şekilde görevini yerine getirmesi ve kalori yakım hızını da doğru orantılı olarak artırmak açısından düzenli olark egzersiz faaliyetinde bulunulması gerekmektedir.

kesin zayıflatan protein diyetinde dikkat edilmesi gereken püf noktaları nelerdir

SAF PROTEİN DİYETİNDE HANGİ BESİNLER TÜKETİLMELİDİR VE HANGİ GIDALARDAN KAÇINILMALIDIR?

Protein diyetinde, öncelikle muhakkak tüketmeniz lazım gelen tavuk, balık ve kırmızı et gibi gıdaları yağda kızartmamanız gerekmektedir. Bu yiyecekleri kızartmak yerine ızgarada yahut buharda pişirme gibi sağlıklı yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Protein diyetini uygularken gün içerisinde şekersiz olmak koşuluyla çay ve yeşil çay gibi yiyecekleri tüketebilirsiniz, aynı zamanda yine şeker ve krema ilavesiz kahve de içebilirsiniz.

En hızlı kilo verdiren protein diyetinde, içerisinde zengin ölçüde şeker barındıran kiraz, çilek ve karpuz gibi meyvelerin tüketilmesi de yasaktır.

Balık, tavuk, kırmızı et, nohut, mercimek, süt, yumurta, ayran, fasulye, peynir gibi besinlerin / yiyeceklerin diyet boyunca tüketilmesi serbestken; makarna, ekmek, hamur işleri, pilav, şekerli gıdalar, tatlılar ve kekin de tüketilmesi de kesinlikle yasaktır.

protein diyetinde hangi besinler tüketilmelidir

GARANTİ KİLO VERDİREN PROTEİN DİYETİNİN ZARARLARI NELERDİR?

Aşırı yağlardan kurtularak düzgün ve fit bir fiziğe sahip olabilmek için protein ağırlıklı bir beslenme düzenini benimsemek; böbrek rahatsızlığının oluşum göstermesine, karaciğer yağlanma meydana gelmesine ve kolesterol düzeyinin artmasına sebebiyet verebilmektedir.

Bilhassa hızlı kilo verdiren protein diyetini; herhangi bir böbrek hastalığına sahip olan kişilerin ve böbreğinde taş olan kimselerin yapması kesinlikle önerilmemektedir.

Bedenimizin enerjiye dönüştürmek açısından gereksinim duyduğu şeker, protein diyetinde tüketilmeyeceği için gün içerisinde dikkat eksikliği ve odaklanma problemi gibi sorunlar kendini gösterebilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra protein diyeti süresince tüketilmesi gereken yiyecek ve içeceklerin lif içeriğinin az olmasından ötürü de bağırsak faaliyetlerinde yavaşlık meydana gelebilmektedir. Bu da sizin diyeti uygularken şişkinlik, kabızlık ve hazımsızlık gibi sorunlar yaşamanıza neden olmaktadır.

garanti kilo verdiren protein diyetinin zararları nelerdir

İŞTE, HIZLI KİLO VERDİREN 3 GÜNLÜK SAĞLIKLI PROTEİN DİYETİ LİSTESİ…

-ZAYIFLAMAK / KİLO VERMEK İÇİN 1.GÜN:

*Uyanınca, kahvaltıdan önce: Bir bardaalkali su

*Sabah: 3 çorba kaşığı yulaf ezmesi ve 3 yumurta beyazıyla hazırlanan omlet, 3-4 adet sivri biber, bol yeşillik, şekersiz çay.

*Öğlen: 4 adet yağsız kıymadan hazırlanmış köfte, bol yeşil salata.

*Ara öğün: Bir kase yağsız yoğurt, 10 adet çiğ badem.

*Akşam: Bir kase çorba, yeşil salata.

-ZAYIFLAMAK / KİLO VERMEK İÇİN 2.GÜN:

*Uyanınca, kahvaltıdan önce: Bir bardak alkali su.

*Sabah: Bir adet haşlanmış yumurta, lor peyniri, bol yeşillik ve yeşil çay.

*Ara öğün: 3 adet ceviz.

*Öğlen: Bir porsiyon (120 gram) ızgara balık, yeşil salata.

*Akşam: 1 kase mercimek çorbası, yeşil salata.

-ZAYIFLAMAK / KİLO VERMEK İÇİN 3.GÜN:

*Uyanınca, kahvaltıdan önce: Bir bardak alkali su.

*Sabah: 3 yumurta, bir kaşık lor peyniri ve 2 demet maydanozdan hazırlanan omlet, yeşil biber, şekersiz çay.

*Ara öğün: 1 bardak ayran.

*Öğlen: Izgara tavuk göğsü, yeşil salata.

*Akşam: 1 kase yağsız yoğurdun içine 5 kaşık yulaf ezmesi, bir adet kivi, bir adet ceviz, bir çay kaşığı tarçın, bir tatlı kaşığı keten tohumu, bir çorba kaşığı buğday rüşeymi konularak hazırlanan yağ yakıcı tarif.

hızlı kilo verdiren 3 günlük sağlıklı protein diyeti listesi

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Avrupa'da rakiplerimiz belli oldu!
İsrail'e bir milyar dolar yardım yapan Pepsi ile katliam sevinci dansı