Kabızlığı hemen kesiyor! Çörek otu, zeytinyağı ve yoğurdu karıştırıp tüketirseniz...

Kabızlık herkesin zaman zaman başına gelen bir sindirim sistemi rahatsızlığıdır. Çoğu zaman dengesiz ve düzensiz beslenmeden kaynaklanırken bazı dönemlerde normal şartlarda faydalı olan besinlerin fazla tüketilmesi ile de oluştuğu gözlenir. Kabızlık sindirim sisteminin yavaşlamasına neden olarak kilo vermeyi de engelleyen bir hastalıktır. Çörekotu yoğurt ve zeytinyağı ile yapılacak kür kabızlığı anında kesecektir.

Kabızlığı hemen kesiyor! Çörek otu, zeytinyağı ve yoğurdu karıştırıp tüketirseniz...
Kabızlığı hemen kesiyor! Çörek otu, zeytinyağı ve yoğurdu karıştırıp tüketirseniz...
GİRİŞ 21.01.2021 09:05 GÜNCELLEME 22.01.2021 08:46
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Kabızlık rahatsızlığı hemen herkesin başına gelebilen, genel anlamıyla dengesiz ve düzensiz beslenme sonucu oluşan bir sindirim sistemi rahatsızlığıdır. Özellikle sürekli fast food tarzı katı yiyeceklerle beslenen kişilerde daha sık görülür. Çörekotu, zeytinyağı ve yoğurt ile yapılacak karışım kabızlığı hemen kesecek daha sağlıklı bir sindirim sistemi sağlayacaktır. Özellikle çörekotu sindirim sistemi üzerine inanılmaz etkileri olan bir besindir. Ayrıca kilo verme çabasında olan kişilerde çörekotunu sık sık tüketerek sindirim sistemini hızlandırabilir. Yoğurt ise hayvansal gıda olmasından dolayı tokluk hissi verecektir. Ayrıca içerisinde bulunan probiyotik bakteriler sayesinde sindirim sisteminde olumlu etkilere yol açıyor. Bu kürün ne kadar etkili olacağı tamamen düzenli kullanıma bağlıdır. Düzenli kullanıldığı takdirde etkileri net olarak görülür. Ayrıca bu kürü kullanırken yenilen içilen diğer gıdalara da dikkat edilmeli mümkün olduğunca sıvı ve sağlıklı besinler tüketmeye özen gösterilmelidir.Kabızlığı kesen mucizevi tarif

Malzemeler

3 yemek kaşığı ev yoğurdu
3 çay kaşığı çörekotu
1 yemek kaşığı zeytinyağıYapılışı

İlk olarak 3 çay kaşığı çörekotu havanda dövülerek ezilir. Burada çörekotunu ezmek şart değildir zira ezmeden de yapabilirsiniz ancak ezildiği takdirde daha hızlı verim alacağınız da kesindir. Sonrasında ayrı bir kaba 3 yemek kaşığı yoğurdu alın. Ardından havanda ezdiğiniz çörekotu ve zeytinyağını da ekleyerek bir kaşık yardımıyla iyice karıştırın. Elde edilen karışımı her öğünden 20 dakika önce kadar tüketerek kabızlığın önüne geçebilirsiniz. Bu karışımı tükettikten sonra üzerine 1 bardak su içmeniz gerekmektedir. Bu karışımı yaklaşık 15 gün kadar düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Ancak 15 günün ardından en az 15 gün kadar ara vermeniz gerekmektedir. 15 günlük bekleme süresinin ardından yine 15 gün kadar uygulayabilirsiniz.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • Osmân 10 ay önce Şikayet Et
  Bilgiler çok güźel bilgi
  Cevapla
 • yaşanmış tercübe 10 ay önce Şikayet Et
  zeytin yağı tek başına o işi görüyor diye malzemelere gerek varmı ki yemin ederim lavabo Ya yetişemeden paçadan bıraktırır
  Cevapla
 • Sakarya - Fırat... 10 ay önce Şikayet Et
  22 yıl'dır kullanıyorum bende öyle birşey olmadı....
  Cevapla
 • Yasir gün 10 ay önce Şikayet Et
  Hele sarımsak. Pantolonu yırttırır.
  Cevapla
 • Tıntede 10 ay önce Şikayet Et
  Ne güldüm
  Cevapla
 • ömer 10 ay önce Şikayet Et
  çörek otu nun sıkılmış yağı tansiyon ve aniden fırlayan nabız artışlarını (160-180 ) engelliyor. annem 77 yaşında pandemi öncesi ayda 1 defa acillik olurduk. hergün sabahları aç karna 1 çay kaşığı içti. 2020nin mart ayından beri 1 defa bile nabız 160 olmadı.
  Cevapla
 • Sua 10 ay önce Şikayet Et
  Aç karın tok karın mı
  Cevapla
 • ccc 10 ay önce Şikayet Et
  Eğer çok yiyip ishal olursanız da bu kez yoğurt ile kahveyi karıştırıp yeyin. Yoğurt sen nelere kadirsin. :)
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan kritik dolar talimatı: Manipülasyon araştırılacak
Marketçilerden önemli iddia: Olmayan ürene zam yapıyorlar