Emekli öğretmen, eşi ve ablası, bir hafta içinde koronavirüsten yaşamını yitirdi

Trabzon’da 78 yaşındaki emekli öğretmen Kamil Açıcı ile 79 yaşındaki eşi Kâtibe Açıcı ve 90 yaşındaki ablası Emine Şişman bir hafta içinde koronavirüsten yaşamını yitirdi.

Emekli öğretmen, eşi ve ablası, bir hafta içinde koronavirüsten yaşamını yitirdi
Emekli öğretmen, eşi ve ablası, bir hafta içinde koronavirüsten yaşamını yitirdi
GİRİŞ 21.01.2021 15:32 GÜNCELLEME 21.01.2021 15:53
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Ortahisar ilçesinde yaşayan emekli öğretmen Kamil Açıcı ime eşi Kâtibe Açıcı ve ablası Emine Şişman, bir süre önce koronavirüse yakalandı. Açıcı çifti ile Emine Şişman, Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alındı. Emine Şişman, 13 Ocak’ta hayatını kaybetti. Şişman, Tonya ilçesine bağlı Sayraç Mahallesi’nde toprağa verildi.

Aynı aileden 3 kişi 7 gün içinde hayatını kaybetti

Emine Şişman’ın ölümünden bir gün sonra kardeşi Kamil Açıcı da, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı. Aynı hastanenin yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Kamil Açıcı’nın eşi Kâtibe Açıcı da dün yaşamını yitirdi. Kamil ve Katibe Açıcı da farklı günlerde Tonya Büyükmahalle’de yan yana toprağa verildi. Aynı aileden 3 kişinin, 7 gün içinde yaşamlarını yitirmesi, ilçeyi hüzne boğdu.

‘Umutluyduk ama olmadı'

Koronavirüs nedeniyle anne ve babasını kaydeden Şeref Açıcı, "Halamın ölümünün ardından bir gün sonra babamı ve altı gün sonra da annemi koronavirüs nedeniyle kaybettik. Babam ve halamın durumları iyiydi, atlatırlar diye düşünmüştük. Önemli bir kronik rahatsızlıkları yoktu. Ama annemin kronik rahatsızlıkları vardı. Annem 10 güne yakın yoğun bakımda kaldı, her an her şey olacak diye çekiniyorduk. Annem için hastaneden aradılar, durumu hakkında bilgi verdiler, her şeye hazırlıklı olun dediler. Umutluyduk, hastalığı atlatacaklar diye düşünüyorduk, ama olmadı. Süreç içerisinde onlar daha erken vefat etti” dedi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 1
  • Ihtiyar 3 yıl önce Şikayet Et
    Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe-Olympiakos! Muhtemel 11'ler
CHP'li belediyelerde akraba kıyağı: Liyakate değil kan bağına bakılıyor