Mersin'de şifa dağıttığını öne süren çiftçinin evinin önünde kuyruk oluştu!

Mersin’in Erdemli ilçesinde yaşayan 52 yaşındaki Hasan Demir, anneannesinden öğrendiği yöntemlerle doğadan topladığı bitkilerden elde ettiği kürlerin birçok hastalığa iyi geldiğini iddia etti. Hastalıklarına şifa arayan vatandaşların Demir'in evinin önünde oluşturduğu kuyruk ise Kemal Sunal’ın 'Doktor Civanım' filmindeki sahneleri hatırlattı.

Mersin'de şifa dağıttığını öne süren çiftçinin evinin önünde kuyruk oluştu!
Mersin'de şifa dağıttığını öne süren çiftçinin evinin önünde kuyruk oluştu!
GİRİŞ 26.01.2021 11:57 GÜNCELLEME 26.01.2021 12:02
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

Mersin Erdemli’de alternatif tıpla ilgilenen çiftçi Hasan Demir, 30 yıl önce anneannesinden bitkilerle kürler hazırlamayı öğrendi. Demir, birçok hastalığa şifa olduğunu iddia ettiği kürleri hazırlamak için Toros Dağları’nda yaklaşık 2 bin rakımın üstüne çıkarak ağaç tohumu ve bitkiler topluyor. 2015 yılında rahatsızlandıktan sonra kendi yaptığı bitki kürünü içen Demir, bunun sayesinde iyileştiğini iddia ederek çevrede benzer hastalıkları olanlara da bu kürlerden ücretsiz dağıtmaya başladı.

'Doktor civanım filmindeki sahneleri hatırlattı'

Bitki kürlerinin romatizma, KOAH, bel fıtığı, kas ve boğaz ağrıları, enfeksiyon gibi rahatsızlıklara iyi geldiğini savunan Demir’in evinin önünde kürlerden almak için birçok kişi sıraya girerken, bu durum Kemal Sunal’ın 'Doktor Civanım' filmindeki sahneleri hatırlattı.

Genç, yaşlı birçok kişinin gün içinde evinin önünde sıraya girerek kürlerinden aldığını kaydeden Demir, hazırladığı karışımın en yaygın hastalıklara iyi geldiğini savundu. Hazırladığı karışımların Sağlık Bakanlığı tarafından bilimsel açıdan incelenmesini isteyen Demir, "Eğer araştırmalar sonucu uygun bulunursa ben bitki kürlerimin tüm insanlığa fayda sağlamasını istiyorum. İnsanlar hastalıklarına çare bulmak için buraya geliyorlar. Ben bu işi yıllar önce öğrendim. Elimden geleni yapıyorum. Şifalı otları toplayarak kürlerimi hazırlıyorum” dedi.

'Kürlerin karşılığında para almıyor'

Vatandaşlardan Kemal Özer Damar tıkanıklığı ve vücut ağrıları olduğunu, Demir’in kürlerinden aldığını dile getirdi.

Geçen yıl beyin kanaması geçirdiğini ve durumunun kötü olduğu ifade eden Aliya Gül ise, "Ayağa kalkamazsın diyorlardı. Hasan Demir’in yaptığı bir şurubu aldım. Bir yıldır kullanıyorum. Ayağa kalktım ve kendimi iyi hissediyorum. Hasan Demir, kürlerin karşılığında para da almıyor. Allah, kendisinden razı olsun” diye konuştu.

Bilimsel inceleme şart

Erdemli Çevreyolu Aile Sağlığı Hekimi Dr. Mustafa Ajlan Uçar, uzman olmayan kişiler tarafından üretilen bu tür bitkisel karışımların mutlaka bilimsel incelemeye tabi tutulması gerektiğini belirtti. Dr. Uçar, bu kişilerin ellerindeki karışımı çevredeki insanlara dağıtmadan önce Sağlık Bakanlığı’na bildirmesinin şart olduğunu ifade etti. Modern tıp tekniklerinin kanıta dayalı olduğunu dile getiren Uçar, "Alternatif tıpta ise bu durum yok. Bir şey sağlığa iyi geliyor diyorsanız bilimsel kanıtınız olmalıdır. Diğer türlü herhangi bir karışım sağlığınızı tehdit eder” dedi.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR 12
 • ENVER GANİOĞLU 3 yıl önce Şikayet Et
  Kapıtalizm ve küreselcilerin oyunu olan kimyasal ilaçların ,binlerce yan etkisi reçetelerinde kanıtlı birşekilde kullandırmya devam ediyorsunuz.Bunun yanında corona aşısını bilimsel kanıtı olmadığı halde insanları aşıya zorluyorsunuz.Altaenatif tıp yeni çıkmadı insanoğlunun varlığından bu güne var olan ve binlerce belkide daha çok şifakanıtları varken sizin kanıt ister demeniz çok yanlış.Sizin ve tüm hekimlerin tıp ve alternatif tıbla eşdeğer araştırmalar yapıp ona göre konuşmanız geremkmezmi?
  Cevapla
 • cavit19 3 yıl önce Şikayet Et
  cavit19 efendi tedavisi için verdiğiniz ilaçların yan etkisinden kaç kişi kalp krizi geçirdiğinide yazın bilimselmi doktor efendi. alternatif tip bizin ülkemiz kendi ilacını kendi üretmeli ilaç sanayi bir yeri tamir ederken diğer yeri yok ediyor. mesele ciğeri korurken kalpten bir sürü insan öldü.
  Cevapla
 • CORONA SAVAR 3 yıl önce Şikayet Et
  Ben de yaptığım kantaron kürü sayesinde koronadan kalan öksürüğüme şifa oldu. Kantaron otunu kaynatıp yarım saat kadar soludum. Bunu birkaç defa denedim ve sonuç şu an tamamen iyileşmiş durumdayım. Koronadan kalma öksürüğe yüzde yüz çaredir.
  Cevapla
 • Öksürük soru 3 yıl önce Şikayet Et
  Ne kadar sürdü öksürüğünüz
  Cevapla
 • huseyin 3 yıl önce Şikayet Et
  ne yazıkki bilim adamları yok, hepsi Billinadamı bunlar...
  Cevapla
 • Tarafsız 3 yıl önce Şikayet Et
  kullanılan covid aşılarının da bilimsel kanıtı yok daha orta da ama kullanılıyor!!!
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Rus fenomenin ölümüne dair kahreden detay! Kaza yeri tutanağı ortaya çıktı
Türkiye'den tarihi hamle! Kerkük'te yeni dönem başlıyor! 100 yıl sonra bir ilk!