Sakarya'da hastane çalışanı koronavirüsü 75 günde yendi

Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi'nde santral görevlisi olarak çalışan 59 yaşındaki Şakir Bozkurt koronavirüs nedeniyle 40'ı entübe 75 gün yoğun bakımda kaldı.

GİRİŞ 27.03.2021 16:03 GÜNCELLEME 27.03.2021 17:34

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde santral memuru olarak görev yapan 59 yaşındaki evli ve 2 çocuk babası Şakir Bozkurt, koronavirüse yakalandı. Bozkurt, yıllardır görev yaptığı hastanede 40 günü entübe olmak üzere 75 gün yoğun bakımda kaldı. Sağlığına kavuşan Şakir Bozkurt, bir süre evinde dinlendikten sonra hastaneye dönerek, kendisini sağlığına kavuşturan doktor ve hemşirelere teşekkür etti. 

Ailesi ümidi kesti ama 60 yaşındaki kadın kovid-19 ve kısmi felci yenerek sağlığına kavuştu!

 

Şakir bey bu hastalıktan kurtulan şanslı hastalardan biri

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Anestezi ve Reanimasyon Kliniği Sorumlusu Prof. Dr. Ali Fuat Erdem, “Şakir Bey yoğun bakımda 75 gün kaldı ve bunun 40 gününü solunum cihazına bağlı olarak hayatını devam ettirdi. Koronavirüs sürecinde yoğun bakıma çok fazla hasta aldık. Bu hastaların çoğu hayatını kaybediyor. Şakir Bey ise bu hastalıktan kurtulan şanslı hastalardan bir tanesiydi. Burada gerçekten çok büyük emek verildi. Şakir Bey’in ziyaretinden ne kadar mutluysak, yoğun bakımcılar olarak bir hastayı kaybettiğimizde de o kadar üzülüyoruz. Bundan dolayı özellikle pandemi döneminde, her şeye çok daha fazla dikkat edilmesini, temizlik, hijyen ve maske kurallarına uyulmasını özenle rica ediyorum" dedi.Hastalığı iliklerine kadar hissetti

Başhekim Doç. Dr. Fikret Halis ise, “Hem yönetici hem de hekim olarak bizi mutlu eden en önemli şey bir hastamızın sağlıklı olarak karşımıza gelmesidir. Şakir Bey bu hastalığı iliklerine kadar hissetmiş birisi ve bugün sağlına kavuşmuş bir şekilde görüyoruz. 75 gün yoğun bakımda ve bunun 40 gününü entübe olarak geçirmiş Şakir Bey’in koronavirüsü atlatarak bugün sağlıklı bir şekilde karşımıza gelmesi ve bizi ziyaret etmesi bizi gerçekten mutlu etti” diye konuştu. 34 yıldır aynı hastanede çalışıyor

34 senedir hastanede çalıştığını söyleyen Şakir Bozkurt, “Koronavirüse yakalandım. 2,5 ay kadar yoğun bakımda yattım. Çok şükür sonunda sağlığıma kavuştum. Ziyarete geldim. Başta Ali Fuat Hocam olmak üzere tüm doktorlarımıza, hemşirelerimize ve sağlık personellerine çok teşekkür ediyorum. Bu işin şakası yok. Herkes mesafe ve maske kurallarına çok dikkat etsin” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: DHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Yumaklı'dan et fiyatlarıyla ilgili açıklama: Bunun adı fırsatçılıktır
Saldırgan kadın önüne gelene saldırdı! Kadın polis memuru da darbedildi...