Röntgenler paylaşıldı! Yoğun bakımlar gençlerle dolu

Kanada'da hastaların akciğer röntgenlerini paylaşan Dr. Kashif Pirzada İngiliz mutasyonun görüldüğünü ve yoğun bakımlarda 30 yaş kişilerin olduğunu söyledi

Röntgenler paylaşıldı! Yoğun bakımlar gençlerle dolu
Röntgenler paylaşıldı! Yoğun bakımlar gençlerle dolu
GİRİŞ 05.04.2021 14:28 GÜNCELLEME 05.04.2021 14:28
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Koronavirüs etkisini tüm dünyada sürdürmeye devam ederken virüsün geçirdiği mutasyonlar da etkilediği kesimler açısından uzmanları endişelendiriyor. Salgının üçüncü dalgasının hissedildiği Kanada'da İngiliz mutasyonu en çok gençler arasında yayılıyor. Yoğun bakımlar 30'lu yaşlardaki insanlarla dolu. Geçtiğimiz hafta sonu 1 milyon vaka sınırını aşan ülkede salgından en çok etkilenen bölgeler Ontario, Quebec ve British Columbia. Kanada Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Dr. Theresa Tam, söz konusu bölgelerde ek önlemler uygulanmaya başladığını duyurdu. Dr. Tam, tespit edilen vakaların yüzde 64’ünün mutasyon geçirmiş virüs olduğunu, bunlardan yüzde 90’ının da Eylül 2020’de ortaya çıkan İngiliz mutasyonu olduğunu vurguladı.

Prof. Dr. Sakarya: Pozitif olup gezenler taammüden adam öldürme suçu işliyor


Daha önceki iki dalgadan daha hızlı yayılıyor

Ontario eyaleti sağlık yetkilileri, yoğun bakımdaki hastaların durumunu kamuoyuyla paylaştı. Yetkililer, eyalette yoğun bakımda tedavi gören Covid-19 hastalarının yaklaşık yarısının 60 yaş altındaki kişiler olduğunu duyurdu. Eyaletin başkenti Toronto’da görev yapan Dr. Kashif Pirzada, “Burada alarm durumundayız. Daha önceki iki dalgadan çok daha hızlı yayılıyor. Yoğun bakım servisleri 30’lu, 40’lı, 50’li yaşlardaki insanlarla dolu” ifadelerini kullandı.

Halkı bilinçlendirmek için paylaştı

Uyarılarını sosyal medyadan da sürdüren Dr. Pirzada, halkı bilinçlendirmek için hastalarının akciğer röntgenini paylaştı. Bir öğretmenin akciğer görüntüsünü paylaşan Dr. Pirzada, “Corona virüsünün mutasyonu genç insanları yıkıp geçiyor. 35 yaşındaki bir öğretmen, hiçbir başka sağlık sorunu yok. Virüsü öğrencisinden kapmış. Yoğun bakım servisimizde. İngiliz mutasyonu” notunu düştü.
 

Koronavirüs geçirmiş kişiler tek doz aşı olabilir mi?


Aşılama kampanyasında geride kaldık

Ontario hükümetinde danışma kurulunda yer alan Adalsteinn Brown aşılama kampanyasında geride kalmalarına dikkat çekerek, “Mutasyon yayıldıkça, corona virüsünün daha hızlı ve daha genç insanları öldürdüğünü göreceksiniz. Şu an önceki döneme göre çok daha hızlı yayılıyor. Üçüncü dalgayı kırabilmek için yeterince hızla aşılama yapamadık” dedi. Yaklaşık 38 milyon nüfusu bulunan Kanada’da, şimdiye dek nüfusun yalnızca yüzde 1.75’i tamamen aşılanabildi. Hükümet verilerine göre en az bir doz aşı olan kişilerin oranı ise yüzde 11.86’da kaldı.

YORUMLAR 1
  • evladifatihan 1 yıl önce Şikayet Et
    olayin iki boyutu var birincisi oh olmus evet fetöcuydu ikincisi ya bu olay bizimde basimiza gelirse yani astarin yuzden pahali olmasi bence sahisdan ziyade adaletli bir yöntem uygulanmali TC devletinde para birimi tl dir avro deyildir
    Cevapla
DİĞER HABERLER
RTÜK Başkanı Şahin'den Fatih Altaylı'ya sert tepki: Her zamanki gibi manipülasyon peşinde
Dünyaca ünlü profesörden deprem açıklaması: Kötü bir tesadüf! Çok sıra dışı bir durum