Cep telefonu kullanımının bir zararı daha ortaya çıktı!

Cep telefonları artık faydasından çok zararlarıyla gündeme geliyor. Kontrollü kullanılmadığında dijital bağımlılıktan hemoroide kadar pek çok soruna yol açıyor.

Cep telefonu kullanımının bir zararı daha ortaya çıktı!
Cep telefonu kullanımının bir zararı daha ortaya çıktı!
GİRİŞ 13.04.2021 13:04 GÜNCELLEME 13.04.2021 13:18
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Cep telefonu ilk çıktığı zamanlarda hayatı kolaylaştırarak herkesçe sıkça kullanılırken şimdilerde faydadan çok zararlı bir alete dönüştü. Artık hemen her yaştan kişilerin kontrolsüz şekilde kullandığı cep telefonu dijital bağımlılıktan duruş bozukluğuna pek çok soruna yol açıyordu. Şimdi bu sorunlara bir de hemoroid eklendi. Uzmanlar özellikle tuvalete cep telefonu ile giren kişilerin hemoroid olma riskinin daha yüksek olduğunu belirtti. Doç. Dr. Eyüp Murat Yılmaz, elimizden düşürmediğimiz cep telefonlarının sadece insanların beynine değil vücuttaki pek çok organa olumsuz etkilediğini söyleyerek cep telefonlarının hemoride de neden olduğunu kaydetti.

Kalbin en büyük düşmanı: Fazla kilo, stres, tuz...


Telefon bağımlılığı artık her yaş grubunda görülüyor

Türkiye’de kullanımı en hızlı alışılan teknolojik cihazların başında gelen ve son yıllarda sadece iletişim aracı değil eğlence ve oyun aracı olarak da kullanılan ve 7’den 77’e kimsenin elinden düşürmediği cihazlardan bazı yer ve zamanlarda kopulması gerektiği belirtildi. Eskiden belli kişilerde ve çocuklarda daha sık görülen telefon bağımlılığının bugün her yaş grubunda görülen bir hastalık olmaya başladığını belirten Genel Cerrah Doç. Dr. Eyüp Murat Yılmaz, “Maalesef telefon kullanımın yaygınlaşması ile insanların hareketsizliğe bağlı sıkıntıları da artmaya başladı. Son dönem yapılan bilimsel çalışmalar bize gösteriyor ki tuvalette telefona bağlı gereğinden fazla oturup ıkınma hemoroid ve anal fissür gibi makat bölgesi hastalıklarını arttırmakta” diyerek insanların tuvalete telefonla girmemesini tuvalete girenlerin de ihtiyacını bir an önce giderip dışarı çıkmasını istedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • OSMAN 3 yıl önce Şikayet Et
    haberi yapan arkadaş kullanma ozaman
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İsrail'in Siyonist politikacısından korkunç Hitler itirafı!
Çatıya çıkan da oldu, çamura batan da.... Yurttan kurbanlık boğa manzalararı