Hamileyken koronavirüse yakalandı, 1 ay sonra bebeğini kucağına aldı!

Denizli'de yaşayan 40 yaşındaki Meryem Kan 4.çocuğuna 37 haftalık hamileyken koronavirüse yakalandı. Kan, bebeğini kucağına almadan yoğun bakıma yatırılınca 1 aylık tedavinin ardından yenidoğan bebeğine kavuşunca gözyaşlarına hakim olamadı.

Hamileyken koronavirüse yakalandı, 1 ay sonra bebeğini kucağına aldı!
Hamileyken koronavirüse yakalandı, 1 ay sonra bebeğini kucağına aldı!
GİRİŞ 16.06.2021 17:38 GÜNCELLEME 16.06.2021 17:38
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Denizli’de yaşayan Meryem Kan dördüncü çocuğuna hamileyken gebeliğinin son günlerinde kendini kötü hissetmesi üzerine korona virüs testi yaptırdı. Testi pozitif çıkan anne Kan, doğum sancılarının gelmesi üzerine 15 Mayıs 2021 Cumartesi günü Denizli Devlet Hastanesi’nde normal doğumla bebeğini dünyaya getirdi. Doğum sonrası solunum sıkıntısı çeken Meryem Kan minik bebeğini koklayamadan Pandemi Erişkin Yoğun Bakım Ünitesine alındı. Yoğun bakımda yaklaşık 20 günlük tedavisinin ardından Göğüs Hastalıkları Servisine alınan anne Kan tedavisinin tamamlanmasıyla birlikte taburcu oldu. 

Aksaray valisi Aydoğdu müjdeyi verdi: Vakalar sıfıra yaklaştı, hastaneler boşaldıAksaray valisi Aydoğdu müjdeyi verdi: Vakalar sıfıra yaklaştı, hastaneler boşaldı


DOĞUMDAN SONRA SOLUNUM SIKINTISI YAŞADI

Meryem Kan’ın tedavisini yürüten Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Cüneyt Süsleyen Meryem Kan’ın sıkıntılı ve zor süreçlerden geçtiğini,  ekip arkadaşlarının üstün ve gayretli çalışmalarıyla yaşama tutunduğunu belirtti. Dr. Cüneyt Süsleyen; “Hastamız doğumdan sonra solunum sıkıntısı yaşadı, yaptığımız değerlendirmede kan- oksijen düzeyinin yüzde 60’larda olduğunu nefes alıp vermede zorlandığını ve hayati tehlikesinin olduğunu gördük ve hemen yoğun bakıma kaldırdık. Yaklaşık bir hafta solunum cihazına bağlı kaldı. Bu zaman zarfında hastamız kötüleştiğini görerek ve hayattan ümidini kesmiş olacak ki ailesine bir veda mektubu yazdı ve bu mektubu ailesine ulaştırması için servis sorumlu hemşiremize verdi. Biz ekip olarak dedik ki mektubu ailesine vermeyelim hastamızı iyileştirerek yenidoğan çocuğuna ve ailesine kavuşturalım.  Hep beraber bu konuda motive olduk. Uzun bir tedavi sürecinin ardından hastamızı sağlığına kavuşturarak bugün taburcu ediyoruz. Yazmış olduğu mektubu da hastamıza geri verdik. Hastamız gerçekten sıkıntılı zor zamanlar geçirdi. Çok gayret gösterdi. Ekip arkadaşlarım da inanılmaz bir çabayla hastamızı takip etti,  hastamızın çocuklarına ve ailesine kavuşacağı için çok mutluyuz” dedi. 


 
BENİ İYİLEŞTİRMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPMIŞLAR

Ölümün kıyısından döndüğünü sağlık çalışanlarının üstün gayreti sayesinde yaşama tekrar tutunduğunu belirten anne Meryem Kan; “ Doğum yaptıktan sonra durumumun kötüye gitmesi üzerine yoğun bakıma kaldırıldım. Yoğun bakımda kendimi iyi hissetmeyince eşime ve çocuklarıma onları çok sevdiğimle ilgili mektup bırakmıştım. Fakat doktorum ve hemşirem o mektubu aileme vermemiş beni iyileştirmek için ellerinden geleni yapmışlar. İyi ki de o mektubu vermemişler. Onlar sayesinde tekrar hayata döndüm. Allah hepsinden razı olsun. Evde annenin babanın yada çocukların anne babaya yapmadıkları yardımı yoğun bakımda bana yaptılar. Yenidoğan çocuğumu kucağıma alacağım için çok heyecanlıyım” diye konuştu. 
 
ÇOCUKLARIMA KAVUŞTUĞUM İÇİN ÇOK MUTLUYUM

Denizli Devlet Hastanesi’nde 30 gün süren yaşam mücadelesini kazanan Meryem Kan yenidoğan bebeğiyle ile ilk tanışmasında sevinç gözyaşları hâkimdi. Yoğun ve zor geçen bir ayın sonunda tekrar ailesine kavuşan Meryem Kan; “Çocuklarıma kavuştuğum için çok mutluyum. Ben çocuklarımdan bir gün bile ayrı kalmamıştım. Allah bir daha göstermesin. Herkes dikkat etsin. Yaşadıklarım çok zor bir acı tarif bile edilemez. Allah kimseyi çocuklarından ayrı bırakmasın” ifadelerini kullandı. 

Aydın'da köylü kadınlar virüsten şifa deposu kekik suyuyla korunuyorAydın'da köylü kadınlar virüsten şifa deposu kekik suyuyla korunuyor

 
SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk de insan sağlığı için en kutsal görevleri icra eden sağlık camiasının bir ferdi olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek; “Pandeminin baş kahramanları tüm sağlık çalışanlarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Gördüğünüz gibi doğum yapan ve çocuğunu kucağına alıp koklayamadan yoğun bakıma alınan ve yaşama ümidini kaybeden bir anne ve evde annelerinin iyileşmesini bekleyen 4 çocuk. Tam bu araya 7-24 insan sağlığı için çalışan, bu kutsal mesleği hayatının bir parçası haline getiren, bu yolda emek veren, azimle, gayretle çalışan hastamızın umudu olacak sağlık çalışanlarımız giriyor. Hastamızın yazdığı veda mektubunu ailesine vermeyerek üstün bir gayretle hastamızı iyileştirip tekrar ailesine kavuşturuyorlar. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum, hastalarımız adına da şükranlarımı iletiyorum” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • DADAŞ 2 yıl önce Şikayet Et
    Geçmiş olsun RABBİM Ailen le birlikte sağlıklı uzun yıllar yaşamanı nasip etsin
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Deprem uzmanından uyarı: 'Tokat'ta 6 ve üzeri deprem olabilir'
CHP'li belediyelerde akraba kıyağı: Liyakate değil kan bağına bakılıyor