Belçika'da ameliyat riskli dediler, şifayı Elazığ'da buldu

Belçika'da yaşayan ve 2 yıl önce geçirdiği baygınlık sonrası beyninde tümör olduğu saptanan ardından bir türlü tedavi edilmeyen 42 yaşındaki Aslıhan Bataray şifayı Elazığ'da buldu. Bataray başarılı bir ameliyatla 4 günde sağlığına kavuştu.

Belçika'da ameliyat riskli dediler, şifayı Elazığ'da buldu
Belçika'da ameliyat riskli dediler, şifayı Elazığ'da buldu
GİRİŞ 14.08.2021 10:10 GÜNCELLEME 14.08.2021 10:54
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Ailesiyle birlikte uzun yıllar önce Belçika’ya göç eden 42 yaşındaki Aslıhan Bataray, iki yıl önce geçirdiği bir baygınlık sonrası hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan tetkikler sonucunda Bataray’ın beyninde tümör olduğu saptandı. İlk etapta ilaç tedavisi alan Bataray’a ameliyata girmesi durumunda 'Tansiyonunuz düşük'' ve ''Biz sizi bu şekilde ameliyat edersek masada kalırsınız'' denildi. Bunun üzerine araştırmalara giren Bataray ve ailesi Elazığ Mediline Hastanesi'nde Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Muhammed Duranel ile iletişime geçerek Türkiye’ye geldi. Burada çekilen MR sonucunda Bataray’ın beyninde iyi huylu bir tümörün olduğu ve bunun ameliyat ile tedavi edilebileceği söylendi. Op. Dr. Duranel ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ameliyat sonrası sağlığına kavuşan ve 4 gün içinde taburculuğu planlanan genç gurbetçi, ''Tıp konusunda Avrupa Avrupa diyorlar ama Türk hekimleri gibisi yok'' diyerek doktorlara teşekkür etti..

Delirten hastalıktan kurtuldu, ilk işi yemek yemek olduDelirten hastalıktan kurtuldu, ilk işi yemek yemek oldu

Karın ağrısı şikayetiyle gitti, karnından 35 santimlik kitle çıkarıldıKarın ağrısı şikayetiyle gitti, karnından 35 santimlik kitle çıkarıldı

 

BAYGINLIK GEÇİRİNCE HASTALIĞINI ÖĞRENDİ

Hastalığını bir baygınlık sonrası öğrendiğini dile getiren Aslıhan Bataray, ''Belçika’dan geldim ve burada beyin ameliyatı geçirdim. İki yıl önce beynimde bir tümörün varlığından bahsettiler. Hastalığım, bir bayılma sonucu ortaya çıktı. Ortaya çıktıktan sonra bana ilk başta takip edip ondan sonra ameliyata doğru gideceğiz ve beni buna hazırlayacaklarını söylediler. Sonrasında ise 'Tansiyonunuz düşük, biz sizi bu şekilde ameliyat edersek masada kalırsınız’ dediler.  Orada ameliyat olmak için çok tereddütlerim vardı'' diye konuştu.  
 
TÜRK HEKİMLERİ GİBİSİ YOK 

Başarılı bir ameliyat sonrası sorunlarından kurtulduğunu belirten Bataray, ''Buraya geldiğimizde özel bir hastanede doktora göründüm ve MR çektirdim. Ondan sonra da Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Muhammed Duranel hocayı buldum. Onunla görüştüm, ikna oldum ve ameliyatımı oldum. Tıp konusunda Avrupa Avrupa diyorlar ama Türk hekimleri gibisi yok. Şuan kendimi çok iyi hissediyorum. Ameliyattan çıktığımdan beri baş dönmem, halsizlik ve rahatsızlığım hiç oluşmadı'' şeklinde konuştu.  

BELÇİKA'DA AMELİYATA YÜKSEK RİSKLİ DEMİŞLER

Hastanın Belçika’dan geldiğini belirten ve sağlık sorunları hakkında bilgi veren Op. Dr. Muhammet Duranel ise ''Hastamız, uzun zamandan beri baş ağrıları şikayeti, ara ara bayılma nöbetleri tarif ediyor. Hastamıza Belçika’da da ameliyat önerilmiş fakat oldukça yüksek düzeyde riskli olduğu söylenmiş. Kendisine estetik açıdan da sıkıntılı bir ameliyat olabileceği söylenmiş. Hastamız Türkiye’ye geldiği zaman başka bir yerde özel hastanede MR çektiriyor, daha sonrasında ise bana danışmak için geldiler. MR’ı gördükten sonra kendisine ameliyat kararı verdim. Ameliyatının çok zor olmadığını, bir beyin tümörünün olmasına rağmen tümörün lokalizasyon itibariyle hastaya ciddi sıkıntı oluşturmayacağını ve tümörün iyi huylu olduğunu söyledim. Hastamız bize itimat etti ve ameliyatını yaptık. Ameliyattan sonra bugün 4'üncü günümüz, kontrol amaçlı bir gün yoğun bakımda beklettikten sonra servise aldık. Şuanda her şey yolunda gidiyor. Büyük ihtimalle hastamızı yarın ya da öbür gün taburcu edeceğiz'' ifadelerini kullandı. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 4
 • şifa 2 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye sağlık da bir numara bence. Sağlık turizmindeki gelişme bunun en büyük kanıtı. Yoksa kimse sadece ekonomik diye Türkiye'yi tercih etmez can bu.
  Cevapla
 • SAMÎMÎYET 2 yıl önce Şikayet Et
  Laf canbazlığıyla bu haberi istismar ederek kirli sitasete gerçek yok mutlu'isimli şahıs. Beni Türk doktorlarına emanet edin diyenler, nasıl olmuşta kanunları ve hayat düzenimize ait olan her şeyi Avrupada alıp kopyalamışlar ! Bu çelişkiyi her akıllı ve samimi görür.
  Cevapla
 • Mutlu 2 yıl önce Şikayet Et
  Beni TÜRK hekimlerine emanet ediniz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
  Cevapla
 • Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Neden öyle der peki bilir misin? Osmanlı’nın devşirme hekimlerine aslında Osmanlı’ya laf atar orada. Sen övünerek yaz.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
YKS sonuçları açıklandı! Uzman isim tercih sırasında dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı
Türkiye'den büyük çıkarma! Kritik Nijer hamlesi!