Kovid-19'a yakalanan kadın aşı olmamanın pişmanlığını yaşıyor

Ordu'nun Altınordu ilçesinde yaşayan ve koronavirüse yakalanan 56 yaşındaki Gülser Yıldız, aşı yaptırmamanın pişmanlığını yaşıyor.

Kovid-19'a yakalanan kadın aşı olmamanın pişmanlığını yaşıyor
Kovid-19'a yakalanan kadın aşı olmamanın pişmanlığını yaşıyor
GİRİŞ 08.09.2021 12:57 GÜNCELLEME 08.09.2021 12:57
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

Bir süre önce Kovid-19 testi pozitif çıkan ve Ordu Üniversitesi (ODÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvuran Yıldız'ın karantinaya girerek süreci evinde geçirmesi istendi.Vücudunda ağrıların başlaması ve solunumda güçlük çekmesi üzerine yeniden aynı hastaneye başvuran Yıldız'ın tedavisine burada devam edildi.

Biri 16 biri 22 yaşında 2 genç koronaya yenik düştü!Biri 16 biri 22 yaşında 2 genç koronaya yenik düştü!KEŞKE AŞIMI OLSAYDIM

Hastanede tedavisi süren iki çocuk annesi Gülser Yıldız, çevresinden "Kovid-19 hastalığının grip gibi geçirileceği, aşının zararlı olabileceği" şeklinde yanlış duyumlar aldığını söyledi.Bu söylentilerin etkisinde kaldığını dile getiren Yıldız, "Keşke aşımı olsaydım. Aşımı olsaydım hastalığı bu kadar ağır geçirmemiş olurdum. Eski sağlığıma kavuştuktan sonra ilk fırsatta aşı olacağım." dedi. Kovid-19'a yakalanan eşi ve kızının bu süreci evde geçirdiğini belirten Yıldız, eşinin de ağrılarının sürdüğünü söyledi.Yıldız, kızının aşısını yaptırdığını ancak eşinin de aşı olmadığını anlatarak, "Bu süreci beraber çekiyoruz." ifadelerini kullandı.Aşı olmayanlara çağrıda bulunan Yıldız, "Herkesin aşısını olmayı tavsiye ederim. Bu süreç çok zor. Aşımı olsaydım hastalığı bu kadar ağır geçirmezdim. Hastalığa yakalanınca, aşı olacağım diye beklememek gerektiğini, hemen aşıyı olmamız gerektiğini anladım." diye konuştu.

SOSYAL MEDYAYA GÜVENMEYİN

Gülser Yıldız'ın tedavisini üstlenen ODÜ Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Enginyurt ise Kovid-19'a karşı en büyük silahın aşı olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Ancak sosyal medyada vatandaşları yanlış bilgilendiren ve yönlendirenler var. Bu nedenle gerçekten çok zorluk çekiyoruz. Artık biz de pandemiden kurtulmak istiyoruz. Aşı karşıtlarına sesleniyorum, bilime inansınlar. Vatandaşlarımıza da sesleniyorum, sosyal medyadan bilim öğrenilmez. Doğru bilgi, bilim insanından ve doğru kaynaktan öğrenilir. Sosyal medya bir bilgi kaynağı değildir. Burada gerçek anlamda bilgi kirliliği var." Aşı çalışmaları tamamlandığında salgının etkisini azaltmasıyla maskelerin artık bir kenara bırakılacağının bilincinde olunmasını isteyen Enginyurt, "Herkes bu hastalıktan bir an önce kurtulmak istiyor. Tüm vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum." dedi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 10
 • Yusufelili 1 yıl önce Şikayet Et
  Yok teyze kimse inanmaz sana illa hasta olup hastane köşesine düşelim istiyorlar
  Cevapla
 • Osman 1 yıl önce Şikayet Et
  Aşı olanda ağır geçirebiliyor.Çevremizde görmesek inanacağız.
  Cevapla
 • Yelda41 1 yıl önce Şikayet Et
  Kocaeli gazetesinin haberine görede yogun bakımda yatanların çogunlugu aşı olanlarmış ama.
  Cevapla
 • AYYILDIZ 1 yıl önce Şikayet Et
  Tek silahımız Aşı değildir...Dünya var olduğundan beri Rabbimin insanlara verdiği bağışıklık sistemidir.Bağışıklık sistemide sadece aşı ile oluşmaz...Araştırınız bağışıklık sistemi nasıl güçlendiririlir diye...Aşıyı vursanızda bağşıklık oluşacak diye bir garanti yok araştırsanız öğrenirsiniz.Hele hele yuzde 98 koruyor falan çok buyuk yalan vebal alıyorlar...Rabbim tüm olanları biliyor...Rabbimin gücü hepsine yeter.
  Cevapla
 • Osman 1 yıl önce Şikayet Et
  Akıllara şu soru geliyor: Eğer aşının %1’den daha az etkili olduğu anlaşılsaydı, acaba kaç insan aşı olmak isterdi ? Riskleri ve yan etkileri bilmek sizin hakkınız. Birçok yan etki henüz bilinmese de... aşıların yan etkilerini takip eden sisteme görülmemiş sayıda olumsuz gelişme raporlanıyor. Bunlar hastane yatışları ve ölümleri de içeriyor. Bu aşıların hala resmî olarak Faz 3 aşaması deneyleri yapılıyor. Yani uzun vadedeki güvenilirliği ile ilgili veriler mevcut değil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Yerli otomobil Togg'da ön sipariş hakkı için nefesler tutuldu!
İnönü elinin tersiyle itmiş, tarihi fırsatı böyle kaçırdık! 'Türkiye ayağa kalkarsa...'