Koronavirüs bu köye giremedi: Gökpınar Köyü

Amasya'nın Taşova ilçesinde bulunan Gökpınar köyünde bugüne kadar hiç koronavirüs vakasına rastlamadı. 'Mavi köy' olarak bilinen köy 40 hane ve 50 nüfusuyla koronavirüsün uğramadığı köylerden biri oldu.

Koronavirüs bu köye giremedi: Gökpınar Köyü
Koronavirüs bu köye giremedi: Gökpınar Köyü
GİRİŞ 06.09.2021 17:37 GÜNCELLEME 06.09.2021 17:37
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Amasya’nın Taşova ilçesi Kaymakamı Ahmet Gökcecik, ilçeye bağlı “mavi köy" olarak bilinen ve bu güne kadar bir kez bile korona virüs vakası gözükmeyen Gökpınar köyüne ziyarette bulundu. Türkiye'de korona virüs vakalarının başlamasının üzerinden neredeyse 18 ay geçmesine rağmen Taşova’ya bağlı Gökpınar köyünde misafirliklerin durdurulması ve izolasyona verilen önem ile bugüne kadar herhangi bir vakaya rastlanılmadı.

Salgın tedbirleri azaldı, bulaşıcı hastalıklar arttı!Salgın tedbirleri azaldı, bulaşıcı hastalıklar arttı!40 HANE 50 NÜFUS BULUNUYOR

20 Ağustos 2021 tarih ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile Taşova’ya Kaymakam olarak tayin edilen Gökcecik, ilk ziyaretini “mavi” köyün muhtarı Metin Şahin yaptı. Köy ziyaretlerinin ilkini gerçekleştiren Kaymakam Ahmet Gökcecik, şimdiye kadar hiç korona virüs vakasına rastlanmayan 40 haneli 50 nüfuslu Gökpınar köyüne giderek iadeyi ziyarette bulundu. Kaymakam Ahmet Gökcecik, köyün sorunlarını muhtarı ve vatandaşlarından yerinde dinleyerek, tespit edilen sorunların çözüme kavuşturulması konusunda çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, Gökpınar köyünde vatandaşların gösterdiği misafirperverlikten dolayı da kendilerine teşekkür etti. KORONAVİRÜSÜN GİREMEDİĞİ KÖY

Kaymakam Ahmet Gökcecik, “Taşova’ya başlayalı daha bir hafta oldu görevimize başlayalı. İkinci haftanın ilk günü. Bu aşamada ilk köy muhtarlarımızdan Gökpınar Köyü Muhtarımız ziyaretimize geldi. Bizde iadeyi ziyaretimizi Gökpınar köyüne yaptık. Gökpınar köyü daha önceden haberlere konu olmuş, 'Korona virüsün giremediği köy' olarak adlandırılıyor.  Bundan dolayı muhtarıma, vatandaşlarımız nezdinde teşekkürlerimizi sunuyorum. Köyümüzü gezdik, çalışmaları yaptık. İnşallah yapılacak projeler üzerinde istişarelerimizi tekrardan Hükümet Konağı’mızda yapacağımız ilk toplantıda gerçekleştireceğiz” dedi. Köy ziyaretine İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Ömer Altun, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • azrail 2 yıl önce Şikayet Et
    40 hane 50 nufus hane başı kişi sayısı 1.25
    Cevapla
  • arif altıntepe 2 yıl önce Şikayet Et
    niye tokalaşıyor ki,köye corona gelsin diye mi
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Marmara'da yeni fay sürprizi: 169 yıldır suskun!
Tazminatlar hesaplandı: İşte çalışma yılı ve güncel maaşlara göre cebinize girecek para...