Bir ilke imza atıldı! Babaanne torunuyla aynı tekvando turnuvasında yer aldı

Estonya'da gerçekleştirilen Avrupa Tekvando şampiyonasında bir ilke imza atıldı. Türk Milli Takımı Antrenörü Kibar Uzunçavdar ile tekvandocu torunu Sude Yaren Uzunçavdar aynı turnuvada yer aldı.

Bir ilke imza atıldı! Babaanne torunuyla aynı tekvando turnuvasında yer aldı
Bir ilke imza atıldı! Babaanne torunuyla aynı tekvando turnuvasında yer aldı
GİRİŞ 09.09.2021 17:04 GÜNCELLEME 09.09.2021 17:04
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Türkiye Tekvando Milli Takım Antrenörü olan Kibar Uzunçavdar ile turnuvaya sporcu olarak katılan torunu Sude Yaren Uzunçavdar aynı turnuvada yer aldı. Babaannesinin Antrenör olarak katıldığı turnuvada sporcu olarak yer alan Sude Yaren Uzunçavdar hislerini paylaştı. 

Muş'ta tıp fakültesini kazanan 2 kardeş ailenin gururu olduMuş'ta tıp fakültesini kazanan 2 kardeş ailenin gururu oldu 
İLERİDE OLİMPİYATLARDA OLACAĞINI HİSSEDİYORUM

Torununun ileride olimpiyatlarda olacağını hissettiğini ifade eden antrenör babaanne Kibar Uzunçavdar, ”Şimdi torunumla Ümitler Avrupa Şampiyonası’na katıldım. Benim için sadece torundan ziyade orada Milli Takımı temsil etmek Türkiye’yi temsil etmek, en büyük gurur verici şeydi. Çocuklarımızın bazıları şampiyon oldu. Bazıları yenildi, derece maçına giden çocuklarımız oldu. Sude başarılı, önü açık bir sporcu. İleride ben Sude’yi olimpiyatlarda görüyorum, hissediyorum“ dedi. 
 
AİLEMİN ARKAMDA OLMASI MOTİVASYONUMU ARTTIRDI

Antrenör babaannesi ile aynı turnuvada yer alan sporcu Sude Yaren Uzunçavdar, “Ailemizin üçüncü kuşak tekvandocusuyum. Katıldığım 7 uluslararası arenada üst üste şampiyon oldum. Ayrıca şu anda olimpik havuza seçildim. Bu benim için gerçekten çok büyük bir gurur. 16 yaşında olmama rağmen Olimpik havuzda olmam beni daha da motive etti. İnşallah çıkacağım maçlarda tekrardan şampiyon olacağım. Aynı zamanda, geçtiğimiz Avrupa Şampiyonasına babaannem ile gittim. Bu benim için gerçekten büyük bir gurur. Daha önce Avrupa şampiyonalarına gitmiştim ancak bu diğerlerinden daha farklıydı. Çünkü, arkamda babaannemin ve ailemin olup beni desteklemesi beni daha da motive etti ” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • izmir-doğru söyler 1 yıl önce Şikayet Et
    torunum öğrettiğim gizli vuruşu yap helall sana madalya senin
    Cevapla
  • mehmet efe 1 yıl önce Şikayet Et
    süper babaanne
    Cevapla
DİĞER HABERLER
"Kılıçdaroğlu Peygamber soyundan geliyor" iddiası... CHP Lideri Konya çıkarması yaptı
Galatasaray Giresun'da hata yapmadı! 10 maçlık müthiş seri