Muş'ta tıp fakültesini kazanan 2 kardeş ailenin gururu oldu

Muş'ta 18 yaşındaki Nehir Berfin ve 20 yaşındaki ağabeyi Mert Alak üniversite sınavına birlikte hazırlanıp girdi ve her ikisi de tıp fakültesini kazanarak ailelerinin gurur kaynağı oldu.

GİRİŞ 07.09.2021 15:59 GÜNCELLEME 07.09.2021 16:25
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Nehir Berfin Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesine, ağabeyi Mert de Ankara Yıldırım Beyazıt Tıp Fakültesine yerleşti. Hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşayan iki kardeş, başarılarıyla takdir topladı. Nehir Berfin, geçen sene ağustos ayından başlayarak sıkı bir çalışma yaptığını, günde en az 8 saat çalışarak YKS'de Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandığını söyledi.

Ekmek parası için 9 yıldır her gün 40 bin adım atıyor!Ekmek parası için 9 yıldır her gün 40 bin adım atıyor!BAŞARININ SIRRI ÇOK ÇALIŞMAK

Başarının sırrının çok çalışmak ve emek vermek olduğunu belirten Nehir Berfin, "Ağabeyimle birlikte çalıştık, birbirimize destek olduk, aynı kitapla, aynı konular üzerinde tartıştık ve bu bana çok yaradı. Bilindiği gibi yaşanan koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle eve kapanmalar çok sık oldu. Evdeki çalışmalarımızı ağabeyimle yaptığımız için çok verimli geçti. Beraber aynı yıl tıpı kazanmanın gururunu yaşıyoruz. Aynı aileden iki kişinin tıp fakültesini kazanması çok önemli. En büyük hedefim iyi bir doktor olmak." diye konuştu.DİŞ HEKİMLİĞİ KAZANDI AMA GİTMEDİ

Mert Alak da kardeşiyle gece gündüz çalıştıklarını, ilk yılda diş hekimliği kazanmasına rağmen tıp fakültesi hedefinden vazgeçmediğini anlattı. Amacına ulaştığı için mutlu olduğunu dile getiren Alak, şunları kaydetti:
"Bu yolda hem maddi hem manevi desteği annem ve babamdan aldım. Hiçbir şeyi eksik etmediler. Kendilerinden kısıp bizim için harcadılar. Öğretmenlerimiz bize çok yardımcı oldular. Kardeşimle birlikte çalışıp zaman zaman rekabet ortamı oluşturduk. İkimiz de bu rekabetten güzel sonuçlar elde ettik. Özelikle annemin eğitimci olması, bizim için çok büyük bir avantaj oldu."

AİLE OLARAK HER ZAMAN YANLARINDA OLDUK

Anne Leyla Alak da iki çocuğunun tıp fakültesini kazanmasının gurur verici güzel bir duygu olduğunu vurguladı. Alak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu emek 3-5 günlüğün bir emeği değil, yılların birikimidir. Özellikle son birkaç yıldır gece gündüz demeden pandemi sürecinin verdiği zorluklarla, verdiği psikolojik sıkıntılara rağmen gerçekten bunun üstesinden geldiler. Biz aile olarak her zaman yanlarında olduk. Bu şekilde bu sonuca ulaştık. Bunun için çok mutluyuz. Bundan sonraki süreçte de elimizden geleni yapacağız. Mezun olup ülkeye, millete ve aileye hayırlı bir evlat olmalarını diliyorum.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 5
 • Mustafa 11 ay önce Şikayet Et
  Hay Maşallah Allah yollarını açık etsin. İşleri rast gelsin.
  Cevapla
 • Muhammed 11 ay önce Şikayet Et
  Maşaallah.
  Cevapla
 • mustafa 11 ay önce Şikayet Et
  Maşallah subhanallah. Allah gayretinizi arttırsın inşallah.
  Cevapla
 • hayırlı olsun 11 ay önce Şikayet Et
  maşallah. çocuklarında anne babalarınında Allah yardımcıları olsun. tebrikler.
  Cevapla
 • abbas kamil 11 ay önce Şikayet Et
  bir iyilik yapsanızda 2 kardeşi ayırmasanız
  Cevapla
DİĞER HABERLER
TİP Genel Başkanı Erkan Baş'tan olay açıklama: 3. ittifak kuruldu, 20 güne ilan edilecek
'Stokumuz yok' diyorlardı! Avrupa, Türkiye'den zeytinyağı satın alacak