Gürcistanlı hasta haftalardır yemek yiyemiyordu, sağlığına Türkiye'de kavuştu

Gürcistan'da 44 yaşındaki Bezhan Metreveli'nin hayatı kendisine yemek borusu kanseri teşhisi konulduktan sonra değişti. Geçirdiği tümör ameliyatının ardından bir şey yiyemez hale gelen hasta Türkiye'de sağlığına kavuşarak yemek yedi.

Gürcistanlı hasta haftalardır yemek yiyemiyordu, sağlığına Türkiye'de kavuştu
Gürcistanlı hasta haftalardır yemek yiyemiyordu, sağlığına Türkiye'de kavuştu
GİRİŞ 13.09.2021 14:37 GÜNCELLEME 13.09.2021 15:32
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Gürcistan’ın Tiflis şehrinde yaşayan 44 yaşındaki Bezhan Metreveli’nin hayatı, kendisine yemek borusu (özafagus) kanseri teşhisi konulduktan sonra tamamıyla değişti. Yemek borusunda oluşan tümörün alınması için operasyon geçiren Metreveli’nin, ameliyattan sonra şikayetleri devam etti. Şikayetleri doğrultusunda yapılan tetkikler sonucunda ameliyat sırasında yemek borusunda kaçak oluştuğu tespit edildi. Bu kaçak dolayısıyla yediği-içtiği her şeyin akciğer ve karın boşluğunda toplandığı belirlendi. Oluşan kaçağın giderilmesi için Gürcistan’da defalarca operasyon geçiren Bezhan Metreveli’nin şikayetleri, yapılan işlemler sonrasında daha da artış gösterdi. Tedavi dolayısıyla akciğerlerine kateter, karın boşluğuna gastrostomi tüpü ve bağırsağına jejunostomi tüpü takılan Metreveli, 2 hafta boyunca bağırsaklarından tüp yardımıyla beslendi. Ağızdan beslenmeyi tamamen hayatından çıkartmak zorunda kalan Metreveli, enfeksiyon değerlerinin de yüksek çıkmasının ardından Türkiye’de tedavi olmaya karar verdi. 

65 yaşındaki Kosovalı sesini kaybetti, şifayı Türkiye'de buldu65 yaşındaki Kosovalı sesini kaybetti, şifayı Türkiye'de buldu


VÜCUDUNDAKİ TÜM TÜPLERDEN KURTULDU 

Adatıp İstanbul Hastanesi’ne başvuran Bezhan Metreveli, Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Uğur Korkmaz tarafından yapılan değerlendirmelerden sonra endoskopi işlemine alındı. Yapılan endoskopi işlemi sonrasında hastanın durumu ile ilgili açıklama yapan Doç. Dr. Uğur Korkmaz, “Hastamız hastanemize geldiğinde enfeksiyon değerleri çok yüksekti ve 2 hafta önce ağızdan beslenme tamamen kesilmişti. Yapılan endoskopi sonucuna göre hastanın yemek borusunda 3 cm boyutunda bir kaçak tespit edildi. Hastamızı hiç bekletmeden endoskopik işleme aldık ve yemek borusuna metalik stent yerleştirerek kaçak alanını kapattık. Akabinde birkaç kez daha endoskopik işlem yapıldı. Hastamızın vücudundaki diğer tüpler de çıkartıldı. Yapılan bu işlem sonrasında hastamız önce sıvı alımına, sonraki günlerde ise yumuşak beslenmeye geçti. İzleyen sürecin devamında hastamızın stent askısı çıkartıldı ve 3 hafta sonra ise yemek borusuna yerleştirilen metalik stentin çıkartılması planlanmaktadır. Böylelikle hastamızın vücudunda yabancı hiçbir cisim kalmayacak” dedi. 
 
İYİLEŞEBİLECEĞİME İHTİMAL VERMİYORDUM 

Yaşadığı süreci anlatarak ülkesine sağlıklı bir şekilde dönmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Bezhan Metreveli ise “Gürcistan’da defalarca geçirdiğim operasyonlar sonrasında iyileşebileceğime olan inancım azalmıştı. Haftalarca yemek yiyemediğim için kilo kaybetmeye de başlamıştım. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine çareyi Türkiye’de aramaya karar verdim ve bu kararımdan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Doç. Dr. Uğur Korkmaz ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
 • dattiri tittiri 1 yıl önce Şikayet Et
  CHP nin hurda heykelini ziyarte et ki yoksa akp sağlık imkanlarını geliştirilmwesine vesile oldu diye kötülemeisnler... gerçi kılçtaroğlu promterden okumasa övecek. dili sürçüyor dandinin..
  Cevapla
 • zekeriya 1 yıl önce Şikayet Et
  Beni Türk Hehimlerine emanet edin...
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Sözleşmeliye kadro! Başkan Erdoğan müjdeyi duyurdu! Son dakika EYT açıklaması
Dünyayı yöneten liderler bakın nerelerde oturuyor...