Bu lezzeti sosyal medya hatırlattı: Sarımsak turşusu

Doğal antibiyotik olan sarımsak korona virüs sürecinde en çok tüketilen besinler arasında yer aldı. Organik ürünlerle virüse karşı bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyeneler sarımsak turşusuna rağbet gösteriyor.

Bu lezzeti sosyal medya hatırlattı: Sarımsak turşusu
Bu lezzeti sosyal medya hatırlattı: Sarımsak turşusu
GİRİŞ 19.09.2021 11:26 GÜNCELLEME 19.09.2021 11:26

Organik ürün pazarı esnafı Metin Özsefil, sarımsak turşusunun nasıl kurulduğu, kurulurken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ve ne kadar sürede tüketilmesi gerektiğini anlattı.  

Kalbi koruyor, beyni geliştiriyor! Haftada 2 kez ton balığı yerseniz...Kalbi koruyor, beyni geliştiriyor! Haftada 2 kez ton balığı yerseniz...8 AY İÇİNDE TÜKETİLMESİ GEREKİR

Sarımsakta hasadın başlamasıyla özenle seçilen iri diş sarımsakların turşu için hazırlandığını belirten Özsefil, “Sarımsak 4. ayda çıktığı zaman tek tek ayıklıyor çalışan bayan elemanlarımız. İrili ufaklı seçildikten sonra sirkeye basarlar, yüzde 5 oranında koruyucu olsun diye tuz koyarlar. 15 gün sonra da bu hale gelir, sarımtırak bir görüntü alır ve lezzetini alır, tam olmuş olur. Bir kilogram sirkeye 250 gram su koyuyorlar 15 gün içinde turşuya dönüyor. Yemeklerde kullanılıyor, suyu içilir ya da olduğu halde yiyebiliriz” dedi.  Evde 75 lira gibi bir bütçeyle turşunun rahatlıkla hazırlanabileceğini ifade eden Metin Özsefil, kurulan sarımsak turşusunun 8 ay içinde tüketilmesi gerektiğinin altını çizdi. 
   


SOSYAL MEDYANIN EN FAYDALI PAYLAŞIMI

Sarımsak turşusunun unutulmaya yüz tutmuş bir ürün olduğunu kaydeden Özsefil, “Unutulmuş bir üründü, son iki yıldır virüs olduğu için herkes buna yöneldi. Sosyal medyanın da en faydalı paylaşımlarından bir tanesi, unutulmuş bir lezzetin yeniden hatırlanmasında sosyal medyanın çok faydası oldu” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Enkazdan kurtarılan çocuklardan duygulandıran sözler!
Kılıçdaroğlu bunu da yaptı! Depremzedelere saygısızlık ve provokasyon...