Aşı randevusu yerine taziyeye gitti! 'Keşke aşı olsaydım' dedi

Gaziantep'te yaşayan Mehmet Aslan randevu aldığı aşıyı yaptırmak yerine bir aile yakınının taziyesine gitti. Taziye sonrası Aslan'ın koronavirüs testi pozitif çıkınca yoğun bakımda tedavi altına alındı. Aslan aşı pişmanlığını dile getirdi.

Aşı randevusu yerine taziyeye gitti! 'Keşke aşı olsaydım' dedi
Aşı randevusu yerine taziyeye gitti! 'Keşke aşı olsaydım' dedi
GİRİŞ 21.09.2021 11:19 GÜNCELLEME 21.09.2021 11:30
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Delta varyantına yakalanan Mehmet Aslan, Gaziantep Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi altına alındı. Aslan, aşı randevusu almasına rağmen gitmediğini, katıldığı bir taziyede de korona virüse yakalandığını söyledi. Yaşadığı pişmanlığı tedavi gördüğü yoğun bakım odasından dile getiren Aslan, ‘Aşı çok önemliymiş keşke aşı olsaydım” dedi.

'Kovid aşısına inanmıyorum' demişti! Gazeteci Erol Kes koronaya yenildi'Kovid aşısına inanmıyorum' demişti! Gazeteci Erol Kes koronaya yenildi


KEŞKE AŞI OLSAYDIM

Hasta yatağından, ‘aşı’ davetinde bulunan Aslan, “Bir hafta önce baş ağrısı başladı ondan sonra eklem ağrıları başladı en son hastaneye geldim test yaptırdım pozitif çıktı. Aşı olmamıştım, tüm milletimizi aşıya davet ediyorum, lütfen herkes aşı vurulsun. Böyle olacağını bilseydim hemen aşı olurdum, aşı çok önemliymiş keşke aşı olsaydım. Aşı sürecini uzattım, hastalığa ciddi bakmadım sonra da randevu aldığım yerde de randevuyu geçirdim ama çok pişmanım keşke aşı olsaydım. Aşı olmak konusunda biraz tereddütlüydüm, kimisi iyi olur, kimisi kötü olur dedi yaptırmadım ama yakalandığım için çok pişmanım” ifadelerini kullandı. 


   
ÇIKTIĞIM AN AŞI OLACAĞIM 

Vücudunun uygulanan tedaviye karşılık verdiğini ve iyileşmeye başladığını vurgulayan Mehmet Aslan, “Taziye yerine gittiydim oradan bulaştı sanırım. Şu an çok iyiyim hastanedeki personellerimizden Allah razı olsun çok yardımcı oldular. Daha önce annemde bu hastanede yatmıştı o da iyi oldu, o da 28 gün yoğun bakımda yattı. İlk çıktığım an aşı olacağım” diye konuştu. 
   
AŞISIZLARIN YOĞUN BAKIM YATIŞ ORANI YÜKSEK

Aşısız hastaların yoğun bakıma yatışı oranının yüksek seviyede olduğunu belirten İç Hastalıkları Uzmanı Dr. İlknur Demir, “Aşılamalardan sonra belirli bir düzeye geldik ülke genelinde fakat aşısız bireyler var maalesef. Bu aşı olmayan bireylerimiz yoğun bakım yatış oranımız maalesef çok yüksek. Bu bizim tahmin ettiğimiz bir durumdu o yüzden üzerine basa basa aşı olunması gerektiğini özellikle vurguluyoruz. Yoğun bakımdaki hastalarımızın çoğu aşı yaptırmamış ya da aşı hakkındaki değişik söylentilere inanmış yaptırmamış kişiler ve maalesef yoğun bakım yatışı gerektiriyor, bu kişilerde ölüm oranları diğer hastalara göre daha yüksek seviyelerde seyrediyor” diye konuştu. 
   
AŞILILAR DAHA AZ HASAR ALIYOR 

Aşısız hastalarda istemedikleri sonuçlarla karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Dr. İlknur Demir, “Şu anda aşısız hastalarımız yoğun bakıma daha fazla yatıyorlar ya da ilk aşıyı olduktan sonra bakanlığımızın önerdiği 2’nci, 3’üncü doz aşılarını yaptırmamış yarı aşılı vatandaşlarımız geliyor. Aşılı bireylerde bu hastalık daha az hasar vererek seyrederken aşısızlarda tüm akciğeri, diğer organları etkileyerek daha ağır seyrediyor. Bu da bizim için açıkçası hiç karşılaşmak istemediğimiz kötü sonuçlara yol açıyor” dedi. Korona virüsün bulaşmasından sonra 3 gün içinde hızla akciğere nasıl yayıldığını gösteren grafikleri gösteren Dr. Demir, hastanede yoğun bakımda yatış yapanların çoğunluğunun delta varyantı olduğunu söyledi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 2
  • Erdi 2 yıl önce Şikayet Et
    Hala ciddiye almayanlar var ama hasta olan herkes çok kötü birşey diyor.
    Cevapla
  • H. T. 2 yıl önce Şikayet Et
    Ben aşımı olarak vatandaşlık görevimi yerine getirdim. Aşı olmadığı için hasta olan insanların tedavi masraflarının vergilerimle karşılanmasını istemiyorum. Aşısız biri Kovid dışında bir sebeple yoğun bakıma ihtiyaç duyduğunda aşısız kovidliler yüzünden yer bulamazsa bunun hesabını kim verir? Vebal almaktan korkan her Müslüman aşısını olmalıdır. Şu an sosyal hayatınıza devam edebiliyorsanız bunu aşısını olmuş insanlar sayesinde rahatlayan sağlık sistemimize borçlusunuz.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Boğarak öldürüp 6 parçaya bölmüştü! Korkunç cinayette kan dondurdan detay
Gazi Okutan: 15 Temmuz’daki direnişimiz dünyaya örnek oldu