Sonbaharda göz hastalıklarına dikkat!

Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Adnan İpçioğlu yazdan yorgun çıkan gözlerin hassas bir mevsim olan sonbaharda olumsuz etkilendiğini belirterek gözleri korumanın yollarını anlattı

Sonbaharda göz hastalıklarına dikkat!
Sonbaharda göz hastalıklarına dikkat!
GİRİŞ 16.10.2021 14:46 GÜNCELLEME 16.10.2021 15:05
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Göz sağlığında alınması gereken tedbirler hakkında bilgi veren Özel Medicana Bursa Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. İpçioğlu, göz nezlesine yakalanmamak için toplu taşıma araçlarında dikkatli olunması gerektiğini söyledi. Göz sağlığını koruyucu önlemler alınabileceğini aktaran İpçioğlu, “Bu mevsimde kalabalık yerlerde, özellikle otobüs, tramvay gibi toplu taşıma araçlarında dikkatli olunmalı. Gözde en ufak bir bulgu olduğunda kızarıklık, kaşıntı, çapaklanma gibi mutlaka göz hekimine başvurulmalıdır. İlaçlarımızı özenle kullanmalı, tedavimizi yarım bırakmamalıyız” dedi.

Hareketsiz yaşam alzheimer riskini 2 kat arttırıyorHareketsiz yaşam alzheimer riskini 2 kat arttırıyor


OFİS ÇALIŞANLARINDA MONİTÖR HASTALIĞI GÖRÜLÜYOR

Ofis çalışanlarında görülen göz problemleri hakkında da bilgi veren Op. Dr. Adnan İpçioğlu, “Çalışanlarda görülen ciddi problem günümüzde monitör hastalığıdır. Hepimizin hayatında bilgisayar çok önemli bir yer tutar. Yoğun klima kullanımı ofis çalışanlarında göz sağlığını ciddi derecede etkiliyor ve kişinin bir göz hastalığı varsa bunu tetikleyebiliyor. Özellikle klimalı ortamlarda göz kuruluğuna yönelik nemlendirici damla kullanılabilir. Düşük derecede olsa sürekli bilgisayara bakan kişilerde gözlük kullanımı yine faydalı olabilir” şeklinde konuştu.

SONBAHARDA OLUMSUZ ETKİLİYOR

Sonbahar aylarında güneş ışınlarının göze direkt temasının göz sağlığına olumsuz etki edeceğini söyleyen İpçioğlu, “Sonbahar ayı da olsa güneş gözlüğü kullanılmasını şiddetle tavsiye ediyoruz. Özellikle araç kullananların güneş gözlüğü kullanmaları gerekiyor. Güneşli bölgelerde, güneşli ülkelerde güneş gözlüğü kullanımını şiddetle tavsiye ederim. Özellikle güneş gözlüğü Güneydoğu, Doğu Anadolu Bölgesi gibi dört mevsim güneş alan yerlerde güneş ışınlarının daha dik gelmesi nedeniyle özellikle araç kullanan kişilerde, açık havada çalışan kişilerde önerilir. Kışın açık havada çalışanlar ve araç kullananlara güneş gözlüğü kullanımını tavsiye edebiliriz” dedi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • yorumcu 2 yıl önce Şikayet Et
    Yazıda mutlaka hekime baş vurulmalı diyor ama hastanelerde gözden randevu alabilirsek baş vururuz inşallah
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Turgut Altınok son anket sonuçlarını açıkladı! Ankara'da 10 günde büyük değişim
Fenerbahçe Mersin'de hata yapmadı! Derbiyi zirveden izleyecek