Yaraları iyileştiriyor, ülsere iyi geliyor: Kudret narı mücizesi

Eski dönemlerde herhangi bir yara, ülser, basur gibi rahatsızlıklar için zeytin yağında eritip kavanozlar içinde saklanan kudret narı günümüzde de rağbet görmeye devam ediyor. Kudret narının faydaları saymakla bitmiyor.

Yaraları iyileştiriyor, ülsere iyi geliyor: Kudret narı mücizesi
Yaraları iyileştiriyor, ülsere iyi geliyor: Kudret narı mücizesi
GİRİŞ 18.10.2021 10:25 GÜNCELLEME 18.10.2021 10:36

Bursa'da bitkisel ürünler satılan Nilüfer Köylü Pazarı'nda taze kudret narları tezgahları süslemeye başladı. Kudret narı satan pazarcı esnafı Furkan Şahin, bu harika bitkinin güçlü bir antibiyotik olduğunu ileri sürerek, ''Kudret narı bilhassa ülsere, mide yaralarına iyi geliyor. Karaciğer, kabızlık, basur tedavisinin yanı sıra hücreleri yeniler. Tanesini 4 liraya satıyoruz'' dedi. Furkan Şahin, kudret narının ham halinin yanı sıra, zeytin yağında eritilmiş merhemini de sattıklarını ifade ederek, ''250 gramlık kavanozu 20, 500 gramını 35, bir kilosunu ise 80 liraya satıyoruz. Böylece vatandaş kendi evinde yapmaya uğraşmıyor'' diye konuştu.

Bağışıklığı güçlendirici, şifa deposu: KuşburnuBağışıklığı güçlendirici, şifa deposu: KuşburnuÜLSER İLACI NASIL YAPILIR? 

Kudret narı (momardika charantia bolsanaple), sarmaşık olup, çiçekleri küçük sarı, yaprakları çınar ağacının yaprağı gibidir. Meyvesi, üstü çıkıntılı, yeşil hıyar gibidir. İçi beyaz ise de, kesilince kırmızı olur. Kırmızı çekirdekleri saklanıp mayısta dikilir. Mide ülserine karşı çok iyi  ilaç olan kudret narı doğranıp, şişede ki bir kilo zeytin yağına konur. Şişe, güneşte bırakılır. Birkaç hafta sonra sabahları aç iken, bir çorba kaşığı içilip, bir saat hareketsiz yatılır. Bu yağ basur için de içilir. Derideki yaralara da sürülür.

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Fransa parlamentosunda tarihi skandal!
GYF ile küçük yatırımcı da ev sahibi olabilecek