Spordan önce limonlu su içmek ne işe yarar? Her gün limonlu su içmek zayıflatır mı?

Limonlu su içmek, zayıflama sürecini hızlandıran, vücuttan ödemin atılmasına yardımcı olan en etkili besinlerin başında gelir. Spor öncesinde limonlu su içmek ise enerjiyi arttırarak yorgunluk hissini azaltarak egzersizden en iyi verimin alınmasını sağlar. Peki sabah sporundan önce limonlu su içmenin faydaları nelerdir?

Spordan önce limonlu su içmek ne işe yarar? Her gün limonlu su içmek zayıflatır mı?
Spordan önce limonlu su içmek ne işe yarar? Her gün limonlu su içmek zayıflatır mı?
GİRİŞ 06.12.2022 14:19 GÜNCELLEME 06.12.2022 14:19

Limonlu su, halk arasında oldukça yaygın olup genellikle kilosunu korumak hatta kilo vermek isteyenlerin en vazgeçilmez alışkanlığıdır. Vücudu tepeden tırnağa yenilen ve toksinlerden arındıran limonlu su, spordan önce tüketildiğinde enerjinin daima yüksek kalmasını sağlar. Özellikle spor sonrası oluşan bitkinliğe karşı limonlu su içilmesi beslenme uzmanları tarafından önerilir. 

Lavantanın faydaları nelerdir? Kurutulmuş lavanta nasıl kullanılır?Lavantanın faydaları nelerdir? Kurutulmuş lavanta nasıl kullanılır?

Spordan Önce Limonlu Su İçmek Ne İşe Yarar?

Her sabah uyanır uyanmaz büyük bir bardakla limonlu su içmek, vücuttan toksinlerin atılmasına katkı sağlayan en önemli alışkanlıktır. Sabah uyanır uyanmaz limonlu su içip akabinde hafif egzersizler yapmak ise iç organların daha sağlıklı bir şekilde faaliyet gösteresine katkıda bulunur. Spor öncesi limon suyu içmenin faydaları şöyledir:

  • C vitamini bakımından zengin olan limonlu su, vücudu toksinlerden arındırarak bağışıklık sistemini güçlendirir.

  • Kolesterolü dengeler.

  • Vücuttaki enerji üretimini arttırır. 

  • Karaciğeri temizleyerek karaciğer hastalıklarına karşı direnç kazandırır. 

  • Hücre yenileyici özelliğe sahiptir.

  • Egzersiz sonrası yorgunluğun oluşumuna kısmen engel olur. 

Limonlu su Faydaları

Her Sabah Limonlu Su İçmek

Sabahları aç karnına limonlu su içmek, vücutta daha çok yağ yakılmasını hızlandırır. Bununla birlikte özellikle diyet yapanların daha uzun süre tok kalmasına yardımcı olur ve enerji verir. Limonlu su cilde doğal bir canlılık kazandırır. Limonlu su içmek, nefes kalitesini arttırarak spor esnasında nefes kontrolünü sağlar. Düzenli ve kaliteli bir nefes de egzersizler esnasında daha az yorulmaya yardımcı olur...

Melek Ardıç Haber7.com - Seo Editörü
Haber 7 - Melek Ardıç
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC vatandaşlarına müjde
Özgür Özel, Erdoğan ile ne konuştuklarını açıkladı