Karaciğer en hızlı nasıl temizlenir? Karaciğer temizleme kürü...

Karaciğer sağlığının bozulması hayati tehlikelere neden olabileceğinden birbiri ardında meydana gelen hastalıklara neden olur. Bu yüzden karaciğer sağlığını korumak için ayrıca özen göstermek gerekir. Peki sarımsak karaciğer sağlığına iyi gelir mi?

Karaciğer en hızlı nasıl temizlenir? Karaciğer temizleme kürü...
Karaciğer en hızlı nasıl temizlenir? Karaciğer temizleme kürü...
GİRİŞ 14.12.2022 12:26 GÜNCELLEME 14.12.2022 12:26

Bedenin en hayati organlarından biri olan karaciğer, herhangi nedenden sağlıklı çalışmazsa tüm beden olumsuz etkilenerek art arda hastalıklar meydana gelmeye başlar. Bu yüzden karaciğer sağlığının korunmasına ayrıca dikkat edilmesi gerekir. Yanlış beslenme alışkanlıkları, alkol ve sigara tüketimi gibi nedenler karaciğer sağlığını doğrudan etkileyerek kanser gibi hayati hastalıkları tetiklemektedir. İşte karaciğeri 15 günde karaciğeri yenileyen kür tarifi...

Mandalina kabuğu faydaları nelerdir? Kurutulmuş mandalina kabuğu ne işe yarar? Mandalina kabuğu faydaları nelerdir? Kurutulmuş mandalina kabuğu ne işe yarar?

Sarımsaklı Karaciğer Kürü Faydaları Nelerdir?

Karaciğerin toksinlerden arınması ve sağlıklı bir şekilde çalışması için 15 gün boyunca düzenli olarak içilmesi tavsiye edilen sarımsaklı kür, 1 ay ara verilerek tüketilmesi tavsiye edilir. Karaciğer, genellikle alkol ve sigara tüketiminden kaynaklı tahrip olur ve onarılması için dikkatli bir beslenme programı yapılması gerekir. Özellikle aralıklı oruç diyeti uygulamak karaciğerin dinlenmesi ve kendini yenilmesi için oldukça önemlidir. 

 • Sarımsak, tıp tarihinin bilinen ilk antibiyotiğidir ve tüm bedeni toksinlerden arındırarak hastalıklara karşı korumaktadır.

 • Karaciğerde biriken toksinlerin kısa sürede atılmasını sağlayarak karaciğer kanseri ve bu minvalde hayati risk taşıyan hastalıklara karşı koruyucudur. 

 • Sarımsak ve zeytinyağı kürü, bedenin fabrikası olarak tanımlanan karaciğerin yenilenmesine yardımcı olur. 

 • Karaciğer yağlanmasını durdurarak beraberinde ortaya çıkabilecek hayati hastalıkların önüne geçer. 

 • Özellikle de sigara ve alkolün verdiği zararları en kısa sürede giderir. 

 • Kanser hücrelerinin büyümesine ve gelişmesine engel olur.

Sarımsaklı Karaciğer Kürü Nasıl Hazırlanır?

Malzemeler:

 • 1 çay bardağı doğal zeytinyağı

 • 2 diş sarımsak

 • 5 dal maydanoz yaprakları

 • Yarım limon suyu

Hazırlanışı:

Zeytinyağı derin kasenin içine alınır ve üzerine ezilmiş sarımsak, ince ince kıyılmış maydanoz ve limon suyu ekleyerek karıştırılır. 15 gün boyunca her sabah aç karnına 1 çorba kaşığı içilir. Şifa olsun...

Sarımsaklı Karaciğer Kürünün Zararları

Besinlerin yararları olduğu kadar zararlarının olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle tansiyon, şeker ve kalp hastalarının bu kürden uzak durmaları gerekir. En fazla 15 gün boyunca devamlı içilir ve 15 günün sonunda 1 ay kadar ara verilmelidir. Bu hususlara dikkat ederek sarımsaklı kür içilmesi tavsiye edilir. 

Melek Ardıç Haber7.com - Seo Editörü
Haber 7 - Melek Ardıç
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Kassam komutanı şehit olmadan önce son anlarını kaydetti
Dünyanın en iyisi seçildi! Sıcak havada yenilecek salata: Sınırları zorlayan liste...