Sabah uyanınca sirkeli su içenler aman dikkat! Aç karnına sirkeli su içmenin faydaları...

Sabahları aç karnına elma sirkesi içmek, zayıflamak isteyen birçok insanın tercihi olmuş durumda. Ancak, sabahları elma sirkesi içmenin faydalı olup olmadığı ve elma sirkesinin yan etkileri hakkında birçok bilgi göz ardı ediliyor. Elma sirkeli su kaç gün içilmeli?

Sabah uyanınca sirkeli su içenler aman dikkat! Aç karnına sirkeli su içmenin faydaları...
Sabah uyanınca sirkeli su içenler aman dikkat! Aç karnına sirkeli su içmenin faydaları...
GİRİŞ 05.06.2024 13:42 GÜNCELLEME 05.06.2024 13:42
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

Elma sirkesinin kilo verme üzerindeki etkileri ve potansiyel yan etkileri konusunda yapılan araştırmalar sınırlıdır ve kesin sonuçlar sunmamaktadır. Ancak, bazı çalışmalar elma sirkesinin iştahı bastırabileceğini ve kilo kaybına katkı sağlayabileceğini öne sürmektedir. İşte, elma sirkeli suyun faydaları nelerdir, sabah uyanınca sirkeli su içilir mi ve sirkeli su zayıflatır mı sorularının cevapları!

Beyaz sirke neyden yapılır ve nasıl kullanılır? Beyaz sirke faydaları nelerdir, vücuda sürülür mü?Beyaz sirke neyden yapılır ve nasıl kullanılır? Beyaz sirke faydaları nelerdir, vücuda sürülür mü?

ELMA SİRKESİ KİLO MU VERDİRİYOR?

İnsanlar üzerinde yapılan bazı çalışmalar, elma sirkesi takviyelerinin iştahı baskılayabileceğini ve kilo verme sürecine katkı sağlayabileceğini göstermektedir. Bu etki, elma sirkesinde bulunan asetik asit ile ilişkilendirilir.

Mucizevi besin narın bilinmeyen faydaları! Tüm vücudu yenileyen nar mucizesi…Mucizevi besin narın bilinmeyen faydaları! Tüm vücudu yenileyen nar mucizesi…

ELMA SİRKESİ ZARARLI MI?

Elma sirkesinin tüketilmesi bazı yan etkilere neden olabilir. Bu yan etkiler şunlar olabilir:

Mide ve Diş Hasarı: Elma sirkesi mide ve diş sağlığını olumsuz etkileyebilir. Aşırı tüketimi mide bulantısına yol açabilir.

İlaç Etkileşimi: Elma sirkesi, bazı ilaçlarla etkileşime girebilir. Özellikle insülin ve kan inceltici ilaçları kullananlar doktorlarına danışmalıdır.

Hazırladığımız konserveler nasıl saklanır, ne kadar dayanır? Konserve yaparken sağlığa dikkat!Hazırladığımız konserveler nasıl saklanır, ne kadar dayanır? Konserve yaparken sağlığa dikkat!

ELMA SİRKESİ NASIL TÜKETİLMELİ?

Elma sirkesini doğru şekilde tüketmek önemlidir. İşte doğru kullanım yöntemi:

Elma sirkesini suyla seyreltin. İdeal olarak, 1-2 yemek kaşığı elma sirkesini 8 ons (yaklaşık 240 ml) suyla karıştırın.

Bu karışımı günde bir veya iki kez tüketebilirsiniz.

Olumsuz etkiler, mide rahatsızlığı veya yanma gibi belirtiler ortaya çıkarsa, elma sirkesi tüketmeyi derhal bırakmalısınız.

NOT: Elma sirkesi tüketimi konusunda herhangi bir kronik sağlık sorunu veya ilaç kullanımı söz konusu ise mutlaka bir doktora danışılmalıdır.

Beyzanur Özbostan Haber7.com - SEO Editör
Haber 7 - Beyzanur Özbostan

Editör Hakkında

1998'de İstanbul'da doğdu. Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini tamamladıktan sonra Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Sistemlerinden derece ile mezun oldu. Ardından Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya ve Kültürel Çalışmaları bölümünde tam burslu olarak tezli yüksek lisansını yaptı. Üniversiteye devam ettiği yıllarda çeşitli kurs ve eğitimlerde lisans aldı. 2017'den 2022'ye kadar bir STK'da sosyal medya yöneticiliği görevini üstlendi. Günümüzde, haber7.com'da SEO haber editörü olarak görev yapmaktadır.
YORUMLAR 9
 • ALLAH dostu 3 ay önce Şikayet Et
  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM RABBİMİZ ALLAHTIR Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’i mağfiret eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’e rahmet eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’e yardım eyle, zafer nasîb eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’i muhâfaza eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’i bir araya getir ve yekvücût eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’i ıslah eyle! Allah’ım! Ümmet-i Muhammed’in sıkıntılarını gider!
  Cevapla
 • ALLAH dostu 3 ay önce Şikayet Et
  BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM HAMD ALEMLERİN RABBİ OLAN YÜCE ALLAHA MASSUSTUR. ALLAH RAHMANDIR. RAHİMDİR. DİN GÜNÜNÜN SAHİBİDİR. ALLAHIM ANCAK SANA KULLUK EDER VE YALNIZ SENDEN MEDET UMARIZ. ALLAHIM BİZLERE KENDİ DOĞRU YOLUNU GÖSTER. KENDİLERİNE LUTUF ve İKRAMDA BULUNDUKLARININ YOLUNU GÖSTER... ŞAŞIRMIŞLARIN ve SAPITMIŞLARIN YOLUNU DEĞİL. AMİN.
  Cevapla
 • Hatice 7 ay önce Şikayet Et
  Evde herkes sirkesini yapabilir hazırdan uzaaaak durun
  Cevapla
 • Hatice 7 ay önce Şikayet Et
  Ev sirkesinin zararı olmaz Hazır sirkeden kaçınmak gerekir fermantasyon olmayan sirke asitle yapılıyor hazır sirke kaç kaç kaç
  Cevapla
 • İHVAN 7 ay önce Şikayet Et
  Sirke zaten ilaçtır. Ölçülü kullanılmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İsrail'den savaş planlarına onay!
Dünya Arda Güler'i konuşuyor!