Demirtaş'tan yalan tarih dersleri

Selahattin Demirtaş Batman'da yaptığı mitingde, Türkler'in Kürt desteği ile Anadolu'ya girdiğini, tarih kitaplarının yalan olduğunu anlattı.

Demirtaş'tan yalan tarih dersleri
Demirtaş'tan yalan tarih dersleri
GİRİŞ 28.02.2016 15:56 GÜNCELLEME 28.02.2016 15:56
Bu Habere 178 Yorum Yapılmış

HDP eşbaşkanı Selahattin Demirtaş Batmanmitinginde yaptığı konuşmada bugün Türkiye'nin okullarda okuttuğu tarih kitaplarının yalan olduğunu ifade etti. Demirtaş, Malazgirt'te Alparslan'ın Anadolu'ya Kürtler olmasaydı giremeyeceğini iddia etti.

Demirtaş'ın konuşmasından satır başları;

ALPARSLAN KÜRT DESTEĞİ İLE ANADOLU'YA GİRDİ

"AKP'nin zulüm politikalarından korkmadığımızın resmidir bugün Batman. Kürt halkı olarak kurbanlık koyun olmadığımızı herkese gösterelim. Bunlar tarihten söz ediyor. Malazgit'te Alparslan'dan söz ediyor. Alparslan'ın Anadolu'ya giriş yaptığını görürsünüz. Alparslan kimin desteği ile Anadolu'ya girdi?  Mervani Kürtleri desteği ile 10 bin süvari ile girdiklerini tarih kitabında okuyamazsınız. Yazmazlar bunu. Yazmazlar. Siz bunu yazmadınız diye okunmayacak mı? Kürt çocuklarından ricamdır, tarihini bilmeyen, geçmişini bilmeyen geleceğini özgür kılamaz. Tarihinizi öğrenin. Amed zindanını öğrenin. Bunları bilmeyen bu günleri anlayamaz. Önce gerçek tarihimizi öğreneceğiz. Yalan yanlış yazdıkları tarihi değil.

DEMİRTAŞ'TAN UYDURMA TARİH DERSLERİ

Koskoca inklap tarihi kitabı yapmışlar yalan yanlış İçinde iki tane Kürt lafı geçiyor o da düşman cemiyetler. Kürt halkının tarihi kitaplarda yok. Ey Davutoğlu sen de kalın kalın kitaplar yazıyorsun ama boş yazıyorsun. Siz bu kitaplarda Kürtleri yok sayınca Kürtler yok sayılmıyor. 100 yıldır bu yalanı tüm Türklere anlatıyorlar. Halk olduğumuzu kabul etmiyorlar, siz halk değilsiniz diyorlar. Orta Doğu'da 45 milyon nüfusuyla en çok konuşulan 4. dil Kürtçe'dir. Tüm bu coğrafyanın en kadim halkıdır Kürt halkı."

YAZDIR
YORUMLAR 178
 • Mardinli Muro 5 yıl önce Şikayet Et
  Selo iyi de sizi, bizi ayıran ne. Türkiye açılım yaptı, sizin açılımdan anladığınız silah yığınağı yapıp bu bölgeyi cehenneme çevirmek oldu, artık aklı başında her kürt sizin ne mal olduğunuzu ve hangi güçlere hizmet ettiğinizi biliyor. Hikaye okumayın. Ben sana soruyorum selo Türk'ün kullanıp Kürd'ün kullanmadığı hangi hak var bu ülkede onu söyle de biz de bilelim. Artık karnımız tok sizin bu yalanlarınıza
  Cevapla
 • tuncay 5 yıl önce Şikayet Et
  şu haini de adam sınıfına sokup muhatap oluyorlar ya...
  Cevapla
 • 004 5 yıl önce Şikayet Et
  Doğrudur senin gibi yezit kürtler değildi onlar has müslüman devletine bağlı kürtlerdi
  Cevapla
 • Gaziantepli 5 yıl önce Şikayet Et
  O Zaman oralarda Kürtmü vardi? Kürtler Iran Zagros bölgesinde yasardi. o tarihten 400 yil sonra Yavuz zamaninda doguya gelmeye basladilar.
  Cevapla
 • vanlı 5 yıl önce Şikayet Et
  şeytanda iyilik yapma kabiliyeti yoktur bu yaratık da doğruyu söyleme kabiliyeti yoktur derse insan olur
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: 4 Aralık koronavirüs tablosu açıklandı!
Son dakika... Şanlıurfa'dan acı haber: 4 ölü, 3 yaralı!