Mehdi Eker o iddialara ateş püskürdü!

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, sosyal medyada 'Fransa tarımına katkı sağlandığı ve Fransa’dan hayvan ithalatı yapıldığı için şahsıma şövalye nişanı verildiğine' dair çıkan iddialara ateş püskürdü.

Mehdi Eker o iddialara ateş püskürdü!
Mehdi Eker o iddialara ateş püskürdü!
GİRİŞ 14.03.2019 23:36 GÜNCELLEME 14.03.2019 23:36
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker şunları söyledi:

 

 

"Daha önce defalarca ilgili platformlarda ve TBMM’nde net bir şekilde açıklamalar yapmama rağmen, son günlerde yine sosyal medya ve bazı miting meydanlarında; “Fransa tarımına katkı sağlandığı ve Fransa’dan hayvan ithalatı yapıldığı için şahsıma şövalye nişanı verildiğine” dair birtakım asılsız ve mesnetsiz paylaşım ve söylemlerde bulunulduğunu müşahede etmiş bulunmaktayım.

Bu nedenle ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bir kez daha bu duyuruyu yapma zorunluluğum doğmuştur:

 

 

Fransa’nın Dönem Başkanlığını yürüttüğü G20 toplantıları kapsamında, 23 Haziran 2011 tarihinde Paris’te, G20 Tarım Bakanları toplantısı da yapılmıştır. Bu toplantıda, Bakanlığımın da önerileri doğrultusunda, G20 tarihinde ilk kez “tarım, açlık, gıda fiyatlarındaki dalgalanmalar, gıda krizleri, ülkelerin arz ve talep dengelerinin tespit edilmesi ve sağlanması için bir sistem oluşturulması” gibi konular tartışılmıştır. Toplantı sonucunda tarımsal üretim ve verimliliği artırmayı ve tarımsal piyasa bilgi paylaşımını ve şeffaflığı sağlamayı amaçlayan “Gıda Fiyatlarındaki Dalgalanmalar ile Mücadele ve Tarım Eylem Planı”nın ONAYLANMASINA karar verilmiştir. Bu toplantıda alınan kararlar ve eylem planı dönemin G20 deklarasyon metnine de dahil edilmiştir. 

Şahsımın ve Bakanlığımın ilgili bürokratlarının, söz konusu toplantıda alınan bu önemli kararlara ve özellikle eylem planının oluşturulmasına ilişkin katkıları nedeniyle, Dönem Başkanı ülke Fransa tarafından, Türkiye Cumhuriyeti Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı sıfatıyla şahsıma ve konuyla ilgili toplantılara katılan Bakanlığımın iki Bürokratına, bahsi geçen nişanın verilmesi kararlaştırılmıştır. Bu konu ile ilgili Fransa Büyükelçiliği tarafından gönderilen resmi yazının tercümesi ektedir. Yazı içeriğinde nişanın hangi nedenle verildiği de açıklanmaktadır.  
 
Görüleceği üzere söz konusu nişanın verilmesinin sebebi; Fransa tarımına katkı yapılmış olması veya Fransa’dan hayvan ithalatı yapılmış olması değil; dünyada tarımsal üretim ve verimliliğin geliştirilmesi, tarımsal piyasa bilgilerinin paylaşımı ve şeffaflığın sağlanması ve açlıkla mücadele amacıyla ilk kez hazırlanan “Gıda Fiyatlarındaki Dalgalanmalar ile Mücadele ve Tarım Eylem Planı”nın kabul edilerek onaylanması sürecine yaptığımız katkılardır.

Yukarıda izah ettiğim üzere, şahsıma yöneltilen iddialar tamamen gerçek dışı olup, hakkımda kasıtlı olarak ve gerçekleri çarpıtmak suretiyle bu konuda yalan beyan ve ithamlarda bulunan şahıslar hakkında her türlü yasal haklarımı saklı tuttuğumu ifade etmek isterim.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

Dr. Mehmet Mehdi EKER Diyarbakır Milletvekili"

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • turan şahin 1 yıl önce Şikayet Et
  hesap yüce ALLAH a verilecektir
  Cevapla
 • Mutlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Zalime merhamet zulümdür.
  Cevapla
 • tokatlı 1 yıl önce Şikayet Et
  aldırma reıs mıllet bılıyor
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Selçuk'tan okulların açılmasıyla ilgili son dakika açıklaması
Ev kirasından bıkıp bunu yaptılar!