DSP'nin Avcılar Belediye Başkanı adayından suç duyurusu

DSP Avcılar Belediye Başkan Adayı Handan Toprak Benli, CHP'nin Avcılar Adayı Turan Hançerli'nin eşi Deniz Hançerli hakkında suç duyurusunda bulundu.

DSP'nin Avcılar Belediye Başkanı adayından suç duyurusu
DSP'nin Avcılar Belediye Başkanı adayından suç duyurusu
GİRİŞ 29.03.2019 13:56 GÜNCELLEME 29.03.2019 14:04

Avukat Hasan Sarı tarafından Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan dilekçede, müvekkili Handan Toprak Benli'nin Avcılar Belediye Başkanlığı görevini yaptığı sırada, yakınlarını toplayarak belediye binasına gelen Deniz Hançerli'nin başkanlık katını bastığı iddia edildi.

Hançerli'nin, Benli'ye sinkaflı kelimeler kullanarak hakaret ettiği aktarılan dilekçede, bu anların videoya çekildiği kaydedildi.

Dilekçede, "Müvekkilin belediye başkanı seçilememesi için yıpratmak ve halk nezdinde itibarsızlaştırmak amacıyla çekilmiş olan bu video YouTube'da yayınlanmış ve 3 gün Avcılar halkının erişimine sunulmuştur. Tüm bu sebeplerden dolayı müvekkil maddi ve manevi anlamda mağdur olmuştur." denildi.

"Avcılar CHP'de küfür skandalı" başlığıyla yayımlanan video dikkate alınarak, Hançerli hakkında gerekli soruşturmanın yapılması istenen dilekçede, Deniz Hançerli'nin "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret" suçundan cezalandırılması talep edildi. 

 

 

ETİKETLER
DSP suç duyurusu
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'nin Otomobili'nden heyecanlandıran paylaşım!
Son dakika haberi: 18 Eylül koronavirüs tablosu! Vaka, ölü sayısı ve son durum açıklandı