Erdoğan, Gül ve Davutoğlu'na kırgınlığını böyle anlattı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek'teki ziyareti sonrası dönüş yolunda uçakta gazetecilere gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Başkan Erdoğan, Abdullah Gül ve Davutoğlu hakkındaki düşüncelerini anlattı.

Erdoğan, Gül ve Davutoğlu'na kırgınlığını böyle anlattı...
Erdoğan, Gül ve Davutoğlu'na kırgınlığını böyle anlattı...
GİRİŞ 10.07.2019 01:37 GÜNCELLEME 10.07.2019 09:53
Bu Habere 73 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek'te gerçekleştirilen Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirve Toplantısı'nın ardından yurda dönerken uçakta, aralarında Kanal 7 Ankara Temsilcisi ve Haber7 Yazarı Mehmet Acet'in de bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

 

 

Ali Babacan'la yaptığı görüşmeyi anlatan ve parti kuracağı yönündeki söylentileri yorumlayan Erdoğan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

"CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINDAN AYRILDIKTAN SONRA PARTİSİNE ÜYE DAHİ OLMADI"

 

 

Erdoğan, Gül ve Davutoğlu'na sitemini ve kırgınlığını şöyle ifade etti:

"Aynı şekilde Başbakanlık koltuğuna gelip oturan arkadaşlarımızın nereden nereye nasıl geldikleri malum. Cumhurbaşkanlığı makamına gelip oturanların nereden nereye nasıl geldikleri malum. Bütün bunlarla beraber, yola çıkarken her şey iyi, güzel ama Cumhurbaşkanlığı makamından ayrıldıktan sonra mensubu olduğu partisine üye dahi olmamıştır."

KIRGINLIĞINIZ VAR MI?

Erdoğan, "Gül ve Davutoğlu'na kırgınlığınız var mı?" sorusuna, "Bu soru sorulur mu Allah aşkına… Bunlara kırgınlık olmayacak da kime olacak?" yanıtını verdi.

"Kaç senedir kırgınsınız" sorusu karşısında ise Erdoğan şöyle konuştu:

"Bu tür yaklaşımların olmasıyla başlayan bir süreç… Ama biz baldıran zehrini içerek hep sabrettik ve aleyhte herhangi bir şey konuşmadık. Cumhurbaşkanlığı seçimleri oldu. Bakın şu son belediye başkanlığı seçiminde İstanbul’da olanlar çıkıp da Binali Bey’le ilgili bir tane olumlu ifade kullanmadılar. Siz nefsinizle bir muhasebe yapın. “Bu kim? Benim arkadaşım. Bununla ilgili bir ufak ifade kullanmayayım mı? Daha önce yine mesela referandumda bakıyorsunuz hayır oyu kullandılar. Ama biz bir şey konuştuk mu? Konuşmadık. Herkesin yaptığı yanına. Başka hiçbir şey yok."

KAYNAK: HABER7
ETİKETLER
yeni parti
YAZDIR
YORUMLAR 73
 • KAPAK 2 yıl önce Şikayet Et
  RECEP TAYYİP ERDOĞAN: unvanla halkın arasına girmiş biri değilim.halkın arasından çıkarak unvan sahibi olmuş biriyim ..
  Cevapla
 • ismail aydin 2 yıl önce Şikayet Et
  sen üzülme reis ALLAH var keder yok.onlar olmasın ALLAH bize yeter.
  Cevapla
 • mrtkrc 2 yıl önce Şikayet Et
  işte biz seni tam da bu yüzden seviyoruz sn cumhurbaşkanım millet için milletten başka kimseye eyvallahın yok hiçbir ideolojiye fanatizme cemaate vakıfa derneğe meylin yok herhangi kuruluş veya kişi ,baktınki milletine zarar veriyo hemen mesafeni ve duruşunu gösteriyosun..ALLAH saglık sıhhat ve uzun ömür versin inşallah..bizim sana verebileceğimiz duadır rabbim dualarımız kabul etsin..
  Cevapla
 • Ömer Karakus 2 yıl önce Şikayet Et
  Allah hepsini ıslah etsin reis senin tırnağın olamazlar rabbim yar ve yardımcın olsun
  Cevapla
 • DOLGUN 2 yıl önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun gül'ê..başka da bir şey demem
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Galatasaray tur şansını İşkoçya'ya bıraktı!
Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin yanında olduğunu gösteren bir klip paylaştı