MHP lideri Bahçeli: Acımız büyük olsa da...

MHP lideri Bahçeli, yaptığı açıklamada "Dün Hakkari Çukurca’da bir kahramanımızı şehit verdik. Bugün de, Irak’ın Kuzeyinde devam eden Pençe-3 Harekâtı kapsamında üç kahramanımız şehit düştü, yedi kahramanımız da yaralandı. Acımız büyük olsa da, hiçbir ihtimali ağırdan almamalıyız, kararlılığımızı tartışmaya açmamalıyız. Terörün kökü kazınmalıdır" dedi.

MHP lideri Bahçeli: Acımız büyük olsa da...
MHP lideri Bahçeli: Acımız büyük olsa da...
GİRİŞ 25.08.2019 20:39 GÜNCELLEME 25.08.2019 20:48
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hakkari ve Irak'ın kuzeyindeki Pençe-3 harekatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

 

"Dün Hakkari Çukurca’da bir kahramanımızı şehit verdik. Bugün de, Irak’ın Kuzeyinde devam eden Pençe-3 Harekâtı kapsamında üç kahramanımız şehit düştü, yedi kahramanımız da yaralandı." MHP lideri Bahçeli, "Acımız büyük olsa da, hiçbir ihtimali ağırdan almamalıyız, kararlılığımızı tartışmaya açmamalıyız. Terörün kökü kazınmalıdır" ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar şu şekilde:

 

 

"Toprağı vatan yapan, coğrafyayı kahramanlıklarla yükselten, ne tarihe ne de engellere sığmayıp taşan aziz şehitlerimizdir, muhterem gazilerimizdir. Türk milletinin en büyük gücü şehitlik ve gaziliğe verdiği değer, bundan mülhem tavizsiz mücadele ruhudur.

Milli varlığımızın devamlılığı, milli bekamızın güvenliği faziletli yüreklerin duruşuna, fedakâr nesillerin şuuruna bağlıdır. Şehitlerimiz böylesi bir duruşun anıtı, söz konusu şuurun tazimle anılacak nişanesidir. Elbette onlara çok şey borçlu olduğumuz sarih bir hakikattir.

YILGINLIĞA DÜŞMEYECEĞİZ UMUTSUZLUĞA KAPILMAYACAĞIZ

Terörizm ülkemize musallat olmuş büyük bir melanet ve musibettir. Bu musibetin aşama aşama etkisizleştirilerek zaman içinde yok edilecek olması pek çok badireye ve müteessir hadiseye de yol açmaktadır. Ancak yılgınlığa düşmeyeceğiz, umutsuzluğa kapılmayacağız.

Dün Hakkari Çukurca’da bir kahramanımızı şehit verdik. Bugün de, Irak’ın Kuzeyinde devam eden Pençe-3 Harekâtı kapsamında üç kahramanımız şehit düştü, yedi kahramanımız da yaralandı. Acımız büyük olsa da, hiçbir ihtimali ağırdan almamalıyız, kararlılığımızı tartışmaya açmamalıyız.

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Terörün kökü kazınmalıdır. İnanıyorum ki milli şeref, nefret ve intikam arzularıyla bezenmiş terör şerefsizliğini silip süpürecek, Irak ve Suriye’nin kuzeyinde huzur ve güvenliği temin edecek, milli bekamız emniyete alınacaktır. İhanet kaybedecek, iman mutlaka kazanacaktır.

Aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar temenni ediyorum. Başımız sağolsun, vatan sağolsun. Unutulmasın ki, şehitler ölmez, vatan bölünmez.

KAYNAK: HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 26
 • Hıdır BUDUR 1 yıl önce Şikayet Et
  Nasıl ki uydur kaydır İkiz Kuleler masalı sonrası ABD'liler çıkıp "TERÖRİZM LE MÜCADELEDE YA BENDENSİN YA DEĞİL "lafını söyleyebildiyse, bunca yenen kazıktan sonra Türkiye'nin ABD'ye "YA BENLESİN YA DA DÜŞMANIM!!" deme hakkı çoktannn geldi de geçti bile...!!! TARİHİMİZDEN Bİ HAİKAYE : Yıl 1071 Sultan Alparslan’ın Bizans sınırına gönderdiği gözcüler gelirler, heyecanla ve korkuyla ; “Sultanım bizden 10 kat büyük Bizans ordusu hızla yaklaşıyor”. Sultan gayet sakin : “BİZ DE ONLARA YAKLAŞIYORUZ....!!!”
  Cevapla
 • German 50 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah rahmet eyle, gerida kalanlara sabır ver, iç ve dış Düşmanlara fırsat verme
  Cevapla
 • Glo 1 yıl önce Şikayet Et
  40 senedir ayni hikaye
  Cevapla
 • Metin 1 yıl önce Şikayet Et
  40 senedir bir karış toprak vermedik kolay mı zannediyorsun
  Cevapla
 • bulent 1 yıl önce Şikayet Et
  tabiki birkaç şehit yüreğimizi yaksada terörün kökü kazinacaktır adam lazım olursa gönüllü talibim şehadet şereftir
  Cevapla
 • ihsan 1 yıl önce Şikayet Et
  onlara allah rahmet etsin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Ermenistan'dan Türkiye'ye güldüren tehdit: Karşılık vereceğiz
Aliyev ateş püskürdü: Bu aptal diktatörü durdurmazsanız biz durduracağız