Erdoğan'ın avukatından CHP'li Özkoç'a yanıt!

TBMM'de yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden CHP'li Engin Özkoç tepik çekti. Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın da, Özkoç hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacaklarını açıkladı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da CHP Milletvekili Engin Özkoç hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma başlattı.

GİRİŞ 04.03.2020 17:45 GÜNCELLEME 04.03.2020 18:05
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

CHP'li Engin Özkoç'un TBMM kürsüsünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle kavga çıktı. Özkoç hakkında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatıldı.

ÖZKOÇ'UN SÖZLERİ MECLİS'İ KARIŞTIRDI

Görüşmelere 10 dakika ara verilmesiyle milletvekilleri ayağa kalkarak birbirlerinin üzerine yürüdü ve Genel Kurul salonu karıştı. Vekiller Genel Kurul salonunda yumruklarla birbirine girdi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a hakarette bulundu. Konuya ilişkin Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın açıklamalarda bulundu. Aydın; “Yarın CHP'li Engin Özkoç hakkında yasal yollara başvuracağız, Özkoç aleyhine maddi ve manevi tazminat davası açacağız.” dedi.

 

 

“ÖZKOÇ’A MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT AÇACAĞIZ”

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın şu açıklamaları kaydetti: 

 

 

“Başkan Erdoğan'a daha önce de hakaretler olmuştu. Fakat Özkoç'un bugünkü açıklamaları siyasi düzeyde emsaline şahit olmadığımız bir açıklama olarak nitelemek lazım. Bu düzeydeki açıklamalar sadece Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsına yönelik değil, cumhurbaşkanlığı makamını da itibarsızlaştırmaya yönelik açıklamalardır. CHP’nin yürüttüğü siyaset tarzı artık meşru bir siyaset anlayışından fazlasıyla uzaklaşmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın kişiliği, Türk Ceza Kanununda özel olarak himaye edilmektedir. TCK’da hakaret suçu normalde 125. maddede düzenlenmiştir ancak Cumhurbaşkanına hakaret suçu devlet ve millet aleyhine işlenen suçlar bölümünde yer almaktadır. Dolayısıyla bu açıklamalarla ilgili olarak soruşturma yapılıp dava açılması halinde ilgili kişiler TCK 299. maddesine göre yargılanacaktır. Yarın CHP'li Engin Özkoç hakkında yasal yollara başvuracağız, Özkoç aleyhine maddi ve manevi tazminat davası açacağız.”

KAYNAK: AHABER
ETİKETLER
Mahkeme engin özkoç
YAZDIR
YORUMLAR 32
 • Kayısı kentli 1 yıl önce Şikayet Et
  Canınızı sıkmayın. İt ürür kervan yürür...
  Cevapla
 • Kırkdokuzelli 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunun aşılarını da yaptırmak lazım
  Cevapla
 • Can 1 yıl önce Şikayet Et
  Chp sanki terörist partisi oldu.. nerde o eski Atatürkçü CHP tahu..
  Cevapla
 • Mert 1 yıl önce Şikayet Et
  Milletvekilliğini düşürülsün, bir Milyon değil 5 Milyon TL oldun ki belini doğrulatmasın. Sınırda zaten açık , bu ülkede yaşamak istemeyen buyursun gitsin
  Cevapla
 • Siirtli 1 yıl önce Şikayet Et
  Adamlar resmen dışarıya çalışıyor. Tam da Rusya yolundayken Reis, adam sırtından vuruyor. Stk, gazeteci, m.vekili vb. KILIFINDA HAİNLER VAR. Bence son kozlarını CHP üzerinden oynayacaklar. Ic savaş çıkartarak.... Bunlara karşı akıl, sağduyu ve dikkati elden bırakmamak gerek.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
El Salvador Devlet Başkanı Bukele'den davet: Türkiye için stratejik uç nokta olabilir
Erdoğan'dan Omicron varyantı ve Sezen Aksu'nun şarkısına ilişkin önemli açıklamalar