Erdoğan'dan Engin Özkoç'a 1 milyon TL'lik dava

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç aleyhine 1 milyon TL’lik manevi tazminat davası açtı. Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret etmiş, daha sonra Meclis'te gerginlik yaşanmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da Özkoç hakkında resen soruşturma başlattı.

GİRİŞ 05.03.2020 09:16 GÜNCELLEME 05.03.2020 10:07
Bu Habere 117 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç aleyhine 1 milyon TL’lik manevi tazminat davası açtı.

 

Engin Özkoç'un Erdoğan'ın kişilik haklarını ve itibarını zedelediği belirtilen dilekçede şu ifadeler kullanıldı:

"Davalının açıklamaları meşru siyasi muhalefetin bir parçası olarak değerlendirilemez. Tarihimizde hiçbir Cumhurbaşkanı, bu kadar hadsiz ve düzeysiz bir üslupla hedef alınmamıştır. Davalının açıklamaları, devletimizin tüm kurumlarıyla hayati bir mücadele yürüttüğü bir dönemde, toplumu kışkırtmak, birlik ve beraberliğimizi tahrip etmek, terörle mücadele eden kurumlarımızın moral ve motivasyonu bozmak, ordumuzun başkomutanı konumundaki Cumhurbaşkanımızı itibarsızlaştırmak amacıyla yapılmış açık bir provokasyon niteliğindedir.

"AHLAK DIŞI İFADELER"

Kişinin üslubu kişiliğinin bir yansıması, sahip olduğu değerlerin dışa vurma biçimidir. Davalının, Cumhurbaşkanımıza yönelik haksız ve mesnetsiz ithamları ve üslubu, bir insana yakışmayacak ölçüde düzeysiz, seviyesiz ve ahlak dışıdır. Bu nitelikte sözlerin, pozisyonu itibariyle sorumlu davranması gereken davalıdan sadır olması, ülkemiz için büyük bir talihsizliktir."

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan resen soruşturma başlatmıştı.

YORUMLAR 117
 • Abdullah Er 1 yıl önce Şikayet Et
  vatana ihanetten de yargılanmalı
  Cevapla
 • İmdat 1 yıl önce Şikayet Et
  Gündem ekonomi olmalı ben düşmüşüm ekmek derdine onlar düşmüş kozlarını paylaşma derdine ,iş ve ekmek istiyor millet ,sizin egolarınız karnımızı doyurmuyor
  Cevapla
 • Sinan Şirin 1 yıl önce Şikayet Et
  Avukat değilim bilmem araştırmadım da ama normal vatandaş 2 kişi sözlü kavga etse iki tarafada 2-3 bin lira kamu davasına dönüp para cezası kesiliyor mantıken doğru ödemede zorlanacak ki bir daha bu yola ne olursa olsun tevessül etmesin diye yav arkadaş bu ülkenin huzurunu bozanı provokatörlük yapanı hainlik yapanı gizli devlet bilgilerini satanı içeri atmazsın cezaevinde yatırmazsınız bari 5-10 milyon para cezası verinde aynı şeye asla tevessül edemesin bu adalet sadece sade vatandaşın cezasındamı var verin bu aşağılık heriflerede kendi cüsselerinde ceza görsünler bir daha huzur bozmayı
  Cevapla
 • Turkum 1 yıl önce Şikayet Et
  Chpkkfetohafteresedyunanermenihiyanetsebekesi..
  Cevapla
 • Aspirin 1 yıl önce Şikayet Et
  Adalet nezaman hainlerin ipini çekecek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika... Bilim Kurulu sonrası Bakan Koca'dan 5 maddelik açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere son dakika müjdeleri!