Bakan Koca açıkladı: Hastaneler kalıcı olacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı, İstanbul'da Atatürk Havalimanı'na ve Sancaktepe'deki alana yapılacak olan hastanelerle ilgili detayları paylaştı.

GİRİŞ 08.04.2020 16:38 GÜNCELLEME 08.04.2020 16:38
Bu Habere 27 Yorum Yapılmış

Hastanelerin salgından sonra da kullanılacağını belirten Koca, "Bu hastaneleri tek katlı içinde ameliyathaneleri de olan bütün odaları gerektiğinde yoğun bakım yatağına çekilen hastane olarak planladık" dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarabya'daki Huber Köşkü'nden video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından yaptığı açıklamada, koronavirüsü sebebiyle İstanbul'a iki yeni salgın hastanesi yapılacağını söylemişti.

Erdoğan, bin yataklı olacak hastanelerin plan-proje çalışmasının şu anda hızla devam ettiğini belirterek, “Bunları süratle, şöyle 45 gün içerisinde bitireceğiz ve buraları da tamamıyla insanımızın, halkımızın hizmetine sunacağız” ifadelerini kullanmıştı.

 

Erdoğan’ın açıklamalarının ardından, 45 günde tamamlanması planlanan hastaneler için Atatürk Havalimanı’nda ve Sancaktepe'de ilk kepçe vuruldu

BAKAN KOCA DETAYLARI PAYLAŞTI

Türkiye’deki corona virüsü salgınına ilişkin açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise hastanelerle ilgili şu detayları paylaştı:

* İstanbul’da iki tane bin yataklı, daha doğrusu her bir odaya bir yatak olmak üzere bin odalı hastane planlanıyor.

* Birisi Atatürk havalimanında, birisi Sancaktepe’de. Sancaktepe’deki bizim şehir hastanesi olarak planladığımız bölgemiz.

HASTANELER KALICI OLACAK

* Pandemi sonrası devre dışı kalacak şekilde düşünmedik bu hastaneleri. Tek katlı, içinde ameliyathaneleri de olan, bütün odaları gerektiğinde yoğun bakım ünitesi olan hastaneler olarak planladık.

* Yani kalıcı, daha sonraki süreçte benzer ya da farklı amaçlarla kullanılacak hastaneler olacak. Türkiye’nin değişik yerlerinde de planlamayı düşünüyoruz.

YAZDIR
YORUMLAR 27
 • Muhammed 1 ay önce Şikayet Et
  45 günde 1000 yataklı hastane bitiyor ama Batman’daki kadın doğum hastanesi yıllardır bitmiyor !!!!
  Cevapla
 • anadolu aslanı 1 ay önce Şikayet Et
  imamın kayıgı bu isten acaba kendime reklam cıkarmı dıye cırpınırken Devlet aklı daha önceden planlamıs yapmaya baslamış bile .Allah devletimize zeval versin reklam oy rantı pesinde kosanlarında tez zamanda ALLAH niyetlerine göre mumele etsin inşallah
  Cevapla
 • Selim yardimci 1 ay önce Şikayet Et
  Sancaktepeye salgın hastanesi yapılıyor sancaktepe şehir hastanesi iptal mi olacak acaba
  Cevapla
 • Bozkurt 1 ay önce Şikayet Et
  Kusura bakmayın mevcut hastaneden faydalanalım demişiniz ama yanlış yapılanın kötüsü olmaz o kadar iğrenç ülkeler ve büyük aileler varki bu virüsler bana göre başlangıç bakanımız bence süper bir projede karar kılmış yapılanın zararı olmaz bak şuanda meyvesini yiyoruz
  Cevapla
 • Korona Koranoglu 1 ay önce Şikayet Et
  Yeni hastane yapmakla uğraşmak yerine mevcut yurt vb. gibi binalar hastaneye dönüştürülse daha hızlı bir çözüm olmaz mı acaba
  Cevapla
 • diyarlı 1 ay önce Şikayet Et
  Prefabrik olarak sıfırdan hastane yapmak bina tadil edilerek hastaneye çevirmekten daha kolay ve ucuzdur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İletişim Başkanı Altun, isim vermeden Ali Babacan'a cevap verdi!
İmamoğlu 'kanım dondu' deyip iftira atmıştı, CHP'li Murat Ongun itiraf etti!